Gå til sidens hovedinnhold

Bjerkvikjente på topp – slik gikk det i Romjulsrennet

Nesten 200 påmeldte til skirennet i Bardu.

Her er resultatlisten etter Romjulsrennet, arrangert av Bardu IL Ski, søndag 27. desember. Av 199 påmeldte, fullførte 142.

FH – 5 km

1, Håvard Tangen Jacobsen, Unglyn IL, 43:34,

G 12 år – 2 km

1, Gard Harjo Haugsnes, Senja Ski, 07:20, 2, Julius Evensen, Bardu IL, 07:56, 3, Karl Fredrik Mathisen, Senja Ski, 08:03, 4, Håkon Moen Karlstad, Målselv IL, 08:27, 5, Lukas Melkersen Normark, Narvik SK, 08:36, 5, Henrik Martinsen, Kvaløysletta Skilag, 08:36, 7, Noah Eide Mogaard, Bardu IL, 08:45, 8, Magnus Kvitvær Sommerseth, Narvik SK, 09:09, 9, Isak Seppola Saltvik, Narvik SK, 10:04, 10, Erling Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 10:11, 11, Adrian Strømsør-Bygdevoll, Bardu IL, 11:01, 12, Leandro Castro Danielsen, Kvaløysletta Skilag, 13:54,

G 11 år – 2 km

1, Henrik Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 08:07, 2, Emil Djupvik, Valnesfjord IL, 08:24, 3, Lowe Gulle Brokstad, Kvaløysletta Skilag, 08:40, 4, Ådne Fossberg, Bardu IL, 09:23, 5, Kolbjørn Aasvang Bjørnsen, Bardu IL, 09:53, 6, Aksel Endregaard, Bardu IL, 10:08, 7, Grener Halvdan Grenersen, Narvik SK, 10:33, 8, Emilian Gudmundsen, Tromsø SK Langrenn, 10:39, 9, Erling Giske Alstad, Bardu IL, 11:23, 10, Falk Nigar Aarskog Johannessen, Tromsø SK Langrenn, 12:01,

J 12 år – 2 km

1, Mari Sofie Haraldstad, Ankenes SK, 08:16, 2, Ella Sørensen, Salangen IF Ski, 09:05, 3, Ingrid Elvine Boberg Alstad, Bardu IL, 09:49, 4, Ennea Abazi Nyborg, Tromsø SK Langrenn, 10:12, 5, Nathalie Elea Kroken, Bardu IL, 10:54,

G 14 år – 3 km

1, Emil Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:14, 2, Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 09:52, 3, Andreas Lindgård Grønstrand, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:03, 4, Christen Anders Hansen, Ballangen Ski, 11:15, 5, Theodor Engen, Bardu IL, 14:42,

G 13 år – 3 km

1, Håkon Romsaas, Tromsø SK Langrenn, 09:47, 2, Magnus Djupvik, Valnesfjord IL, 09:59, 3, Jørgen Fuglem, Bardu IL, 10:22, 4, Iver Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:36, 5, Birk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 10:55, 6, Birk Hilberg Oltmanns, Kvaløysletta Skilag, 11:46,

J 14 år – 3 km

1, Martine Sofie Skog, Bjerkvik IF, 09:46, 2, Jonette Celia Evensen, Bardu IL, 10:28, 3, Mia Brustad-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 10:30, 4, Tora Heimdal, Bardu IL, 10:43, 5, Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 10:49, 6, Ariana Abazi Nyborg, Tromsø SK Langrenn, 10:53, 7, Mari Othelie Boberg Alstad, Bardu IL, 11:07, 8, Karmen Angermo Birkely, Tromsø SK Langrenn, 11:17, 9, Hanna Mathea Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 11:43, 10, Olivia Maria Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 12:04, 11, Sofiia Kudasova, Tromsø SK Langrenn, 12:28, 12, Sigrid Berger Vanem, Ankenes SK, 13:29,

J 13 år – 3 km

1, Sigri Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 10:29, 2, Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 10:37, 3, Mari Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:43, 4, Martine Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 11:40, 5, Martine T Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 14:09,

G 16 år – 5 km

1, Ask Jørgensen, If Kilkameratene, 14:19, 2, Georg Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 15:08, 3, Elias T Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 15:27, 4, Endre Negård, Salangen IF Ski, 15:34, 5, Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 16:40, 6, David Aleksander Mathisen, Ballangen Ski, 16:47, 7, Sebastian-Mikal Molund Enoksen, Fjell Skilag, 17:22, 8, Isak Simonsen, Ankenes SK, 17:37, 9, Lars Hanstad Movinkel, Bardu IL, 17:38, 10, Hans Eirik Brox, Tromsø SK Langrenn, 18:25,

G 15 år – 5 km

1, Jonas Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 15:12, 2, Sebastian Brattli, Senja Ski, 15:28, 3, Johannes Fuglem, Bardu IL, 15:39, 4, Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 16:24, 5, Isak Andreas Nyheim, Bardu IL, 16:28, 6, Anton Nikolai Arntsen, Ballangen Ski, 16:34, 7, Håvard Berger Vanem, Ankenes SK, 17:01, 8, Johannes Dybwad Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 17:35, 9, Kristian Erik Mathisen, Senja Ski, 18:05, 10, Kristian Sørensen, Salangen IF Ski, 19:13, 11, August Foshaug, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 19:55,

J 16 år – 5 km

1, Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 15:27, 2, Ellinor Marie Ness, TUIL Ski Tromsdalen, 17:00, 3, Elise Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 18:02, 4, Runa Myrslett Bakke, Nordreisa IL, 18:17, 5, Hilma Maria Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 20:20,

J 15 år – 5 km

1, Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 17:22, 2, Benedikte Langaune Vaeng, Medkila Skilag, 17:28, 3, Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 17:30, 4, Mona Danielsen Holmer, Bjerkvik IF, 17:32, 5, Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 18:37, 6, Ingrid Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 20:36, 7, Sofie Simonsen, Ankenes SK, 27:10,

Menn senior – 15 km (3x5)

1, Erik Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 36:35, 2, Petter Soleng Skinstad, Vind IL, 39:51, 3, Maximilian von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 40:34, 4, Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 40:56, 5, Erik Nicolaisen, Senja Ski, 41:34, 6, Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 41:42, 7, Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 42:15, 8, Sondre Halvor Lange, Sortland og Omegn SK, 45:25, 9, Lars Fredheim Hodne, NMBUI – Ski, 48:35, 10, Carl-Fredrik Astad, Tromsø SK Langrenn, 49:11, 11, Andreas Nesvold, Ballangen Ski, 59:20, DNF, Ole Martin Myre Nesvold, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 00:00,

M 19/20 år – 15 km (3x5)

1, Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL, 41:41, 2, Marius Brattli Guldberg, Storsteinnes IL, 42:17, 3, Morten Hol, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 43:13, 4, Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK Langrenn, 43:49, 5, Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 46:24, 6, Tony André Höfler Kristiansen, IL Pioner Ski, 48:02, 7, Lars-Kristian Astad, Tromsø SK Langrenn, 48:47,

M 18 år – 10 km (2x5)

1, Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 27:13, 2, Vetle Arder Skildheim, Tromsø SK Langrenn, 28:19, 3, William Lundberg, Tromsø SK Langrenn, 28:27, 4, Adrian Rydningen, Nordreisa IL, 28:58, 5, Niklas Ånesen, Nordreisa IL, 29:40, 6, Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 30:17, 7, Ivar Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 31:07, 8, Trym Eirik Wilhelmsen, Bardu IL, 32:58, 9, Henning Strand, Kvaløysletta Skilag, 33:29,

M 17 år – 10 km (2x5)

1, Julian André Mikkelsen Lorentsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 28:27, 2, Henry Skjønsfjell, Nordreisa IL, 28:56, 3, Jonas Fuglem, Bardu IL, 29:00, 4, Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 29:47, 5, Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 30:18, 6, Ola Huglen, Tromsø SK Langrenn, 32:18, 7, Jonas Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 35:01,

Kvinner senior – 10 km (2x5)

1, Anna Svendsen, Tromsø SK Langrenn, 29:03, 2, Ingrid Andréa Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 30:16, 3, Andrine Daleng, Salangen IF Ski, 38:15,

K 19/20 år – 10 km (2x5)

1, Ingeborg Hansen, Medkila Skilag, 31:28, 2, Vilje Marie Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 31:42, 3, Dina Andersen, Kvaløysletta Skilag, 33:25, 4, Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 33:28, 5, Idunn Strand, Kvaløysletta Skilag, 34:11, 6, Herborg Skjelle, Medkila Skilag, 34:42, 7, Juni Magdele Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 35:19, 8, Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 37:21, 9, Nora Sofie Breivik, Tromsø SK Langrenn, 43:41,

K 18 år – 7 km (5+2)

1, Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 22:52, 2, Ingeborg Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 23:31, 3, Vilde Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 25:00, 4, Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 26:42, 5, Sarah Michelle Lambertsen, Medkila Skilag, 26:46,

K 17 år – 7 km (5+2)

1, Astri Reithe Lunde, Røyken UIL, 23:16, 2, Ine Skille, Tromsø SK Langrenn, 28:16, DNF, Nora Mikkelsen, Medkila Skilag, 00:00,

Kommentarer til denne saken