117 spente svømmere deltok på svømmestevne i Narvik i Vinterfestuka. Se bildeserie
Til Rombaksmusikken gikk 117 spente svømmere ved åpningen av VU- cupen. Det viser seg at det tradisjonsrike stevnet blir prioritert av flere svømmeklubber.
– Det er mange klubber som slutter opp om dette stevnet. Jeg tror dette er både på grunn av arrangementet og at det er Vinterfestuke i Narvik, sier stevneleder Jan Helge Utne fornøyd.
Selv om antallet deltakere har gått ned de siste årene, er det like mange klubber som dukker opp. Flere benytter også langpausen på lørdags formiddag til å oppleve Vinterfestuka.
Men det var ikke bare arrangementet som gikk så det suste. Svømmerne viste stort engasjement, og satte flere gode personlige rekorder. Blant dem var svømmeesset Katharina Stiberg.
Hun var ikke i toppform til stevnet, men klarte likevel å sette personlig rekord på 100 og 200 rygg.
På 200 rygg slo hun den 25 år gamle nordnorske rekorden til Lise Lotte Nylund med litt under 1 sekund. Den nye rekorden er nå 2.15.79. Men det sluttet ikke der, hun slo også sin egen nordnorske rekord på 100 rygg med 1,2 sekunder med tiden 1.00.80.
Dette var kun et halvt sekund unna den norske rekorden. Nå er Katharina giret og klar til NM.
–Det har gått veldig bra. Jeg visste jeg var blitt bedre på ryggen, og har svømt bra på treningene i det siste, sier hun.
Det var også flere unge utøvere som stilte til start for første gang. For dem var det en stor opplevelse å få delta.
– Det har vært helt fantastisk, sier Frida Næsje (8). Både hun og lagvenninnen Anja Bakkelid hadde en flott dag på bassenget, og gleder seg til neste gang.
Lokale nyheter Ikke for sent å sende en hilsen via Fremover på morsdagen.
Sjekk alle hilsnene som er sendt inn så langt her. Les mer
Lokale nyheter FrP advarer: gratis stein kan bli dyr.
Synes du det er greit at kommunen vil ha et nytt industriområde på Ankenes? Les mer
Lokal sport Veien gikk via Narvik.
Sveriges største avis blogger om Benny. Les mer