...
A-has samlealbum selger så det suser. Foto: Terje Pedersen, ANB

A-ha selger stort

Oppsummeringsalbumet til «nasjonalhelligdommen» a-ha har stø kurs mot 100.000 solgte album.

Publisert 01.09.2010 kl 13:07 Oppdatert 01.09.2010 kl 13:33

Tips en venn på e-post:


Beslutningen om å selge plata gjennom Coop viste seg å være gullkantet. Salget har nemlig vippet over dobbel platina, som betyr 60.000 solgte eksemplarer.

Det er derfor grunn til å tro at det nærmer seg 100.000 solgte i Norge, inkludert nedlastinger og salg av import-CD-er i andre butikker enn Coop, sier a-has manager ifølge Finansavisen.

Albumets hovedsalgsland er England, Tyskland og Norge. Ifølge samme avis kan trioen glede seg over at 2009-tallet ble et hyggelig år, rent regnskapsmessig.

– Det ble et hyggelig år, og vi er veldig fornøyd med at forretningsplanen fungerte. Det ble gjort en del investeringer, og vi ga folk fri til å videreutvikle a-ha, sier manager Kjell Harald Wiik.

A-ha Networks inntekter kom blant annet fra utgivelsen «Foot of the Mountain», som ble lansert i fjor sommer. Selskapet var også arrangør for to a-ha-konserter i Oslo Spektrum, informerer Wiik. Han ønsker ikke å anslå bandets samlede omsetning i fjor.

Morten Harket, Magne Furuholmen og Paul Waaktaar-Savoy startet på en omfattende avskjedsturné i Buenos Aires i mars. I desember avslutter de ballet i Oslo. Samlealbumet «Best of a-ha» selges her til lands eksklusivt hos Coop og nedlastbart på nettet. (ANB-NTB)

Mest leste saker



Siste 10 innenriks

Tar oppgjør med alkokultur
...

Ofte flyter alkoholen på partimøter der mindreårige deltar. Nå vil flere politikere at partiene tar et oppgjør med drikkekulturen.

Flere episoder tidligere

Tre alvorlig skadd

Vasket før politiet kom

Har tiltakene klare

17-åring stjal øl fra politiet

– Han slet med noe

Mo konfronterte Birkedal

Alene om alkoholregler

Sjekkes mot Os-drapet


Siste 10 utenriks

Tre drept i småbygd
...

En mann er pågrepet, mistenkt for å ha drept tre og såret to personer i en skyteepisode i den lille bygda Nutaarmiut på Grønland.

Sier opp 4.000 ansatte

Gjør rent bord

Så ikke gjerningsmannen

– Ingen endringer i bistanden

– Forferdelig situasjon

– Telenor er uten skyld

Obama ber om penger

– Kan få hjelp av Gro i India

Uro skremmer Putin


Siste 10 sport

Sunderland videre
...

Stéphane Sessegnon scoret sju minutter før slutt i annen ekstraomgang og sendte Sunderland til åttedelsfinale i FA-cupen.

Kjenner seg igjen

England i knipe

Frykter skyhøyt dopingtall

Ny Boonen-seier i Tour of Qatar

Lettet etter frikjennelse

Uten førerkort i 14 måneder

Flørter med Allsvenskan

Syk Bergman

Går til finalen




Kontakt oss

Tlf: 76950000
Fax: 76950030
E-post: Kontakt redaksjonen
Besøksadr: Dronningensgate 27
Pb 324, 8504 Narvik
SMS: FOTIPS til 2005

Tips oss

SMS: FOTIPS til 2005
MMS: FOBILDE 2005
Telefon: 76950000
E-post: Kontakt redaksjonen
E-post: Kontakt redaksjonen

Redaksjon

Ansvarlig redaktør/ adm. direktør:Line Holand
Redaktør: Terje Næsje
Nettansvarlig: Ann-Kristin Hanssen

Marked

Annonseavdelingen: Send epost
Markedssjef: Harald Kuraas

Redaktøransvar
Redaktøransvar
Innholdet i utskriften er vernet etter åndsverklovens regler.
Utskriften er kun til privat bruk og kan ikke benyttes på annen måte.
Kopiering eller spredning av innholdet krever avtale med rettighetshaver eller Kopinor.