Eventyrskuta til Compagnie Malabar. Denne skal nedover Gate 1 fredag kveld. (Fotograf: Jan Erik Teigen)
Ikke gå glipp av det fransk gateteateret med Compagnie Malabari kveld. Se en liten smakebit på video i denne saken.
Fredag fromiddag jobbet medlemmene i det franske gateteateret Compagnie Malabar på spreng med klargjøringen til kveldens store prosesjon gjennom Kongens gate i Narvik.
På rådhusplassen ble det strødd og klargjort til å montere de tre sju og en halv meter høye stengene som utgjør trapesen det skal turnes i. Samtidig jobbet Romai Fournier og Martial Bosseau med de siste detaljene på den store farkosten franskmennene skal trekke med seg fra Grand Hotel til rådhusplassen.
En rådhusplass som forøvrig skal skumlegges for å gi en helt spesiell effekt i et show som er meget spektakulært i seg selv.
Forestillingen starter 18.30.