Gå til sidens hovedinnhold

Bjerkvikinger på pallen: Martine vant søndag, Marita på tredje

Martine Skog fra Bjerkvik IF skiskyting vant igjen. Men flere bjerkvikinger kom på pallen.

I helgen ble Tromsø skiskytterfestival arrangert i Tromsø. Martine Skog fra Bjerkvik if skiskyting gikk til topps i sin klasse søndag, etter å ha prioritert KM i langrenn i Nordreisa dagen før. Der kom Skog på andreplass. Bjerkvik. Også Marita Olsen fra samme klubb gikk en bra konkurranse under søndagens normalprogram. Olsen havnet på tredjeplass i klassen 17–19 år, og var bare fem sekunder bak sølvjenta.

Resultater Tromsø skiskytterfestival:

Sprint lørdag

J09-10: Ballari Høyer Agnes (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Prøsch-Bilden Ela (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Skog Oda Josefine (Bjerkvik IF) Fullført, Leiråmo Oda Marie (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Gaskii Andrine (Tromsø Skiskytterlag) Fullført

J11-12: Skog Nora Hennie (Bjerkvik IF) Fullført, Sollid Synne Nordgård (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Gangsei Mina Nymo (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Vaktskjold Mia Josefine Dolgan (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Songstad Sofia Wergeland (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Leiråmo Astrid Helene (Målselvs Skiskyttere) Fullført

J13-14:1 Fredriksen Emilie (Målselvs Skiskyttere) 12:42, 2 Heim Stella (Tromsø Skiskytterlag) 13:07, 3 Lunde Anja Tråsdahl (Målselvs Skiskyttere) 13:35, 4 Kristoffersen Andrea Sofie (Bjerkvik IF) 13:44, 5 Kilvær Elin Sofie Vinje (Tromsø Skiskytterlag) 14:06, 6 Arild Marte Johnsen (Hammerfest Skiklubb) 15:18, 7 Haakseth Therese (Tromsø Skiskytterlag) 19:31,

J15-16:1 Huglen Eli (Tromsø Skiskytterlag) 16:12, 2 Vollstad Kaja (Tromsø Skiskytterlag) 16:57, 3 Løvland Elise Berntsen (Laksvatn Skiskytterlag) 17:16, 4 Aamo Carmen (Nordreisa IL) 17:43, 5 Sjøberg Nora Kristine Kjeldsø (Tromsø Skiskytterlag) 18:59, 6 Berglund Ane Eriksen (Målselvs Skiskyttere) 19:52

K17-19:1 Nystu Perle (Nordreisa IL / Nordnorsk Skilinje) 22:32, 2 Pettersen Astrid (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 22:57, 3 Fiksen Astrid Nordstrand (Bossekop UL / NTG-T) 23:15, 4 Skjellberg Borghild (Målselvs Skiskyttere) 24:41, 5 Olsen Marita Helen (Bjerkvik IF) 25:03, 6 Eriksen Ingrid Alterskjær (Målselvs Skiskyttere) 26:07, 7 Pettersen Carina (Hammerfest Skiklubb / Nordnorsk Skilinje) 26:58, 8 Jørgensen Anette (Hammerfest Skiklubb / Nordnorsk Skilinje) 27:18, 9 Berntsen Johanne (Målselvs Skiskyttere) 28:15, 10 Jacobsen-Gaski Anna (Bardu IL) 28:51, 11 Aamo Anneli (Nordreisa IL / Nordnorsk Skilinje) 0:00

K20-22:1 Jaatun Anna Elise Rikardsen (Nordreisa IL / Nordnorsk Skilinje) 23:11, 2 Aas Andora Regine (Hammerfest Skiklubb / NTG-T) 25:24

G09-10: Kristoffersen Peder Kornelius (Bjerkvik IF) Fullført, Åsheim-Andreassen Trygve Marinius (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Nordås Magnus Aleksander (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Sollid Petter Nordgård (Tromsø Skiskytterlag) Fullført

G11-12: Storhaug Lasse (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Berglund Iver Eriksen (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Kuzmenko Maksim (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Karlstad Håkon Moen (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Sliper Emilian Gudmundsen (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Holmsæter Mikkel (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Dehli Iver (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Bjørvik Hermann Strøm (Skjervøy IK) Fullført

G13-14:1 Skjellberg Emil (Målselvs Skiskyttere) 9:32, 2 Grønstrand Andreas Lindgård (Målselvs Skiskyttere) 10:46, 3 Wassbakk Magnus (Tromsø Skiskytterlag) 11:24, 4 Eriksen Bjørn-Anders (Målselvs Skiskyttere) 12:00, 5 Skjellberg Iver (Målselvs Skiskyttere) 12:03, 6 Gangsei Teodor Nymo (Målselvs Skiskyttere) 12:22, 7 Alseen-Robertsen Emil (Hammerfest Skiklubb) 18:02, 8 Songstad Fredrik Wergeland (Tromsø Skiskytterlag) 0:00

G15-16:1 Eriksen Lund Marius (Målselvs Skiskyttere) 16:07, 2 Uglehus David Rubach (Tromsø Skiskytterlag) 16:36, 3 Finbakken Ivar Eldor (Målselvs Skiskyttere) 17:13

M17-19:1 Huglen Ola (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 22:14, 2 Krogh Truls August (Nordkyn IL) 23:58, 3 Lynum Vetle (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 24:07, 4 Uglehus Daniel Rubach (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 24:11, 5 Gamst Andreas (Hammerfest Skiklubb / Nordnorsk Skilinje) 25:41, 6 Strand Henning (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 25:43, 7 Stenersen Vegard Brones (Målselvs Skiskyttere) 26:01, 8 Wilhelmsen Trym Eirik (Målselvs Skiskyttere) 26:14, 9 Gulstad Erik (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 27:51, 10 Gerhardsen Sivert Silsand (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 0:00, 11 Kvanli Ole-Kristian (Målselvs Skiskyttere / NTG-L) 0:00

M20-22:1 Fjeldstad Vebjørn Kvello (Tromsø Skiskytterlag) 25:51

Les også

Martine (14) kan feire etter superhelg

Normalprogram søndag

2 skytinger

J09-10: Skog Oda Josefine (Bjerkvik IF) Fullført, Leiråmo Oda Marie (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Gaski Andrine (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Ballari Høyer Agnes (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Prøsch-Bilden Ela (Tromsø Skiskytterlag) Fullført

J11-12: Sollid Synne Nordgård (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Vaktskjold Mia Josefine Dolgan (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Songstad Sofia Wergeland (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Leiråmo Astrid Helene (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Skog Nora Hennie (Bjerkvik IF) Fullført, Gangsei Mina Nymo (Målselvs Skiskyttere) Fullført

J13-14:1 Skog Martine Sofie (Bjerkvik IF) 15:35, 2 Arild Marte Johnsen (Hammerfest Skiklubb) 17:51, 3 Heim Stella (Tromsø Skiskytterlag) 17:53, 4 Lunde Anja Tråsdahl (Målselvs Skiskyttere) 18:15, 5 Fredriksen Emilie (Målselvs Skiskyttere) 18:30, 6 Kilvær Elin Sofie Vinje (Tromsø Skiskytterlag) 18:46, 7 Kristoffersen Andrea Sofie (Bjerkvik IF) 19:33, 8 Haakseth Therese (Tromsø Skiskytterlag) 24:05

J15-16:1 Vollstad Kaja (Tromsø Skiskytterlag) 21:53, 2 Huglen Eli (Tromsø Skiskytterlag) 22:39, 3 Aamo Carmen (Nordreisa IL) 23:43, 4 Berglund Ane Eriksen (Målselvs Skiskyttere) 24:46, 5 Løvland Elise Berntsen (Laksvatn Skiskytterlag) 24:53, 6 Sjøberg Nora Kristine Kjeldsø (Tromsø Skiskytterlag) 25:38

G08-10: Nordås Magnus Aleksander (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Kristoffersen Peder Kornelius (Bjerkvik IF) Fullført, Åsheim-Andreassen Trygve Marinius (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Sollid Petter Nordgård (Tromsø Skiskytterlag) Fullført

G11-12: Storhaug Lasse (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Berglund Iver Eriksen (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Sliper Emilian Gudmundsen (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Holmsæter Mikkel (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Kuzmenko Maksim (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Dehli Iver (Tromsø Skiskytterlag) Fullført, Karlstad Håkon Moen (Målselvs Skiskyttere) Fullført, Bjørvik Hermann Strøm (Skjervøy IK) Fullført

G13-14:1 Skjellberg Emil (Målselvs Skiskyttere) 14:06, 2 Gangsei Teodor Nymo (Målselvs Skiskyttere) 14:43, 3 Skjellberg Iver (Målselvs Skiskyttere) 16:15, 4 Grønstrand Andreas Lindgård (Målselvs Skiskyttere) 16:17, 5 Eriksen Bjørn-Anders (Målselvs Skiskyttere) 16:28, 6 Wassbakk Magnus (Tromsø Skiskytterlag) 16:31, 7 Alseen-Robertsen Emil (Hammerfest Skiklubb) 18:41, 8 Norman Sebastian (Målselvs Skiskyttere) 20:17, 9 Songstad Fredrik Wergeland (Tromsø Skiskytterlag) 23:46

G15-16:1 Finbakken Ivar Eldor (Målselvs Skiskyttere) 23:02, 2 Eriksen Lund Marius (Målselvs Skiskyttere) 24:01, 3 Uglehus David Rubach (Tromsø Skiskytterlag) 24:03

4 skytinger

K17-19:1 Nystu Perle (Nordreisa IL / Nordnorsk Skilinje) 35:22, 2 Eriksen Ingrid Alterskjær (Målselvs Skiskyttere) 39:22, 3 Olsen Marita Helen (Bjerkvik IF) 39:27, 4 Skjellberg Borghild (Målselvs Skiskyttere) 39:47, 5 Pettersen Astrid (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 41:08, 6 Fiksen Astrid Nordstrand (Bossekop UL / NTG-T) 41:56, 7 Berntsen Johanne (Målselvs Skiskyttere) 46:37, 8 Jørgensen Anette (Hammerfest Skiklubb / Nordnorsk Skilinje) 47:11, 9 Pettersen Carina (Hammerfest Skiklubb / Nordnorsk Skilinje) 47:57, 10 Aamo Anneli (Nordreisa IL / Nordnorsk Skilinje) 0:00

K20-22:1 Aas Andora Regine (Hammerfest Skiklubb / NTG-T) 41:41, 2 Jaatun Anna Elise Rikardsen (Nordreisa IL / Nordnorsk Skilinje) 42:20

M17-19 kort: 1 Pettersen Morten (Tromsø Skiskytterlag) 25:11, 2 Lynum Loke (Tromsø Skiskytterlag) 28:47

M17-19:1 Gerhardsen Sivert Silsand (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 37:00, 2 Lynum Vetle (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 40:04, 3 Huglen Ola (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 40:56, 4 Krogh Truls August (Nordkyn IL) 42:44, 5 Uglehus Daniel Rubach (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 42:59, 6 Wilhelmsen Trym Eirik (Målselvs Skiskyttere) 44:05, 7 Gulstad Erik (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 46:27, 8 Gamst Andreas (Hammerfest Skiklubb / Nordnorsk Skilinje) 47:24, 9 Strand Henning (Tromsø Skiskytterlag / NTG-T) 47:46, 10 Stenersen Vegard Brones (Målselvs Skiskyttere) 49:21, 11 Kvanli Ole-Kristian (Målselvs Skiskyttere / NTG-L) 0:00

M20-22:1 Fjeldstad Vebjørn Kvello (Tromsø Skiskytterlag) 0:00

Kommentarer til denne saken