Lørdag vant Bertine sitt første FIS-renn i alpint. Mandag var det Andreas sin tur.

Andreas Landsholm fra Narvik Slalåmklubb gikk til topps for første gang i FIS-renn.

Andreas Landsholm fra Narvik Slalåmklubb gikk til topps for første gang i FIS-renn.

Artikkelen er over 2 år gammel

Andreas Landsholm suste ned slalåmløypa i Finland mandag til sin første FIS-seier.

DEL

Alpinister fra de to lokale klubbene Narvik Slalåmklubb og Ankenes Alpinklubb,samt noen FFA-løpere, begynner å vise seg frem i 2018.

Flere FIS-seire

Johanne Eilertsen fra Ankenes Alpinklubb er klar for Topolino i Italia. Lørdag og søndag vant alpindatteren til Trond Olsen og Marianne sine to første FIS-renn, begge i slalåm. Mandag kom en ny FIS-seier til Narvik Slalåmklubb. FFA-trener Krister Kjølmoen var godt fornøyd med kjøringen de flere. Og aller best: Andreas Landsholm. Sistnevnte tok sin første FIS-seier da han slo samtlige av de vel 80 guttene i slalåmbakken i Suomo.

Landsholm kjørte seg helt ned til 30 punkter.

- Veldig bra, oppsummerte trener Krister Kjølmoen.

- Kjører bra nå

Også Håkon Smith Hansen fra Ankenes Alpinklubb og Alexander Berntsen fra Narvik Slalåmklubb var med på øvre halvdel av listen. Smith Hansen endte på 14.plass mandag.

- Flere av våre alpinister kjører bra nå, sier FFA-Kjølmoen.

For noen dager siden kjørte FFA-overårige Kine Godtfredsen inn til sterk 4.plass i slalåm. Mandag kjørte Vaar Havnes Thurmann Moe inn til 11.plass. Mariell Kufaas gikk helt til topps søndag, og Trine Bruvoll fra Ankenes opprinnelig havnet på 7.plass i samme renn søndag.

Suomu (FIN)29.01.2018 FIS - Menn slalåm

YearNationRun 1Run 2Total Time.FIS Points
 1LANDSHOLM Andreas1999 NOR  49.05 54.11 1:43.16 30.01
 2HAHTELA Henri2001 FIN  47.99 55.29 1:43.28 30.85
 3KUFAAS Simen1997 NOR  49.44 54.15 1:43.59 33.01
 4PARTANEN Jose1998 FIN  49.12 54.49 1:43.61 33.15
 5WIKSTROM William1995 FIN  49.02 54.91 1:43.93 35.38
 6PALANDER Saku1997 FIN  49.48 54.86 1:44.34 38.25
 7WIKSTROM Wilhelm2000 FIN  49.83 54.80 1:44.63 40.27
 8LINDBERG Jon Mikkel2000 FIN  50.74 53.93 1:44.67 40.55
 9EDVINSSON Mattias1997 SWE  50.46 54.51 1:44.97 42.64
 10LEONSAARI Antti1997 FIN  49.21 55.81 1:45.02 42.99
 11FROELAND Haakon Isaksen1996 NOR  49.00 56.12 1:45.12 43.69
 12NIEMINEN Miikka2001 FIN  49.76 55.51 1:45.27 44.74
 13FJAELLBERG William1998 SWE  50.36 55.11 1:45.47 46.13
 14HANSEN Haakon1999 NOR  50.68 54.85 1:45.53 46.55
 14MARKLUND Emil1999 SWE  49.58 55.95 1:45.53 46.55
 16SCHEFTE Oliver2001 SWE  50.37 55.20 1:45.57 46.83
 17DALMALM Oscar1999 SWE  49.80 55.78 1:45.58 46.90
 18SUNDBERG Edvin2000 SWE  51.04 54.74 1:45.78 48.30
 18LINDQVIST Gustaf2001 SWE  50.19 55.59 1:45.78 48.30
 20EDMARK Hugo2000 SWE  50.13 55.80 1:45.93 49.34
 21BERNTSEN Alexander1997 NOR  51.03 55.08 1:46.11 50.60
 22LINDEROTH NAGY Jonathan1999 SWE  49.78 56.46 1:46.24 51.51
 23NORUM Simon2000 NOR  50.58 55.94 1:46.52 53.46
 24TUOMELA Lasse2001 FIN  51.09 55.65 1:46.74 55.00
 25PEJOK Maans2001 SWE  50.98 56.23 1:47.21 58.28
 26LINDQVIST Axel2000 SWE  51.28 56.26 1:47.54 60.58
 27ANDERSSON Jonathan1999 SWE  51.78 57.71 1:49.49 74.19
 28KERVEN Christopher2000 SWE  51.69 58.11 1:49.80 76.35
 29HAMALAINEN Andreas2001 FIN  52.43 58.26 1:50.69 82.57
 30FURUHJELM Edvard2000 FIN  52.46 59.85 1:52.31 93.87
 31SOIKKANEN Sebastian2001 FIN  54.20 1:00.15 1:54.35 108.11
 32KUBOTA Kelsey2000 USA  55.70 1:02.29 1:57.99 133.52
 33SOERENSEN Magnus1999 NOR  55.98 1:02.11 1:58.09 134.21
 34WEAVER Matthew2000 USA  55.66 1:04.16 1:59.82 146.29

Suomu (FIN)29.01.2018 FIS - Kvinner slalåm

YearNationRun 1Run 2Total TimeDiff.FIS Points
 1NURMINEN Tiia1998 FIN  52.28 53.74 1:46.02 35.89
 2LINDSTROEM Sara1999 SWE  53.67 53.33 1:47.00 42.55
 3BOSTROM Lisa1999 FIN  53.95 53.46 1:47.41 45.33
 3EDVINSSON Matilda1999 SWE  54.45 52.96 1:47.41 45.33
 5STARROST Cemine1999 SWE  54.72 53.43 1:48.15 50.36
 6KEMPPINEN Sini1999 FIN  55.87 53.67 1:49.54 59.79
 7STENBERG Amanda1997 SWE  55.00 55.10 1:50.10 63.60
 8ULFVES Ingrid2000 FIN  55.06 55.07 1:50.13 63.80
 9NAUMOVA Aleksandra2000 RUS  54.06 56.19 1:50.25 64.62
 10TUONONEN Roosa2001 FIN  55.73 54.55 1:50.28 64.82
 11THURMANN-MOE Vaar Havnes1998 NOR  55.10 55.51 1:50.61 67.06
 12ANDERSSON Madeleine2001 SWE  56.64 54.45 1:51.09 70.32
 13UTTERSTROEM Linnea2001 SWE  56.49 54.85 1:51.34 72.02
 14LAPPALAINEN Netta2000 FIN  55.75 55.66 1:51.41 72.49
 15LIDBERG Anna1995 SWE  57.05 54.76 1:51.81 75.21
 16ANDERSSON LIE Wilma1998 SWE  57.10 56.01 1:53.11 84.04
 17UTTERSTROEM Emelie1999 SWE  56.71 56.90 1:53.61 87.43
 18KUZNETSOVA Polina1999 RUS  57.03 56.84 1:53.87 89.20
 19LUNDHOLM Lova2001 SWE  1:05.11 1:05.48 2:10.59 202.75
 20PIHO Carmen2001 EST  1:06.89 1:04.82 2:11.71 210.36
 21VASILEVA Ekaterina2001 RUS  1:07.44 1:06.54 2:13.98 225.77

FIS - Menn slalåm søndag

RankBibNameYearNationRun 1Run 2Total Time.FIS Points
 1HOLMGREN Oscar1997 SWE  47.67 50.36 1:38.03 30.67
 2HAHTELA Henri2001 FIN  48.91 49.98 1:38.89 36.99
 3SIRVIO Salomo2001 FIN  48.77 50.29 1:39.06 38.24
 4KUFAAS Simen1997 NOR  49.55 49.99 1:39.54 41.76
 5LANDSHOLM Andreas1999 NOR  50.49 49.47 1:39.96 44.85
 5HOLM Albin1998 SWE  49.48 50.48 1:39.96 44.85
 7PIETIKAINEN Teemu2001 FIN  49.73 50.56 1:40.29 47.27
 8WIKSTROM William1995 FIN  49.83 50.48 1:40.31 47.42
 9FROELAND Haakon Isaksen1996 NOR  48.84 51.52 1:40.36 47.78
 10KUKKONEN Niko2000 FIN  49.59 50.92 1:40.51 48.88
 11PALANDER Saku1997 FIN  49.09 51.49 1:40.58 49.40
 12KUIKKANIEMI Tuukka1998 FIN  50.90 49.70 1:40.60 49.55
 13LINDQVIST Axel2000 SWE  49.49 51.14 1:40.63 49.77
 14WIKSTROM Wilhelm2000 FIN  50.29 50.57 1:40.86 51.46
 15LINDEROTH NAGY Jonathan1999 SWE  50.33 50.69 1:41.02 52.63
 16DALMALM Oscar1999 SWE  50.77 50.33 1:41.10 53.22
 17BERGMAN Johan1998 SWE  50.64 50.57 1:41.21 54.03
 18MAKLIN Eemeli2000 FIN  50.04 51.21 1:41.25 54.32
 19LIUKKONEN Sami2000 FIN  51.13 50.16 1:41.29 54.61
 20BERNTSEN Alexander1997 NOR  51.01 50.34 1:41.35 55.05
 21HANSEN Haakon1999 NOR  51.19 50.26 1:41.45 55.79
 21MARKLUND Emil1999 SWE  50.82 50.63 1:41.45 55.79
 23TUOMELA Lasse2001 FIN  50.58 51.28 1:41.86 58.80
 24LEONSAARI Antti1997 FIN  50.53 51.48 1:42.01 59.90
 25GUDBRANDSEN Andreas1997 NOR  50.81 51.23 1:42.04 60.12
 26LINDBERG Jon Mikkel2000 FIN  51.01 51.26 1:42.27 61.81
 27EDMARK Hugo2000 SWE  51.25 51.46 1:42.71 65.04
 28EDVINSSON Mattias1997 SWE  51.27 52.49 1:43.76 72.76
 29PEJOK Maans2001 SWE  51.55 52.38 1:43.93 74.00
 30FJAELLBERG William1998 SWE  51.94 52.46 1:44.40 77.46
 31FURUHJELM Edvard2000 FIN  52.20 52.94 1:45.14 82.89
 32SCHEFTE Oliver2001 SWE  52.33 52.86 1:45.19 83.26
 33DALMALM Joel2000 SWE  52.81 52.56 1:45.37 84.58
 34KERVEN Christopher2000 SWE  52.46 53.08 1:45.54 85.83
 35ANDERSSON Jonathan1999 SWE  52.49 53.06 1:45.55 85.90
 36LUNDBAECK Edwin2001 SWE  51.87 53.80 1:45.67 86.78
 37BERTILSSON Erik1999 SWE  52.92 53.59 1:46.51 92.95
 38VESALAINEN Julius2001 FIN  53.12 53.50 1:46.62 93.76
 39NORDQVIST Douglas2001 SWE  53.11 53.83 1:46.94 96.11
 40LINDQVIST Gustaf2001 SWE  51.83 55.98 1:47.81 102.50
 41BACKLUND THORSANDER Jacob2000 SWE  54.89 52.98 1:47.87 102.94
 42HAMALAINEN Andreas2001 FIN  53.96 54.92 1:48.88 110.36
 43MANSNER Jesper2000 FIN  54.34 54.88 1:49.22 112.86
 44AATAMILA Lauri2000 FIN  53.84 56.08 1:49.92 118.00
 45CAREY Cameron2000 USA  59.28 55.48 1:54.76 153.55
 46WEAVER Matthew2000 USA  56.90 58.22 1:55.12 156.19
 47KUBOTA Kelsey2000 USA  57.92 57.93 1:55.85 161.55
 48LASSILA Kalle1972 FIN  1:22.88 1:20.63 2:43.51 511.60

FIS - Kvinner slalåm søndag

RankNameYearNationRun 1Run 2Total Time.FIS Points
 1KUFAAS Mariel1999 NOR  51.44 51.22 1:42.66 39.27
 2NURMINEN Tiia1998 FIN  51.85 52.04 1:43.89 47.90
 3BOSTROM Lisa1999 FIN  51.57 52.87 1:44.44 51.75
 4GODTFREDSEN Kine Normann1998 NOR  52.44 52.64 1:45.08 56.24
 5MERISALO Heidi1999 FIN  53.70 53.64 1:47.34 72.09
 6TUONONEN Roosa2001 FIN  54.27 53.73 1:48.00 76.72
 7BRUVOLL Trine2000 NOR  54.16 54.06 1:48.22 78.26
 8KORKMAN Melissa2000 FIN  55.91 53.53 1:49.44 86.82
 9UTTERSTROEM Linnea2001 SWE  55.66 53.83 1:49.49 87.17
 10BAECKFORS Odessa2000 SWE  56.06 53.80 1:49.86 89.77
 11PEJOK Alina1999 SWE  55.26 54.74 1:50.00 90.75
 12ULFVES Ingrid2000 FIN  54.70 55.43 1:50.13 91.66
 13UTTERSTROEM Emelie1999 SWE  55.64 54.66 1:50.30 92.85
 14LAPPALAINEN Netta2000 FIN  55.48 54.89 1:50.37 93.34
 15LARSSON Angelika2000 SWE  57.02 53.62 1:50.64 95.24
 16ANDERSSON Madeleine2001 SWE  56.43 54.67 1:51.10 98.46
 17OJANIEMI Jessica2000 FIN  57.91 53.46 1:51.37 100.36
 18KRISTENSEN Hanna1999 NOR  56.22 55.20 1:51.42 100.71
 19BUCHREITZ LAURSEN Nikoline2000 SWE  56.99 55.01 1:52.00 104.78
 20JENSSEN Andrine1999 NOR  58.61 56.12 1:54.73 123.92
 21MOLNSTRAND Ramona2001 SWE  1:01.08 58.35 1:59.43 156.89
 22LARSSON Linn2001 SWE  1:00.67 59.37 2:00.04 161.16
 23MYKRA Marianna2001 FIN  1:02.23 1:02.65 2:04.88 195.11
 24VASILEVA Ekaterina2001 RUS  1:06.84 1:04.17 2:11.01 238.10
Send inn tekst og bilder «

Del din sportsopplevelse med oss - som rapporter fra kamper og arrangementer!

Artikkeltags

Kommentarer til denne saken