Sør-Koreas håndballkvinner slo Danmark på håndballparketten.
Koreanerne tok en sterk 25-24-seier mandag, og dermed fikk de revansj for finaletapene i OL både i 1996 og 2004.
Koreanerne spilte offensivt i forsvar. Det gjorde at danskene måtte satse på langskudd, og det var ingen vinnerresept. Det danske angrepet var under pari, og da hjalp det ikke at forsvaret lyktes godt med å holde fintesterke koreanere under kontroll på egen banehalvdel.
Da sørkoreanerne ledet 9-5 midtveis i første omgang, byttet danskene keeper. Christina Pedersen kom inn, og hun reddet sju av 12 koreanske skudd, noe som gjorde at de danske pikene ikke var mer enn ett mål bak ved pause.
Jan Pytlick hadde lagt opp en taktikk som skulle gjøre koreanerne tunge til beins i annen omgang, men det skjedde ikke. Med en gang danskene gjorde tekniske feil, ble de straffet umiddelbart med kontringer mot.
Danmark slo Sverige i åpningskampen sin, men kom raskt ned på bakken igjen med nederlaget for Sør-Korea. Nå trenger Danmark trolig to seirer i de siste kampene for å komme med til kvartfinalene, og blant motstanderne som venter er både Norge og Frankrike.
Det er derfor et presset dansk lag som fortsetter OL-turneringen. Neste motstander onsdag er Spania.
(ANB-NTB)
Lokale nyheter Alle Northland-kontoer sperret. Produksjonsstopp i Pajala-gruven.
Men i bakgrunnen går det rykter om en ny eier. Les mer
Lokale nyheter Navnet på kvinnen som kjørte utfor og omkom i Spansdalselva er frigitt. Les mer