Varmende NM-åpning

BARDUFOSS: I løpet av 20 minutter var det gjort. Med komprimert dølakultur, joik og taler slo arrangørene til med vakker og varmende åpning av NM på ski 2004. Skipresident Sverre Seeberg var sikker på at kongen ville vært til stede under mesterskapet, men gleder seg over at prinsesse Märtha Louise kommer til Bardufoss.

Finn Olsen E-post
Publisert 28.01.2004 kl 20:40 Oppdatert 28.01.2004 kl 20:43

Tips en venn på e-post:

...
DØLENE: Det flotte koret var satt sammen med sangere fra arrangørkommune i Indre Troms.

- Dere skal vite at konkurransen om å få arrangere norsk mesterskap på ski er meget sterk. For dette er årets største arrangement for Norges Skiforbund, sa Seeberg.

Han mintes avdøde Trond Strømseth og beklaget at den sterke representanten for skiidretten i Målselv og Indre Troms ikke fikk oppleve mesterskapet.

Ideen og regien rundt åpningsseremonien i Bardufoss sentrum i går kveld satt som et skudd og ble avsluttet av et flott fyrverkeri.

Evy Fredly, Monica Lyster, Elise Strømseng og Sylvi Pettersen Ofstad hadde tatt hensyn til de klimatiske forhold og maktet å lage et komprimert produkt med glimt av dølakultur som en reise i tid med lokal historie i flotte rammer av is og snø.

I mørket var det vanskelig å se hvor mange som hadde møtt fram av publikum, men det kan ha vært over tusen personer som hadde fått plass i amfiet foran scenen som var bygd opp av snø, og endte opp i et bakteppe av Istidene, dette fjellpartiet som folk i Bardu og Målselv kappes om å skryte av.


Kontakt oss

Tlf: 76950000
Fax: 76950030
E-post: Kontakt redaksjonen
Besøksadr: Dronningensgate 27
Pb 324, 8504 Narvik
SMS: FOTIPS til 2005

Tips oss

SMS: FOTIPS til 2005
MMS: FOBILDE 2005
Telefon: 76950000
E-post: Kontakt redaksjonen
E-post: Kontakt redaksjonen

Redaksjon

Ansvarlig redaktør/ adm. direktør:Line Holand
Redaktør: Terje Næsje
Nettansvarlig: Ann-Kristin Hanssen

Marked

Annonseavdelingen: Send epost
Markedssjef: Harald Kuraas

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.