1.000 til korps- stevne i Narvik

Neste helg er det Nordnorsk Musikkstevne i Narvik.

Publisert 29.05.2007 kl 19:50 Oppdatert 30.05.2007 kl 08:33

Tips en venn på e-post:

ARRANGØR: 100-åringen Jernbanens Musikkorps er arrangør når Nordnorsk Musikkstevne arrangeres i Narvik neste helg.
Foto: Jan Erik Teigen

Arrangør er 100-åringen Jernbanens Musikkorps.

Det forteller Per Børre Seloter i arrangørstaben. Rundt 40 stykker fra Jernbanemusikken, inkludert noen gode hjelpere, skal sørge for at de besøkende blir tatt godt imot.

Hotell og skoler

– Vi har for lenge siden bestilt alt av ledige hotellsenger. I tillegg har mange av korpsene valgt å innkvartere seg på byens skoler, forteller Seloter.

For byens befolkning blir det mye korpsmusikk å høre både innen - og utendørs fra fredag kveld til søndag ettermiddag. Spesielt på lørdag er programmet fullpakket.

– Men vi begynner allerede fredag kveld med en knallkonsert i Teatersalen i Folkets Hus. Da spiller Forsvarets Musikkorps Nord-Norge med Tine Thing Helseth som solist på trompet. Hun er et ungt, norsk stjerneskudd på instumentet sitt. Så denne konserten bør så absolutt folk i byen få med seg, forteller Per Børre Seloter.

Den polske garde

For arrangørene av korpsstevnet vil lykken også ha det til at Den polske garde kommer til Narvik med 150 representanter. Disse vil delta når stevnet åpnes offisielt lørdag formiddag på stadion. Her blir det også defilering hvor alle de 35 medvirkende korpsene deltar.

Les mer i dagens papirutgave

Mest lest nå

...

Måtte evakuere toget fra Narvik

Lokale nyheter Vinterens kaldeste natt skapte problemer Les mer

...

Disse ble kveldens vinnere

Lokale nyheter Årets bedrift og Årets servicebedrift kåret. Les mer

...

På taket i 40-sone

Lokale nyheter Glatte forhold da bil gikk rundt. Les mer

...

Unngå kuldesjokk

Motor Kulden biter skikkelig fra seg om dagen, og du er sikkert kledd for frosten. Men husker du å ta vare på bilen? Les mer


Kontakt oss

Tlf: 76950000
Fax: 76950030
E-post: Kontakt redaksjonen
Besøksadr: Dronningensgate 27
Pb 324, 8504 Narvik
SMS: FOTIPS til 2005

Tips oss

SMS: FOTIPS til 2005
MMS: FOBILDE 2005
Telefon: 76950000
E-post: Kontakt redaksjonen
E-post: Kontakt redaksjonen

Redaksjon

Ansvarlig redaktør/ adm. direktør:Line Holand
Redaktør: Terje Næsje
Nettansvarlig: Ann-Kristin Hanssen

Marked

Annonseavdelingen: Send epost
Markedssjef: Harald Kuraas

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.