Arctic Eagles kan ta tilbake tabelltoppen søndag

Hockey-Narvik og Thomas Galde kan være tilbake på tabelltoppen søndag, om laget gjør jobben sin i helgen.

Hockey-Narvik og Thomas Galde kan være tilbake på tabelltoppen søndag, om laget gjør jobben sin i helgen.

Med minst fire poeng i helgens hjemmekamper vil Arctic Eagles være ajour med Comet på tabelltoppen i 1.divisjon.

DEL

Lokale nyheter – 5 kr for 5 uker

Comet benyttet onsdag kveld til å øke forspranget på tabelltoppen i 1.divisjon ishockey. Laget fra Halden slo Ringerike 5-4 på bortebane. Comet er fire poeng foran Narvik på andreplass, med to kamper mer spilt. Comet har nå frihelg, mens Narvik møter jumbo Grüner i Nordkraft Arena lørdag og søndag. Niko Eronen sine gutter kan ta tilbake tabelltoppen søndag ettermiddag. Helgens motstander Grüner tapte lokaloppgjøret mot Hasle Løren med 5-2 Hasle Løren er nå helt oppe på tredjeplass. Furuset tapte samtidig 2-4 hjemme for Gjøvik. Det viser at Gjøvik ikke er noen kasteball.

Tabell 1.div ishockey

#TeamGPWOTWSOWOTLSOLLPTSGFGAPIMPCT
1Comet Halden Elite106200022245288373
2Narvik85101011835218875
3Hasle-Løren Elite1042100318363623260
4Ringerike85000031538219562
5Nidaros84002021428166858
6Furuset1040011414293820746
7Gjøvik8200006614317025
8Tønsberg90202056213912822
9Grüner70011144223818519
Send inn tekst og bilder «

Del din sportsopplevelse med oss - som rapporter fra kamper og arrangementer!

Artikkeltags