Se den livsfarlige forbikjøringen.
Av og til blir Utrykningspolitiet ufrivillig vitne til farlige hendelser i trafikken, akkurat som folk flest.
Tidligere i vår måtte en UP-patrulje bråbremse på tur inn mot Tromsø. En personbil tok sjanse på å en farlig forbikjøring på E8 ut fra byen. UP-patruljen og en annen bil måtte bråbremse for å unngå front mot front-kollisjon.
Hendelsen skjedde mens det var bra med trafikk, forteller regionsjef Geir Marthinsen til Nordlys.
– Det skjedde etter "tromsøsvingen" på tur inn mot Tromsø. En bil smetter ut og tar en forbikjøring og møter så politibilen. Politibilen måtte bremse ned for å unngå kollisjon. Det endte med førerkortbeslag, forteller Marthinsen.
Han sier det ikke er ofte de opplever slike hendelser, men at det skjer fra tid til annen.
– Det er ikke ofte at vi selv må bremse ned for å unngå sammenstøt, heldigvis, men det er ofte at vi er tilskuer til uvettige forbikjøringer både på bakketopper og i svinger. Det har vi mange eksempler på, sier Marthinsen.
LES OGSÅ:
Et annet eksempel nylig er en eldre mann som foretok en farlig forbikjøring av UP-patruljen i en høyresving ved Heia utenfor Tromsø.
– Vi hadde en forbikjøring der en eldre mann kjørte forbi UP-patruljen. Han kjørte forbi i en høyrekurve med liten sikt, sier Marthinsen.
Sjekk ut ZAP! Aptera og alle de andre bilene som fant veien til Shanghai Auto Show.
Se bildeneDaniel Craig kastet glans over New York International Auto Show. Sjekk ut bilene som glinset på messa.
Se bildeserie