...
Torgeir Trældal

- Ikke i tråd med vårt partiprogram

Torgeir Trældal ikke enig i Quisling-sammenligning.

Publisert 18.10.2009 kl 14:27 Oppdatert 18.10.2009 kl 17:59

Tips en venn på e-post:


Det har skapt stor furore at bystyremedlem fra FrP i Narvik, Gary Maloy, i et innlegg på fremover.no sammnlignet Kristin Halvorsen og Jens Stoltenberg med Quisling.

Les saken her: Sammenligner Stoltenberg med Quisling

Saken har medført en stor debatt på fremoverpuls.no, og en rekke medier har tatt tak i saken. Søndag formiddag lå saken på andreplass over mest leste saker på nettavisen.no.

Tar avstand

Stortingsrepresentant og leder for Narvik FrP Torgeir Trældal har vært på fjellet hele helgen og ikke fått med seg debatten. Men da Fremover leser opp følgende sitat søndag formiddag:

- Her er en tanke: Still Kristin Halvorsen og Jens Stoltenberg til riksrett for landsforræderi. For de svikter kongeriket på samme måten som Quisling forsøkt å gjøre på førti-tallet.

- Dette er ikke i tråd med FrPs partiprogram og får stå for Gary Maloy sin regning. Utover det har jeg ingen kommentar til denne saken, sier Trældal til Fremover.no.


Kontakt oss

Tlf: 76950000
Fax: 76950030
E-post: Kontakt redaksjonen
Besøksadr: Dronningensgate 27
Pb 324, 8504 Narvik
SMS: FOTIPS til 2005

Tips oss

SMS: FOTIPS til 2005
MMS: FOBILDE 2005
Telefon: 76950000
E-post: Kontakt redaksjonen
E-post: Kontakt redaksjonen

Redaksjon

Ansvarlig redaktør/ adm. direktør:Line Holand
Redaktør: Terje Næsje
Nettansvarlig: Ann-Kristin Hanssen

Marked

Annonseavdelingen: Send epost
Markedssjef: Harald Kuraas

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.