...
Lise og Anders Bang Ericsson gratulerer vinneren av Fremovers talentkonkurranse, Kristine Fostervold (midten) med seieren. Foto: Maria Abdli

Talentene leverte

En rørt Kristine Fostervold vant Fremovers talentkonkurranse. Alle talentene leverte, og konsertene ble veldig bra.

Publisert 06.06.2009 kl 17:20 Oppdatert 06.06.2009 kl 17:20

Tips en venn på e-post:

Fremovers talent-
konsert 2009

...

Fremoverpuls
Barneløpet 2009

...

Deltakerne i Fremovers Talentkonkurranse imponerte stort da de underholdt på Folkets Hus i anledning Fremoverpuls barneløp. Selv om det var mange flinke artister, måtte det like fullt kåres en vinner, basert på nesten 2400 SMS-stemmer fra leserne.

Konserten ble arrangert like etter Fremoverpuls barneløp.

Ti bidrag

Ti bidrag ble stemt videre i Fremovers Talentkonkurranse, og samtlige gjorde en god figur på scenen på Folkets Hus. Variasjonen var stor, med alt fra egenkomponert rap og rock, til Halvdan Sivertsens kjente sang, Sommerfugl i vinterland.

-Det hadde jeg aldri trodd! Alle håper selvsagt på å vinne, men jeg hadde aldri trodd at jeg kom til å vinne, utbryter vinneren av talentkonkurransen, Kristine Fostervold.

Bekymret før konserten

Hun forteller at hun holdt på å bli syk rett før konkurransen og var derfor bekymret for om stemmen ville holde. Te og sitron må imidlertid ha gjort susen, for Kristine Fostervold framførte en klar og rørende versjon av Chumbawambas låt, Homofobia.

Ikke bare fikk hun en varm applaus fra publikum, men hun får også muligheten til å spille inn sin egen sang på Gratangen Lyd, i tillegg til at hun er ønsket på diverse konserter og arrangementer.

Utrolig artig

-Det har vært utrolig artig å være med her, og spesielt hyggelig å høre hvor mange folk det er som synes jeg er flink til å synge, smiler hun gledesstrålende.

Gruppen Chumbawamba er for øvrig et av hennes største forbilder, og hun har alltid vært spesielt glad i sangen Homofobia – både fordi det er en nydelig sang og fordi hun mener at innholdet i sangen er viktig. Gleden var derfor ekstra stor når hun kunne trå opp på scenen for å synge den for andre gang – vel vitende om at hun hadde vunnet.

Mest lest nå

...

Digger du mammaen din?

Lokale nyheter Ikke for sent å sende en hilsen via Fremover på morsdagen.

Sjekk alle hilsnene som er sendt inn så langt her. Les mer

...

Ny bru gir ny industri

Lokale nyheter FrP advarer: gratis stein kan bli dyr.

Synes du det er greit at kommunen vil ha et nytt industriområde på Ankenes? Les mer

...

Vannforsyningen er frosen

Lokale nyheter Hoved- og reservevannforsyningen i Beisfjord er frosen. Les mer

...

Fra arbeidsløs til stjerneliv

Lokal sport Veien gikk via Narvik.

Sveriges største avis blogger om Benny. Les mer


Kontakt oss

Tlf: 76950000
Fax: 76950030
E-post: Kontakt redaksjonen
Besøksadr: Dronningensgate 27
Pb 324, 8504 Narvik
SMS: FOTIPS til 2005

Tips oss

SMS: FOTIPS til 2005
MMS: FOBILDE 2005
Telefon: 76950000
E-post: Kontakt redaksjonen
E-post: Kontakt redaksjonen

Redaksjon

Ansvarlig redaktør/ adm. direktør:Line Holand
Redaktør: Terje Næsje
Nettansvarlig: Ann-Kristin Hanssen

Marked

Annonseavdelingen: Send epost
Markedssjef: Harald Kuraas

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.