Gå til sidens hovedinnhold

Eline fra Ballangen ett sekund fra seier

Eline Henny Hansen fra Ballangen ski var ett fattig sekund fra seier under lokal langrennsåpning Mini-Tour de Bardufoss søndag. Martine Skog fra Bjerkvik kunne ingen slå.

Da Tour de Reisa ble avlyst flyttet langrennsfolket åpningen av den lokale skisesongen til Bardufoss. Under søndagens første renn havnet flere lokale løpere høyt på resultatlista.

Lørdagens vinner av skiskytteråpningen, Martine Skog fra Bjerkvik, havnet også på toppen av lista i spesiallangrenn i 14-årsklassen. I jenter 19–20 år var Eline Henny Hansen fra Ballangen ett fattig sekund fra seier. Tredje lokale løper på seierspallen var Sigrid Kvandal Solberg fra Ballangen, i kvinnenes 18-årsklasse. Flere andre løpere fra lokale klubber havnet på fine plasseringer.

Resultatliste Mini-Tour de Bardufoss, 06.12.2020:

G 14 år – 3 km

  1. Emil Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:10
  2. Steinar Osdal, Medkila Skilag, 08:38
  3. Noa Gulbrandsen, Nordreisa IL, 08:51
  4. Andreas Lindgård Grønstrand, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:54
  5. Andreas Sagnes-Jørgensen, Ballangen Ski, 08:57
  6. Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 08:58
  7. Bjørn-Anders Eriksen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:30
  8. Theo Isaksen, Nordreisa IL, 09:46
  9. Christen Anders Hansen, Ballangen Ski, 10:08

G 13 år – 3 km

  1. Håkon Romsaas, Tromsø SK Langrenn, 08:03
  2. Jacob Øverås, Tromsø SK Langrenn, 08:38
  3. Daniel Helgesen, Medkila Skilag, 09:35
  4. Teodor Nymo Gangsei, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:41
  5. Iver Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:42
  6. Jørgen Fuglem, Bardu IL, 09:44
  7. Birk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 09:54
  8. Markus Kroer Myrvoll, TUIL Ski Tromsdalen, 10:54
  9. Birk Hilberg Oltmanns, Kvaløysletta Skilag, 11:11
  10. Sander Brattli, Senja Ski, 11:12
  11. Viktor Witczak, Tromsø SK Langrenn, 12:08
  12. Andreas Lorentsen, TUIL Ski Tromsdalen, 14:10

J 14 år – 3 km

  1. Martine Sofie Skog, Bjerkvik IF, 08:55
  2. Mia Brustad-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 09:04
  3. Ariana Abazi Nyborg, Tromsø SK Langrenn, 09:32
  4. Anna Hennie Olaussen, Nordreisa IL, 09:54
  5. Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 09:59
  6. Karmen Angermo Birkely, Tromsø SK Langrenn, 10:04
  7. Tora Heimdal, Bardu IL, 10:14
  8. Olivia Maria Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 10:19
  9. Sofiia Kudasova, Tromsø SK Langrenn, 11:26

J 13 år – 3 km

  1. Sigri Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 09:49
  2. Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 09:49
  3. Mari Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:32
  4. Thea Sofie Valnes Bratland, Ballangen Ski, 10:38
  5. Martine Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 10:59
  6. Martine Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 11:20
  7. Louise Marie Aud Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 11:26

G 16 år – 5 km (3+2)

  1. Ask Jørgensen, If Kilkameratene, 13:22
  2. Elias Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 14:00
  3. Georg Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 14:10
  4. Endre Negård, Salangen IF Ski, 15:04
  5. Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 15:08
  6. Hermod Ingemann Bangstad, Nordreisa IL, 15:11
  7. Hans Eirik Brox, Tromsø SK Langrenn, 16:56
  8. Simen Vars-Larsstuen, Bardu IL, 20:16

G 15 år – 5 km (3+2)

  1. Noah Marius Olsen, Tromsø SK Langrenn, 14:04
  2. Jonas Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 14:25
  3. Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 14:38
  4. Sebastian Brattli, Senja Ski, 14:53
  5. Anton Nikolai Arntsen, Ballangen Ski, 15:11
  6. Johannes Fuglem, Bardu IL, 15:24
  7. Johannes Dybwad Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 16:32
  8. August Foshaug, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 17:24
  9. Jakob Elia Stellmacher, Senja Ski, 18:14

J 16 år – 5 km (3+2)

  1. Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:29
  2. Ellinor Marie Ness, TUIL Ski Tromsdalen, 15:37
  3. Alida Hildonen, Tromsø SK Langrenn, 16:57
  4. Elise Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 17:02
  5. Live Austlid Føyen, Kvaløysletta Skilag, 17:03
  6. Stine Storaa, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 17:05

J 15 år – 5 km (3+2)

  1. Benedikte Langaune Vaeng, Medkila Skilag, 16:22
  2. Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 16:24
  3. Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 17:21
  4. Charlotte Marie Yvonne Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 17:23
  5. Eline Andrea Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 17:28
  6. Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 19:28
  7. Solveig Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 20:09
  8. Marina Helgesen, Medkila Skilag, 22:29

Menn senior – 15 km (6,5+6,5+2)

  1. Erik Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 36:53
  2. Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 38:32
  3. August Nordeng, Sortland og Omegn SK, 38:43
  4. Erik Nicolaisen, Senja Ski, 38:56
  5. Sivert Moen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 39:02
  6. Petter Soleng Skinstad, Vind IL, 39:05
  7. Sigve Bornø Novstad, Medkila Skilag, 39:30
  8. Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 39:57
  9. Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 40:43
  10. Carl-Fredrik Astad, Tromsø SK Langrenn, 47:30

M 19/20 år – 15 km (6,5+6,5+2)

  1. Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 39:16
  2. Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL, 39:52
  3. Marius Brattli Guldberg, Storsteinnes IL, 39:58
  4. Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK Langrenn, 40:34
  5. Johannes Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 40:35
  6. Toralf Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 42:48
  7. Lars-Kristian Astad, Tromsø SK Langrenn, 48:07

M 18 år – 10 km (6,5+3)

  1. Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 23:59
  2. Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL, 24:18
  3. William Lundberg, Tromsø SK Langrenn, 24:48
  4. Sivert Nordeng, Alsvåg IL, 25:07
  5. Vetle Arder Skildheim, Tromsø SK Langrenn, 25:17
  6. Adrian Rydningen, Nordreisa IL, 25:39
  7. Daniel Rubach Uglehus, Kvaløysletta Skilag, 26:08
  8. Niklas Ånesen, Nordreisa IL, 26:52
  9. Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 27:07
  10. Håvard Bjørklund, Nordreisa IL, 27:22
  11. Trym Eirik Wilhelmsen, Bardu IL, 27:35
  12. Ivar Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 27:40
  13. Henning Strand, Kvaløysletta Skilag, 28:15
  14. Erik Gulstad, Tromsø SK Langrenn, 30:00

M 17 år – 10 km (6,5+3)

  1. Julian André Mikkelsen Lorentsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 24:54
  2. Henry Skjønsfjell, Nordreisa IL, 25:11
  3. Sivert Silsand Gerhardsen, Tromsø SK Langrenn, 25:31
  4. Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 25:52
  5. Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 25:55
  6. Jonas Fuglem, Bardu IL, 26:12
  7. Ola Huglen, Tromsø SK Langrenn, 26:49
  8. Alexander Mietinen, Polarstjernen, IL, 28:29
  9. Anders Bergland, Nordreisa IL, 28:43
  10. Jonas Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 29:38
  11. Petter Dervola Johansen, Forsøk, IL, 29:42

Kvinner senior – 10 km (6,5+3)

  1. Anna Svendsen, Tromsø SK Langrenn, 27:02
  2. Amanda Adolfsen Darell, Hammerfest SK, 29:38
  3. Emma Krogh Pedersen, Nordkyn, IL, 29:41
  4. Lisa Amalie Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 30:12

K 19/20 år – 10 km (6,5+3)

  1. Astrid Pettersen, Tromsø SK Langrenn, 29:33
  2. Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 29:34
  3. Juni Magdele Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 29:48
  4. Alva Sletten, Øverbygd IL, 30:14
  5. Kirsten Helsvig Nilsen, Alta IF, 30:21
  6. Astrid Nordstrand Fiksen, Bossekop UL, 30:26
  7. Vilje Marie Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 30:44
  8. Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 31:36
  9. Nora Sofie Breivik Tromsø SK Langrenn, 33:44

K 18 år – 5 km (3+2)

  1. Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 14:51
  2. Vilde Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 15:31
  3. Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 16:26
  4. Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 16:53
  5. Tuva Katrine Pettersen, Melbo IL, 16:57
  6. Bertine Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 17:22

K 17 år – 5 km (3+2)

  1. Astri Reithe Lunde, Røyken UIL, 16:31
  2. Hanna Elisabeth Aspenes, Øverbygd IL, 18:56

Kommentarer til denne saken