...
NRK tapte opptil 5 millioner kroner på årets Eurovision-arrangement. Foto: Vidar Ruud, ANB

NRK-sprekk på fem millioner

NRK tapte opptil 5 millioner kroner på årets Eurovision-arrangement. Utgiftene ble holdt under kontroll, men inntektene sviktet.

Publisert 15.06.2010 kl 07:22 Oppdatert 15.06.2010 kl 12:24

Tips en venn på e-post:

Det viser foreløpige tall fra NRK, skriver Aftenposten.

– Vi har realisert Eurovision med en sprekk på inntil 5 millioner kroner. Foreløpig ligger det an til 3-4 millioner kroner. På utgiftssiden ligger vi omtrent der vi beregnet, med kostnader på mellom 199 og 202 millioner kroner. På inntektssiden ligger vi rundt 3 millioner kroner lavere enn beregnet, sier kringkastingssjef Hans-Tore Bjerkaas i NRK.

Den usikre situasjonen rundt flyavganger i Europa på grunn av askeskyene fra Island førte til at mange finalebilletter kom i retur de siste dagene.

Det er også fortsatt uklart hvem som skal betale politiets regning for vaktholdet rundt finalearenaen på Fornebu. Asker og Bærum politidistrikt har sendt en regning på 10,3 millioner kroner til NRK.

Denne regningen har NRK sendt videre til Kulturdepartementet fordi kanalen mener at Eurovision er et nasjonalt arrangement og politiets vakthold derfor må regnes som en del av samfunnssikkerheten.

Skulle NRK bli pålagt å betale denne regningen, blir minuset i regnskapet tilsvarende større, noe kringkastingssjefen betegner som «et problem». (ANB-NTB)

...

- Sveriges heftigste september-opplevelse

Lokale nyheter Befinner seg i Narvik. I følge svensk magasin med et opplag på 120.000. Les mer

Hasj, smuglersprit, fart, piller og amfetamin

Lokale nyheter Mange bøtlagt i Ofoten.

Sjekk ut hva folk må betale for. Les mer

Kart

Snakker ut om ulykken

Lokale nyheter Ballangen-oppvokst prestesønn forteller om dødsulykken i Mandal. Les mer

...

Farligere enn antatt?

Helse Stekt og grillet mat kan gi høyere kreftrisiko enn det man har trodd hittil, viser ny norsk forskning. Les mer

Nasjonal Timesannonsering - Klikk her!

Kontakt oss

Tlf: 76950000
Fax: 76950030
E-post: Kontakt redaksjonen
Besøksadr: Dronningensgate 27
Pb 324, 8504 Narvik
SMS: FOTIPS til 2005

Tips oss

SMS: FOTIPS til 2005
MMS: FOBILDE 2005
Telefon: 76950000
E-post: Kontakt redaksjonen
E-post: Kontakt redaksjonen

Redaksjon

Redaktør:Terje Næsje
Nettansvarlig: Ann-Kristin Hanssen
Ansvarlig redaktør: Roger Bergersen

Marked

Annonseavdelingen: Send epost
Markedssjef: Harald Kuraas

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.