Ballangen Skifestival er over. Tre dager med skirenn ble avsluttet med Håfjellrennet søndag. I dameklassen vant ungjenta Eline Hansen på hjemmebane. i herreklassen ble det spurt mellom en veteran og en 14-åring.

Arnulf Bekkevold og 14 år gamle Noah Nilsen Nylund kjempet side om side. Rutinerte Bekkevold vant med fattige sekundet. 

Oppsiktsvekkende løp av en 14 åring som også har vunnet ungdommens holmenkollrenn.

Ballangens egen Eline Hansen satte nye løyprerekord i kvinneklassen i dagens løype med tiden 1.08.48.

97 gikk trimklassen og 23 i konkurranseklassen.

Her er resultater fra helgens tre skirenn i Ballangen

Resultatliste Håfjellrennet 11/3-18

   
      
Trimklasse    
Andrine Arntsen, Ballangen Ski   
Rune Kvanmo, Ballangen Ski   
Mathea Fjellvang, Ballangen Ski    
Nathaniel  Fjellvang, Ballangen Ski    
Kurt Nilsen, Ballangen Ski   
Renate Fjellvang, Ballangen Ski    
Andreas Sagnes Jørgensen, Ballangen Ski   
Karoline Sagnes Jørgensen, Ballangen Ski   
Lars Inge Jørgensen, Ballangen Ski   
Trude Sagnes Jørgensen, Ballangen Ski  
Mari Haraldstad, Ankenes Skiklubb   
Jonas Haraldstad, Ankenes Skiklubb    
Finn Olsen, Ballangen Ski    
Tom Andre Haraldstad, Ankenes Skiklubb   
Matilde Hansen, Ballangen Ski    
Kim Børre Arntsen, Ballangen Ski    
Charléne Ødegaard Bakke, Ballangen Ski   
Celine Ødegaard Bakke, Ballangen Ski    
Ronny Bakke, Ballangen Ski    
Elisabeth Arntsen, Ballangen Ski     
Gunn Fjelldal, kjeldebotn IL    
Bjørnar Mikkelborg, Narvik SK    
Jesper Kvanmo, Ballangen Ski    
Linnea Kvanmo, Ballangen Ski    
William Kvanmo, Ballangen Ski    
Linda Haraldstad, Ankenes Skiklubb    
Ketil Wist, Ballangen Ski     
Anders Bakkehaug, Ballangen Ski    
Roald Nordeng, Ballangen Ski   
Inger Lise Fossli, Ballangen Ski    
Hermann Nygård Klaussen, Ballangen Ski   
Lene Klaussen, Ballangen Ski    
Tor Helge  Nygård, Ballangen Ski    
David Mathisen, Ballangen Ski   
Jan Tore Mathisen, Ballangen Ski   
Erling Hansen, Ballangen Ski    
Christen Hansen, Ballangen Ski   
Øyvind Hansen, Ballangen Ski    
Romina Fjellvang, Ballangen Ski    
Kirsti Hansen, Ballangen Ski    
Miriam Kvanmo, Ballangen Ski    
Rita Lillevåg, Ballangen Ski    
Wiggo Knutsen, Ballangen Ski    
Nina Finn, Ballangen Ski     
Håvard Finn, Ballangen Ski    
Katharina Bruksås, Ballangen Ski    
Kjell-Arnold Bruksås, Ballangen Ski    
Roy Pettersen, Ballangen Ski    
Kurt Warem, Ballangen Ski    
Hannu Mäkitalo, Ballangen Ski    
Bjørn Ingebrigtsen, Ballangen Ski    
Elin Fagerheim, Ballangen Ski    
Ulrikke Hansen, Ballangen Ski    
Thea Valnes Bratland, Ballangen Ski    
Marlene Pettersen, Ballangen Ski    
Trym Pettersen, Ballangen Ski    
Vidar Pettersen, Ballangen Ski   
Anna Fossli, Ballangen Ski, 00:00,    
Lars Kristian Løvslett, Ballangen Ski    
Kjell Rambøl, Ballangen Ski    
Gunnar Nymo, Ballangen Ski    
Frode Strøm, Narvik SK     
Lars Olaf Bratland, Ballangen Ski    
Tiril Pettersen, Ballangen Ski    
Steinar Langnes, Narvik SK   
Magnus Sørslett, Ballangen Ski    
Beate Valnes Bratland, Ballangen Ski    
Håvard Bratland, Ballangen Ski    
Mikal Kristensen, Ballangen Ski    
Karoline Skogvold, Ballangen Ski    
Torill Lid, Ballangen Ski    
Ivan Pedersen, Narvik SK    
Guri Pettersen, Ballangen Ski    
Petter Lind, Ballangen Ski    
Marit  Liengen, Ballangen Ski    
Kristina Sørslett, Ballangen Ski    
Anita Pettersen, Ballangen Ski    
Emil Valnes Bratland, Ballangen Ski    
Ann Jorun Pettersen, Ballangen Ski    
Markus M. Bratland, Ballangen Ski    
Lukas Sommerset, Ballangen Ski    
Børre Sommerset, Ballangen Ski    
Arne Pettersen, Ballangen Ski    
Anne Margrethe Pettersen, Ballangen Ski   
Eline M. Bratland, Ballangen Ski    
Jardar  Hansen, Ballangen Ski   
Ragnhild Kvandal Solberg, Ballangen Ski   
Hans Martin Hansen, Ankenes Skiklubb   
Ann Kristin  Westgaard, Ankenes Skiklubb   
Aurora Westgaard Hansen, Ankenes Skiklubb  
Kjetil Solberg, Ballangen Ski    
Vivian Ramsland, Narvik SK    
Bjørn Ramsland, Narvik SK    
Johan Ramsland, Narvik SK    
Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski    
Selma Kvandal Solberg, Ballangen Ski    
Henrik  Westgaard Hansen, Ankenes Skiklubb   
      
M 61-70 år     
1,Tore Stiberg, Bjerkvik IF, 1:07:07,    
2,Arne Hansen, NOTEAM, 1:16:40,    
      
M 41-50 år     
1,Kai Holmer, Bjerkvik IF, 1:04:34,    
2,Andreas Jespersen, Narvik SK, 1:10:02,   
3,Patrick Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 1:11:10,   
4,Lars Høgbakk, Nordreisa, 1:11:19,    
5,Espen Jjohannessen, Ankenes Skiklubb, 1:12:39,   
6,Tom-Ivan Simonsen, Ankenes Skiklubb, 1:20:08,   
      
M 21-30 år     
1,Preben Kristensen, Ballangen Ski, 1:06:56,   
2,Eirik Markussen, Beisfjord IL, 1:16:16,   
      
M 19-20 år     
1,Markus Danielsen Holmer, Bjerkvik IF, 58:49,   
      
K 17-18 år     
1,Anna Louise Høgbakk, Nordreisa, 1:09:15,   
      
K 15 - 16 år     
1,Eline Hansen, Ballangen Ski, 1:08:48,   
2,Sarah Michelle Lambertsen, Medkila Skilag, 1:26:25,  
      
M 15 - 16 år     
1,Oskar Johannesen, Ankenes Skiklubb, 1:05:33,   
2,Sondre Thoresen Vallanger, Narvik SK, 1:11:08,   
      
M 13-14 år     
1,Noah Christoffer Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 58:05,  
2,William Ramsland, Narvik SK, 1:10:50,   
3,Isak Simonsen, Ankenes Skiklubb, 1:11:50,   
4,Elias Høgbakk, Nordreisa, 1:15:42,    
      
M 51-60 år     
1,Arnulf Bekkevold, Dølaski, 58:04,    
2,Odd-Leif Lambertsen, Medkila Skilag, 1:11:48,   
3,Knut Leikvam, Bjerkvik IF, 1:17:31,    
      

Resultatliste Kretsrenn 10/3-18, Klassisk

   
       
J 10 år 1 km      
Johanne Ims, Fjell Skilag, 04:39,     
Victoria Haukebøe, Fjell Skilag, 04:51,     
Ellinor Landsem, Ankenes SK, 06:37,     
Katharina Sofie Bruksås, Ballangen Ski, 06:10,    
Thea Sofie Valnes Bratland, Ballangen Ski, 04:41,    
       
J 9 år 1 km      
Anne Margrethe Pettersen, Ballangen Ski, 05:29,    
Mali Kristine Simonsen, Ankenes SK, 05:10,    
Ella Sørensen, Salangen IF Ski, 04:57,     
Karoline Sagnes-Jørgensen, Ballangen Ski, 05:15,    
Sigrid Antonsen Gamst, Ankenes SK, 05:05,    
Linnea Elise Framvik Kvanmo, Ballangen Ski, 07:06,    
Mari Sofie Haraldstad, Ankenes SK, 04:29,    
       
J 8 år 1 km      
Andrine Ellingsen, Ballangen Ski, 06:43,    
Isabell Kristiansen Foshaug, Ankenes SK, 05:53,    
Ingrid Helen Pettersen, Ballangen Ski, 07:04,    
Ida Irene Strøm Amundsen, Ballangen Ski, 06:29,    
Maja Victoria Fjellvang, Ballangen Ski, 08:52,    
Elise Karine Strøm Amundsen, Ballangen Ski, 06:43,   
Nora Antonsen Gamst, Ankenes SK, 06:24,    
Selma Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 05:26,    
Lea Melkersen Normark, Narvik SK, 06:35,    
Tiril Pettersen, Ballangen Ski, 07:37,     
Eline Martinussen Bratland, Ballangen Ski, 07:15,    
       
G 10 år 1 km      
Andreas Arntsen, Ballangen Ski, 05:09,    
Markus Martinussen Bratland, Ballangen Ski, 04:38,    
Lukas Martin Sommerset, Ballangen Ski, 05:46,    
Mathias Kristiansen Foshaug, Ankenes SK, 05:16,    
Mathias Arntsen, Ballangen Ski, 05:01,    
Ludvik Johan Myklevold, Ballangen Ski, 05:09,    
Ørjan Børve, Salangen IF Ski, 03:45,     
Jakob Mikal Strøm Amundsen, Ballangen Ski, 04:54,   
Nataniel Fjellvang, Ballangen Ski, 05:44,    
       
G 9 år 1 km      
Lukas Melkersen Normark, Narvik SK, 05:16,    
Vegard Oliver Fjellå, Medkila Skilag, 05:17,    
Magnus Kvitvær Sommerseth, Narvik SK, 05:00,    
Isak Saltvik, Narvik SK, 05:10,     
       
G 8 år 1 km      
Trym Pettersen, Ballangen Ski, 05:37,     
Emil Matheo Valnes Bratland, Ballangen Ski, 05:14,    
Johan Ramsland, Narvik SK, 07:19,     
Peder Kornelius Kristoffersen, Ballangen Ski, 07:06,   
       
J 12 år 2 km      
1,Ingrid Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 08:23,   
2,Solveig Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 09:18,    
3,Sofie Simonsen, Ankenes SK, 09:42,     
4,Ragnhild Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 14:11,    
       
J 11 år 2 km      
1,Edit Søderlind, IFK Kiruna, 08:38,     
2,Tuva Linnea Selnes, Ballangen Ski, 10:08,    
3,Andrea Løveng Monkan, Ankenes SK, 10:17,    
4,Andrea Sofie Kristoffersen, Ballangen Ski, 10:22,    
5,Helena Marie Johannessen, Ankenes SK, 11:01,    
6,Sigrid Berger Vanem, Ankenes SK, 12:00,    
       
G 12 år 2 km      
1,Håvard Berger Vanem, Ankenes SK, 08:50,    
2,Henrik Sørslett Samuelsen, Ballangen Ski, 09:05,    
3,Kristian Sørensen, Salangen IF Ski, 09:15,    
4,Henning Kristoffer Fjellå, Medkila Skilag, 09:18,    
5,Julian Håvardsen, Ankenes SK, 10:58,    
6,Jakob Landsem, Ankenes SK, 14:43,     
       
G 11 år 2 km      
1,Andreas Sagnes-Jørgensen, Ballangen Ski, 08:14,    
2,Thor Bjerke Bakken, Øverbygd IL, 08:54,    
3,Christen Anders Hansen, Ballangen Ski, 08:55,    
4,Henrik Westgaard Hanssen, Ankenes SK, 09:21,    
5,,August Leander Fjelltun, Medkila Skilag, 09:33,    
6,Jonas André Haraldstad, Ankenes SK, 09:39,    
7,Per Johan Flakken Bille, Ankenes SK, 09:53,    
       
J 14 år 3 km      
1,Oliva Søderlind, IFK Kiruna, 10:40,     
2,Charlene Renee Ødegaard Bakke, Ballangen Ski, 10:49,   
3,Hanna Elisabeth Aspenes, Øverbygd IL, 11:05,    
4,Helene Sofie Solum, Fjell Skilag, 12:00,    
5,Malene Pettersen, Ballangen Ski, 14:17,    
       
J 13 år 3 km      
1,Sunniva Maria Haukebøe, Fjell Skilag, 11:39,    
2,Aurora Westgaard Hanssen, Ankenes SK, 12:41,    
3,Madeleine Øvrevoll, Fjell Skilag, 12:46,    
4,Romina Fjellang, Ballangen Ski, 14:51,    
       
G 14 år 3 km      
1,Noah Christoffer Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 08:07,   
2,Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 08:53,    
3,William Ramsland, Narvik SK, 10:14,     
4,Steffen Janssønn Pedersen, Ballangen Ski, 13:59,    
       
G 13 år 3 km      
1,Helge Ims, Fjell Skilag, 09:56,     
2,Isak Simonsen, Ankenes SK, 10:16,     
3,Simon Adrian Rydningen, Bardu IL, 10:47,    
4,David Aleksander Mathisen, Ballangen Ski, 10:53,    
5,Sebastian-Mikal Molund Enoksen, Fjell Skilag, 11:17,   
       
Menn veteran 10 km 2x5     
1,Hans-Erik Børve, Salangen IF Ski, 31:43,    
2,Patrick Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 34:36,    
3,Odd-Leif Lambertsen, Medkila Skilag, 35:49,    
4,Tom Ivan Simonsen, Ankenes SK, 39:04,    
5,Rune André Tøllefsen, Medkila Skilag, 40:54,    
       
M 19/20 år 10km 2x5     
1,Markus Danielsen Holmer, Bjerkvik IF, 29:52,    
       
J 16 år 5 km      
1,Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 16:30,    
       
J 15 år 5 km      
1,Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 16:43,    
2,Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 17:23,    
3,Sarah Michelle Lambertsen, Medkila Skilag, 17:57,   
4,Bertine Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 18:22,    
5,Inga Jonette Kristoffersen, Ballangen Ski, 22:11,    
       
G 16 år 5 km      
1,Sverre Hanssen, Fjell Skilag, 14:43,     
       
G 15 år 5 km      
1,Tobias Sørslett Samuelsen, Ballangen Ski, 14:48,    
2,Ivar Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 15:25,    
3,Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 15:33,    
4,Aleksander Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 16:20,   
5,Sondre Thoresen Vallanger, Narvik SK, 16:46,    
       
Rekrutt 750m     
Kristian Ims, Fjell Skilag      
Odin Valnes Bratland, Ballangen Ski    
Emil Mikal Selnes Kilavik, Ballangen Ski    
Matheo Kvanmo-Kilnes, Ballangen Ski    
Andrine Sommerset, Ballangen Ski     
Samuel Emeldus Myklevold, Ballangen Ski   
Mathea Fjellvang, Ballangen Ski     
Ludvik Mikalsen, Ballangen Ski    
Magnus Westgaard Hansen, Ankenes SK    
Ingrid Kvitvær Sommerseth, Narvik SK    
Elias Aksel Kvanmo-Kilnes, Ballangen Ski    
Jesper Elias Framvik Kvanmo, Ballangen Ski    
Hermann Nygård Klaussen, Ballangen Ski    
       

Sprintstafett Ballangen 9/3-1

G 8 - 10år 2x600m

Narvik SK Magnus Kvitvær Sommerseth 00:00, Johan Ramsland  9:15:40

Ankenes SK Mathias Kristiansen Foshaug 00:00, Mali Kristine Simonsen 13:32

Ballangen Ski Jakob Mikal Strøm Amundsen 00:00, Emil Matheo Valnes Bratland 13:34

Narvik SK Isak Saltvik 00:00, Lukas Melkersen Normark 15:06

Ballangen Ski Markus Martinussen Bratland 00:00, Peder Kornelius Kristoffersen 17:26

Ballangen Ski Andreas Arntsen 00:00, Trym Pettersen 14:29

Ballangen Ski Mathias Arntsen 00:00, Lukas Martin Sommerset 14:59

Ballangen Ski Ludvik Johan Myklevold 00:00, Vegard Oliver Fjellå 14:03

Ballangen Ski Jesper Kvanmo 15:27

G 11 - 12 år 2x800m

1,Ballangen Ski Andreas Sagnes-Jørgensen, Christen Anders Hansen 16:04

2,Medkila Skilag Henning Kristoffer Fjellå, Solveig Strand Tøllefsen 17:54

3,Ankenes SK Henrik Westgaard Hanssen, Jonas André Haraldstad 18:29

4,Ankenes SK Håvard Berger Vanem, Julian Håvardsen 19:01

5,Ankenes SK Sigrid Berger Vanem, Per Johan Flakken Bille 20:28

G 13 - 14 år 2x800m

1,Medkila Skilag Noah Christoffer Nielsen Nylund 00:00, Andreas Skjelle 12:18

2,Ankenes SK Isak Simonsen, William Ramsland 14:01

3,Ballangen Ski David Aleksander Mathisen, Aleksander Strand Tøllefsen 14:10

4,Fjell Skilag Sebastian-Mikal Molund Enoksen, Helge Ims 14:31

G 15 - 16 år 2x800m

1,Ballangen Ski Tobias Sørslett Samuelsen, Per Anders Lind 12:22

2,Ankenes SK Oskar Andreas Johannessen, Sondre Thoresen Vallanger 13:22

J 8 - 10 år 2x600m

Narvik SK Lea Melkersen Normark, Lea Kristine Knutsdatter Hellesvik 20:34

Ankenes SK Mari Sofie Haraldstad, Sigrid Antonsen Gamst 14:31

Ballangen Ski Thea Sofie Valnes Bratland, Elise Karine Strøm Amundsen 15:22

Ankenes SK Isabell Kristiansen Foshaug, Nora Antonsen Gamst 18:37

Ballangen Ski Karoline Sagnes-Jørgensen, Ida Irene Strøm Amundsen 15:42

Ballangen Ski Linnea Elise Framvik Kvanmo, Selma Kvandal Solberg 18:07

J 11 - 12 år 2x800m

1,Ballangen Ski Andrea Sofie Kristoffersen, Tuva Linnea Selnes 19:48

2,Ankenes SK Andrea Løveng Monkan, Helena Marie Johannessen 19:51

3,Ballangen Ski Ragnhild Kvandal Solberg, Helene Marie Strøm Amundsen 26:05

J 13 -14 år 2x800m

1,Fjell Skilag Madeleine Øvrevoll, Helene Sofie Solum 18:04

1,Ballangen Ski Charlene Renee Ødegaard Bakke, Malene Pettersen 18:04

3,Ankenes SK Sofie Simonsen, Aurora Westgaard Hanssen 18:27

J 15 - 16 år 2x800m

1,Medkila Skilag Sarah Michelle Lambertsen, Bertine Strand Tøllefsen 14:58

2,Ballangen Ski Sigrid Kvandal Solberg, Inga Jonette Kristoffersen 15:16

K 17 -- 18 år 2x800m

1,Ballangen Ski Eline Henny Hansen, Ulrikke Johanne Hansen 15:27

Kvinner senior 2x800m

1,Ballangen Ski Beate Valnes Bratland, Miriam Framvik 19:59

2,Ballangen Ski Trude Julianne Sagnes, Caroline Uppheim Skogvoll 22:14

3,Ballangen Ski Kirsti Anne Hansen, Ann-Jorun Pettersen 23:39

Menn senior 2x800m

1,Bjerkvik IF Markus Danielsen Holmer, Kai Holmer 12:14

2,Ballangen Ski Preben Kristensen, Mikal Kristensen 13:42

3,Ballangen Ski Ruben Andre Arntsen, Remi Røtnes Amundsen 15:51

4,Ballangen Ski Tomas André Kristoffersen, Vidar Pettersen 16:30

5,Ballangen Ski Tommy Mikal Kilavik, Petter Lind 18:40