Gå til sidens hovedinnhold

Mari fra Ankenes, Eline og Emil fra Ballangen og Martine fra Bjerkvik på pallen. Slik gikk det

Tre lokale skijenter og en gutt fra Ballangen havnet på pallen i helgen.

BOIF ski hadde over 250 påmeldte da det siste lokale skirennet før jul ble avviklet på Bardufoss skisenter lørdag. Flere lokale utøvere deltok. Tre jenter fra tre forskjellige klubber og en lokal skigutt klarte pallplass i sine respektive klasser. Mari Haraldstad fra Ankenes skiklubb vant. Martine Skog fra Bjerkvik IF og Emil Valnes Bratland fra Ballangen ski fosset inn til andreplass mens klubbkollega til Bratland fra Ballangen, Eline Hansen, tok tredjeplass. Hvordan det gikk med alle lokale utøverne kan du se i resultatlista under.

Resultatliste Førjulsrennet, 19.12.2020

G 16 år-5 km (3+2)

1, Peter Nystu, Nordreisa IL, 12:56, 2, Ask Jørgensen, If Kilkameratene, 12:57, 3, Elias Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 13:07, 4, Georg Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 13:48, 5, Marius Eriksen Lund, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:01, 6, Helge Ims, Fjell Skilag, 14:29, 7, Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 14:32, 8, Hermod Ingemann Bangstad, Nordreisa IL, 14:38, 9, Endre Negård, Salangen IF Ski, 14:49, 10, Ivar Eldor Finbakken, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 14:55, 11, Hans Eirik Brox, Tromsø SK Langrenn, 15:55, 12, David Aleksander Mathisen, Ballangen Ski, 16:14, 13, Simen Vars-Larsstuen, Bardu IL, 18:19

G 15 år-5 km (3+2)

1, Noah Marius Olsen, Tromsø SK Langrenn, 13:01, 2, Jonas Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 13:35, 3, Emil Reite, Hammerfest SK, 13:52, 4, Sebastian Brattli, Senja Ski, 13:57, 5, Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 14:08, 6, Anton Nikolai Arntsen, Ballangen Ski, 14:19, 7, Johannes Fuglem, Bardu IL, 14:21, 8, Simon Kornelius Johansen, Senja Ski, 14:31, 9, David Rubach Uglehus, Kvaløysletta Skilag, 14:35, 10, Sigve Eirik Benonisen, Nordreisa IL, 14:42, 11, Kristian Erik Mathisen, Senja Ski, 14:53, 12, Johannes Dybwad Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 15:41, 13, Nikolai Carlos Ricardo Kroken, Bardu IL, 15:58, 14, August Foshaug, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 16:08, 15, Jakob Elia Stellmacher, Senja Ski, 16:53, 16, Kristian Sørensen, Salangen IF Ski, 18:07

K 18 år-5 km (3+2)

1, Marie Risvoll Amundsen, Fauske IL Langrenn, 14:14, 2, Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 14:26, 3, Vilde Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 14:34, 4, Ingeborg Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 14:46, 5, Perle Nystu, Nordreisa IL, 15:47, 6, Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 15:48, 6, Bertine Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 15:48, 8, Tuva Katrine Pettersen, Melbo IL, 16:43

K 17 år-5 km (3+2)

1, Astri Reithe Lunde, Røyken UIL, 14:56, 2, Nora Mikkelsen, Medkila Skilag, 16:25, 3, Hanna Elisabeth Aspenes, Øverbygd IL, 18:07

J 16 år-5 km (3+2)

1, Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 13:53, 2, Ellinor Marie Ness, TUIL Ski Tromsdalen, 14:22, 3, Stine Storaa, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 15:34, 4, Elise Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 15:49, 5, Alida Hildonen, Tromsø SK Langrenn, 16:17, 6, Live Austlid Føyen, Kvaløysletta Skilag, 16:49, 7, Sunniva Maria Haukebøe, Fjell Skilag, 17:09, 8, Hilma Maria Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 17:46

M 18 år-10 km (6,5+3)

1, Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL, 22:15, 2, Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 23:03, 3, William Lundberg, Tromsø SK Langrenn, 23:11, 4, Sivert Nordeng, Alsvåg IL, 23:24, 5, Vetle Arder Skildheim, Tromsø SK Langrenn, 23:34, 6, Adrian Rydningen, Nordreisa IL, 24:57, 7, Daniel Rubach Uglehus, Kvaløysletta Skilag, 25:25, 8, Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 25:28, 9, Niklas Ånesen, Nordreisa IL, 25:49, 10, Henning Strand, Kvaløysletta Skilag, 26:42, 11, Ivar Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 26:48, 12, Trym Eirik Wilhelmsen, Bardu IL, 27:42, 13, Erik Gulstad, Tromsø SK Langrenn, 28:49

M 17 år-10 km (6,5+3)

1, Sivert Silsand Gerhardsen, Tromsø SK Langrenn, 24:22, 2, Ole-Kristian Kvanli, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 24:23, 2, Julian André Mikkelsen Lorentsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 24:23, 4, Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 24:33, 5, Henry Skjønsfjell, Nordreisa IL, 24:59, 6, Jonas Fuglem, Bardu IL, 25:18, 7, Ola Huglen, Tromsø SK Langrenn, 25:34, 8, Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 26:06, 9, Brage Oscar Wintervoll, IL Pioner Ski, 26:58, 10, Jonas Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 28:53

Les også

Eline fra Ballangen ett sekund fra seier

LES OGSÅ:

FH-5 km (3+2)

1, Håvard Tangen Jacobsen, Unglyn IL, 43:56

G 12 år-2 km

1, Julius Evensen, Bardu IL, 07:03, 2, Karl Fredrik Mathisen, Senja Ski, 07:13, 3, Georg Andreas Olaussen, Nordreisa IL, 07:18, 4, Håkon Moen Karlstad, Målselv IL, 07:19, 5, Henrik Martinsen, Kvaløysletta Skilag, 07:43, 6, Emilian Salo-Larsen, Nordreisa IL, 07:46, 7, Lukas Melkersen Normark, Narvik SK, 07:47, 7, Mathias Fakstad, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 07:47, 9, Magnus Somying Olsen, Tromsø SK Langrenn, 08:01, 10, Magnus Kvitvær Sommerseth, Narvik SK, 08:02, 11, Sverre Johan Holand-Roth, Fjell Skilag, 08:05, 12, Hermann Strøm Bjørvik, Skjervøy IK, 08:06, 13, Tobias Larsen Aalmen, Bardu IL, 08:14, 14, Adrian Strømsør-Bygdevoll, Bardu IL, 08:47, 15, Erling Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 09:01, 16, Leandro Castro Danielsen, Kvaløysletta Skilag, 09:30, 17, Noah Eide Mogaard, Bardu IL, 09:36

G 11 år-2 km

1, Henrik Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 07:47, 2, Emil Matheo Valnes Bratland, Ballangen Ski, 07:53, 3, Ådne Fossberg, Bardu IL, 08:15, 4, Kolbjørn Aasvang Bjørnsen, Bardu IL, 08:41, 5, Sondre Olav Benonisen, Nordreisa IL, 09:13, 6, Sondre Håvard Holand-Fagerheim, Fjell Skilag, 09:15, 7, Amandus Nystrøm Henriksen, Tromsø SK Langrenn, 09:55, 8, Grener Halvdan Grenersen, Narvik SK, 10:15, 9, William Korneliussen-Eriksen, Tromsø SK Langrenn, 10:20, 10, Sigve Storjord Tovås, Fjell Skilag, 10:42

J 12 år-2 km

1, Mari Sofie Haraldstad, Ankenes SK, 07:29, 2, Mille Josefine Johansen, Senja Ski, 07:35, 3, Astrid Helene Leiråmo, Målselv IL, 07:50, 4, Aleksandra Rønning-Vaeng, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 07:51, 5, Amine Rydningen, Nordreisa IL, 08:00, 6, Mari Bjørkli Olsen, Senja Ski, 08:10, 7, Ennea Abazi Nyborg, Tromsø SK Langrenn, 08:27, 8, Thea Amalie Skoglund Olsen, Fjell Skilag, 08:28, 9, Ella Sørensen, Salangen IF Ski, 08:34, 10, Celina Kristin Hansen, Kvaløysletta Skilag, 08:54, 10, Siril Vars-Larsstuen, Bardu IL, 08:54, 12, Vilde Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 09:09, 13, Nathalie Elea Kroken, Bardu IL, 09:52

J 11 år-2 km

1, Lykke Olsen Rørvik, Tromsø SK Langrenn, 07:36, 2, Mina Nymo Gangsei, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:20, 3, Guro Nicolaisen, Senja Ski, 08:40, 4, Selma Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 08:57, 5, Ellen Anna Tobiassen, Fjell Skilag, 10:23, 6, Lea Kristine Knutsdatter Hellesvik, Narvik SK, 12:29

G 14 år-3 km

1, Emil Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:00, 2, Noa Gulbrandsen, Nordreisa IL, 08:21, 3, Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 08:25, 4, Andreas Sagnes-Jørgensen, Ballangen Ski, 08:32, 5, Andreas Lindgård Grønstrand, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:43, 6, Bjørn-Anders Eriksen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:05, 7, Aksel Oliver Johansen, Nordreisa IL, 09:11, 8, Christen Anders Hansen, Ballangen Ski, 09:14, 9, Theo Isaksen, Nordreisa IL, 09:17, 10, Sebastian Norman, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:29

G 13 år-3 km

1, Håkon Romsaas, Tromsø SK Langrenn, 07:55, 2, Jacob Øverås, Tromsø SK Langrenn, 08:17, 3, Jo Olsen Rørvik, Tromsø SK Langrenn, 08:34, 4, Jørgen Fuglem, Bardu IL, 09:05, 5, Teodor Nymo Gangsei, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:09, 6, Iver Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:11, 7, Viljar Sønvisen-Valnes, Tromsø SK Langrenn, 09:20, 8, Birk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 09:30, 9, Daniel Helgesen, Medkila Skilag, 09:33, 10, Philip Andre Korneliussen-Eriksen, Tromsø SK Langrenn, 10:18, 11, Sander Brattli, Senja Ski, 10:22, 12, Markus Kroer Myrvoll, TUIL Ski Tromsdalen, 10:29, 13, Birk Hilberg Oltmanns, Kvaløysletta Skilag, 10:33, 14, Ørjan Børve, Salangen IF Ski, 10:49, 15, Aanta Andersen-Bransfjell, Fjell Skilag, 11:05, 16, Eskil de Smedt Torbergsen, TUIL Ski Tromsdalen, 11:11, 17, Elias Kongsli Wassbakk, TUIL Ski Tromsdalen, 11:20, 18, Trym Bugge-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 11:31, 19, Erlend Olai Hjort-Larsen, Kvaløysletta Skilag, 12:00

J 14 år-3 km

1, Kaja Risvoll Amundsen, Fauske IL Langrenn, 08:30, 2, Martine Sofie Skog, Bjerkvik IF, 08:39, 3, Mia Brustad-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 08:54, 4, Ariana Abazi Nyborg, Tromsø SK Langrenn, 09:07, 5, Jonette Celia Evensen, Bardu IL, 09:08, 6, Anna Hennie Olaussen, Nordreisa IL, 09:22, 7, Karmen Angermo Birkely, Tromsø SK Langrenn, 09:25, 8, Tora Heimdal, Bardu IL, 09:32, 9, Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 09:44, 10, Hanna Mathea Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 09:49, 11, Sofiia Kudasova, Tromsø SK Langrenn, 10:26

Les også

Martine fra Bjerkvik knuste konkurrentene. Slik gikk det i skiskytteråpningen

LES OGSÅ:

J 13 år-3 km

1, Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 09:17, 2, Sigri Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 09:22, 3, Mari Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:51, 4, Martine Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 10:04, 5, Martine Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 10:08, 6, Thea Sofie Valnes Bratland, Ballangen Ski, 10:20, 7, Louise Marie Aud Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 10:45, 8, Victoria Haukebøe, Fjell Skilag, 11:04, 9, Johanne Ims, Fjell Skilag, 11:26, 10, Bianca Vanessa Eriksen, Manndalen Ungdoms og IL, 12:04, 11, Elise Andrea Gyltnes, Fjell Skilag, 15:06

J 15 år-5 km (3+2)

1, Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 15:32, 2, Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 16:04, 3, Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 16:08, 4, Charlotte Marie Yvonne Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 16:19, 5, Mona Danielsen Holmer, Bjerkvik IF, 16:36, 6, Isabella Holand-Roth, Fjell Skilag, 16:49, 7, Sol Eirin Norum Birkeland, Senja Ski, 17:04, 8, Frida Mathea Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 17:22, 9, Amalie Fakstad, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 17:31, 10, Eli Huglen, Tromsø SK Langrenn, 17:55, 11, Aslaug Marie Henriksen, Nordreisa IL, 20:23, 12, Marina Helgesen, Medkila Skilag, 20:32, 13, Dina Helen Edvardsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 20:45

Menn senior-15 km (6,5+6,5+2)

1, Erik Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 34:55, 2, Mikkel Arntsen, Sortland og Omegn SK, 35:27, 3, Maximilian von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 35:39, 4, Edvin Kristoffer Frost, Tromsø SK Langrenn, 35:51, 5, Torgeir Sulen Hovland, Kvaløysletta Skilag, 35:54, 6, August Nordeng, Sortland og Omegn SK, 36:52, 7, Erik Nicolaisen, Senja Ski, 36:53, 8, Sivert Moen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 37:10, 9, Nikolai Solem Eiterjord, Innstranda IL, 37:25, 10, Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 37:33, 11, Petter Soleng Skinstad, Vind IL, 37:48, 12, Heikki Sakari Korpela, Northern Fish Hätälä, 37:49, 13, Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 39:14, 14, Sindre Andre Winther Torbergsen, Medkila Skilag, 40:06, 15, Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 40:43, 16, Sigve Bornø Novstad, Medkila Skilag, 41:02, 17, Sondre Halvor Lange, Sortland og Omegn SK, 41:39, 18, Ole Martin Myre Nesvold, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 43:43, 19, Carl-Fredrik Astad, Tromsø SK Langrenn, 43:44, 20, Daniel Berg, Tromsø SK Langrenn, 54:14

M 19/20 år-15 km (6,5+6,5+2)

1, Trym Silsand Gerhardsen, Tromsø SK Langrenn, 37:30, 2, Lars Young Vik, Njård, 38:01, 3, Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 38:19, 4, Marius Brattli Guldberg, Storsteinnes IL, 38:32, 5, Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL, 38:47, 6, Johannes Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 39:00, 7, Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK Langrenn, 40:02, 8, Jørgen Brones Stenersen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 40:46, 9, Petter Grahn Wangberg, Fauske IL Langrenn, 42:02, 10, Sivert Østberg-Tømmervik, Medkila Skilag, 43:16, 11, Vetle Lynum, Tromsø SK Langrenn, 43:55, 12, Marcus Andre Åshovd, Fjell Skilag, 46:20,

Kvinner senior-10 km (6,5+3)

1, Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag, 24:31, 2, Synne Arnesen, Tromsø SK Langrenn, 25:09, 3, Ingrid Andréa Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 25:21, 4, Ingrid Mathisen, Fauske IL Langrenn, 25:42, 5, Anette Kjellbergvik, Kvaløysletta Skilag, 26:28, 6, Julie Waltenberg, Lyngen/Karnes IL, 26:30, 7, Silje Storaa, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 28:04, 8, Ronja Håkenstad Evertsen, Øystre Slidre IL, 28:49, 9, Emma Krogh Pedersen, Nordkyn, IL, 29:11, 10, Andrine Daleng, Salangen IF Ski, 29:40, 11, Lisa Amalie Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 30:23

Les også

Nora (11) brakk leggbeinet, men takket være bestefar Martin (73) kan hun kan trene med gips. På en kjelke

LES OGSÅ:

K 19/20 år-10 km (6,5+3)

1, Ingeborg Hansen, Medkila Skilag, 26:22, 2, Astrid Nordstrand Fiksen, Bossekop UL, 27:35, 3, Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 27:37, 4, Vilje Marie Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 28:01, 5, Juni Magdele Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 28:27, 6, Idunn Strand, Kvaløysletta Skilag, 28:58, 7, Alva Sletten, Øverbygd IL, 30:20, 8, Herborg Skjelle, Medkila Skilag, 30:54, 9, Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 31:17, 10, Nora Sofie Breivik, Tromsø SK Langrenn, 32:36, 11, Anna Elise Rikardsen Jaatun, Nordreisa IL, 34:12

Kommentarer til denne saken