Gå til sidens hovedinnhold

Eline vant sekundstrid

Eline Hansen fra Ballangen vant sesongavslutningen på ski med ett fattig sekund. Hun var ikke eneste lokale løper på pallen.

Den lokale og amputerte skisesongen ble avsluttet med renn på Setermoen lørdag. Flere løpere fra lokale klubber stilte, deriblant Eline Hansen fra Ballangen i jentenes 19-20-årsklasse.

Hun vant med ett fattig sekund. Det var også siste renn i SNN-cupen. Også denne tok jenta fra Ballangen hjem.

Flere andre løpere havnet på pallen, enten første, andre eller tredjeplass: Mari Haraldstad fra Ankenes ski, Nora Skog fra Bjerkvik, Thea Valnes Bratland fra Ballangen, Martine Skog fra Bjerkvik, Oskar Johannessen fra Ankenes, Emil Valnes Bratland fra Ballangen og Anton Arntsen fra Ballangen.

Les også

Gullvinneren Eline (19) satser videre

Resultater skirenn Bardu

K 18 år: 1 Pedersen Tone Lise (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 41:21

J 11 år: 1 Gangsei Mina Nymo (Bardufoss og Omegn IF / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 10:56, 2 Skog Oda Josefine (Bjerkvik IF) 14:09

J 12 år: 1 Haraldstad Mari Sofie (Ankenes Skiklubb / Ankenes SK) 9:41, 2 Skog Nora Hennie (Bjerkvik IF) 11:14, 3 Boberg Alstad Ingrid (Bardu IL) 11:31, 4 Kroken Nathalie Elea (Bardu IL) 12:51

K 19/20 år: 1 Hansen Eline Henny (Ballangen Ski) 45:54, 2 Strand Idunn (Kvaløysletta Skilag) 45:55, 3 Overvik Juni Magdele (Bardufoss og Omegn IF / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 48:50, 4 Daleng Ariane (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 50:49, 5 Sletten Alva (Øverbygd IL) 53:29

J 13 år: 1 Sandberg Tiril Hansen (Bardu IL) 13:26, 2 Andersen Sigri Hjelset (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 13:36, 3 Bratland Thea Sofie Valnes (Ballangen Ski) 14:17, 4 Skildheim Martine Engevik (Kvaløysletta Skilag) 14:24, 5 Olsen Louise Marie Aud Briet (Kvaløysletta Skilag) 15:49, 6 Eriksen Bianca Vanessa (Manndalen UIL / Manndalen Ungdoms og IL) 18:12

J 14 år: 1 Brustad-Olsen Mia (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 12:23, 2 Skog Martine Sofie (Bjerkvik IF) 12:26, 3 Nyborg Ariana Abazi (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 12:48, 4 Evensen Jonette Celia (Bardu IL) 13:19, 5 Heimdal Tora (Bardu IL) 13:25, 6 Kristensen Olivia Maria (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 13:35, 7 Birkely Karmen Angermo (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 13:43, 8 Boberg Alstad Mari (Bardu IL) 13:47, 9 Kudasova Sofiia (Tromsø SK Langrenn) 13:58, 10 Tuoremaa Hanna Mathea Hansen (Manndalen Ungdoms og IL) 14:54, 11 Brox Karoline (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 15:20

J 15 år: 1 Sagerup-Nordkild Erle (Kvaløysletta Skilag) 21:43, 2 Bernhardsen Astrid Elida Vaeng (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 21:49, 3 Thomasjord Anlaug Elise (Kvaløysletta Skilag) 22:21, 4 Holmer Mona Danielsen (Bjerkvik IF) 22:22, 5 Vaeng Benedikte Langaune (Medkila Skilag) 22:55

J 16 år: 1 Gulbrandsen Tuva Mathea (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 20:51, 2 Ness Ellinor Marie (TUIL Tromsdalen Ski / Tuil Ski Tromsdalen) 21:27, 3 Vollstad Kaja (Kvaløysletta Skilag) 22:03, 4 Hildonen Alida (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 22:39, 5 Andersen Elise Hjelset (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 23:28

M 18 år: 1 Lundberg William (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 37:36, 2 Uglehus Daniel Rubach (Kvaløysletta Skilag) 41:46, 3 Johannessen Oskar Andreas (Ankenes Skiklubb / Ankenes SK) 43:33, 4 Strand Henning (Kvaløysletta Skilag) 45:37

G 11 år: 1 Bratland Emil Matheo Valnes (Ballangen Ski) 10:07, 2 Skildheim Henrik Engevik (Kvaløysletta Skilag) 10:35

G 12 år: 1 Moen Karlstad Håkon (Målselv IL) 9:38, 2 Fakstad Mathias (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 10:04, 3 Sagerup Erling Andersen (Kvaløysletta Skilag) 11:44

M 17 år: 1 Lorentsen Julian André Mikkelsen (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 39:29, 2 Huglen Ola (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 39:43, 3 Fuglem Jonas (Bardu IL) 40:58, 4 Pedersen Jonas (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 41:21

M 19/20 år: 1 Astad Lars-Kristian (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 45:09

G 13 år: 1 Øverås Jacob (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:46, 2 Romsaas Håkon (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:51, 3 Skjellberg Iver (Bardufoss og Omegn IF / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 12:20, 4 Fuglem Jørgen (Bardu IL) 12:21, 5 Sønvisen-Valnes Viljar (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 12:29, 6 Gangsei Teodor Nymo (Bardufoss og Omegn IF / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 13:31, 7 Myrvoll Markus Kroer (Tuil Ski Tromsdalen) 14:13, 8 Torbergsen Eskil De Smedt (TUIL Tromsdalen Ski / Tuil Ski Tromsdalen) 14:20, 9 Oltmanns Birk Hilberg (Kvaløysletta Skilag) 14:50, 10 Hjort-Larsen Erlend Olai (Kvaløysletta Skilag) 15:19, 11 Borgersen Leif-Andreas (Kilkameratene, IF / If Kilkameratene) 15:22, 12 Andersen-Bransfjell Aanta (Fjell Skilag) 15:40, 13 Borgersen Karl-Henrik (Kilkameratene, IF / If Kilkameratene) 16:05

G 14 år: 1 Skjellberg Emil (Bardufoss og Omegn IF / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 11:20, 2 Heimdal Peder Kristian (Bardu IL) 11:59, 3 Gulbrandsen Noa (Nordreisa IL) 12:18, 4 Hansen Christen Anders (Ballangen Ski) 12:53, 5 Isaksen Theo (Nordreisa IL) 12:57

G 15 år: 1 Fuglem Johannes (Bardu IL) 20:02, 2 Arntsen Anton Nikolai (Ballangen Ski) 20:14, 3 Kristensen Johannes Dybwad (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 20:52, 4 Fjellå Henning Kristoffer (Medkila Skilag) 20:53, 5 Kroken Nikolai Carlos Ricardo (Bardu IL) 21:22, 6 Nordgård Aleksander (Medkila SL / Medkila Skilag) 23:16

G 16 år: 1 Jørgensen Ask (Medkila SL / If Kilkameratene) 18:43, 2 Brennvik Elias Thorstensen (Kvaløysletta Skilag) 19:02, 3 Martinsen Georg Rydningen (Øverbygd IL) 19:14, 4 Sagerup Ottar Andersen (Kvaløysletta Skilag) 19:20, 5 Simonsen Isak (Ankenes Skiklubb / Ankenes SK) 19:24, 6 Negård Endre (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 20:02, 7 Ims Helge (Fjell Skilag) 20:07, 8 Movinkel Lars Hanstad (Bardu IL) 21:00, 9 Brox Hans Eirik (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 21:47

Kommentarer til denne saken