Marianne på femteplass på Nordland Høyres fylkestingsliste

Marianne Dobak Kvensjø

Marianne Dobak Kvensjø Foto:

Nominasjonskomiteen i Nordland Høyre er klar med sitt forslag til liste til fylkestingsvalget i 2019. Marianne Dobak Kvensjø fra Narvik er på femteplass.

DEL

– Nominasjonskomiteen har mange navn vi skulle hatt høyere opp, men ingen vi kan flytte ned. Vi er heldige i Nordland Høyre som har så mange dyktige folk. Nominasjonskomiteen har lagt vekt på kompetanse, erfaring, geografi, kjønn og alder. Nordland Høyres forslag til valgliste er et sterkt lag for å gjøre tidenes valg i Nordland, sier nominasjonskomiteens leder Christine Trones i en pressemelding.

Nordland Høyres års- og nominasjonsmøte arrangeres på Radisson Blu i Bodø 3.- 4. november.

Øverst på lista er Beate Bø Nilsen fra Sortland.

På de neste plassene foreslår valgkomiteen:

Joakim Sennesvik fra Bodø

Anita Lill Solli fra Rana

Jim Simonsen Jenssen, Unge Høyre

Marianne Dobak Kvensjø, Narvik

Ellers fra vårt område finner vi:

12. plass: Anita Jonhill Elin Hegstad Marthinussen, Lødingen

13. plass: Lars Filip Paulsen, Hamarøy

22. plass: Trine Remman, Narvik

26. plass: Jan-Folke Sandnes, Hamarøy

28. plass: Pernille Kajander Frydendal Olaussen, Narvik

29. plass: Daniel Skjevik-Aasberg, Ballangen

33. plass: Morten Remman, Narvik

Her er hele listen:

Nr. NavnKommuneFødselsår
1. Beate Bø NilsenSortland

1965

2. Joakim SennesvikBodø

1992

3. Anita Lill SolliRana

1965

4. Jim Simonsen JenssenUH

1995

5. Marianne Dobak KvensjøNarvik

1980

6. Stian Hiis BerghBodø

1984

7. Stig Tore SkogsholmAlstahaug

1977

8. Grete EllingsenSortland

1976

9. Ole BøhlerengenSaltdal

1972

10. Elizabeth Åsjord SireVågan

1995

11. Odd LangvatnVefsn

1963

12. Anita Jonhill Elin Hegstad MarthinussenLødingen

1961

13. Lars Filip PaulsenHamarøy

1979

14. Bodil Irene Bjørnaali BrattliBodø

1957

15. Johan Arne WarholmBrønnøy

1953

16. Dina Solbakken, Vestvågøy

2000

17. Jørgen Thommesen FjørtoftBodø

1992

18. Solveig Aune-FjelldalVefsn

1965

19. Eivind HolstVågan

1970

20. Walter PedersenGildeskål

1958

21. Jarl Stian JohanssonRana

1971

22. Trine RemmanNarvik

1980

23. Trine Bjarmann-SimonsenBodø

1989

24. Lena ArntzenHadsel

1976

25. Hans Petter HorsgaardBodø

1973

26.Jan-Folke SandnesHamarøy

1956

27. Rune Andre MoeBrønnøy

1975

28. Pernille Kajander Frydendal OlaussenNarvik

1998

29. Daniel Skjevik-AasbergBallangen

1994

30. Kjell Arne SahlMeløy

1953

31. Siv Anita BrekkeFauske

1965

32. Thomas Abildgaard LehreAlstahaug

1982

33. Morten RemmanNarvik

1973

34. Chris Eirik HaugliHemnes

1979

35. Marius HansenBodø

1986

36. Kathrine LaukholmBrønnøy

1961

37. Bente Anita Kristiansen SolåsVestvågøy

1965

38. Lise RånesBodø

1981

39. Johann Martin KrügerVestvågøy

1998

40. Mari PræstengRana

1973

41. Agnete TjærandsenBodø

1932

42. Jørn Inge ClausenVefsn

1962

43. Ann Cathrin StafsethSortland

1981

44. Kine Helèn OldervikGildeskål

1984

45. Egil Trones ChristiansenHemnes

1999

46. Børge LarsenVågan

1964

47. Mette BjørnvikMeløy

1969

48. Petter BjørnliBindal

1965

49. Bodil Johansen HolmenRødøy

1954

Artikkeltags