BOIF ski arrangerte i helgen KM på ski fra 13 år og oppover - stilart: Fristil. For klassene 11-12 år var det vanlig kretsrenn. Lørdag var det individuelle øvelser. Av lokale plasseringer ble det KM-gull til jente fra Ankenes skiklubb. I sitt første KM-år kunne ingen tukte Mari Haraldstad i klassen jenter 13 år. Bjerkvik if fikk sølvmedalje, ved skiskytter Martine Skog i jenter 15 år. I klassen FH 5 kilometer var Ragnhild Kvandal Solberg fra Ballangen eneste deltaker. I gutter 12 år, som ikke deltok i KM, fikk løper fra Ballangen ski andreplass. Også to unge damer fra Narvik skiklubb var blant de fremste i yngre klasse. I søndagens stafett endte Bjerkvik if - med trioen Martine Skog, Mona Danielsen Holmer og Nora Skog - på tredjeplass.

Resultater KM langrenn - vanlig kretsrenn for 11-12-årsklassen

G 12 år (2 km)

1,Nils Even Eriksen, Nordreisa IL, 06:53, 2,Emil Matheo Valnes Bratland, Ballangen Ski, 07:21, 3,Henrik Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 07:22, 4,Emil Aksberg, If Kilkameratene, 07:38, 5,Iver Wenrui Karlsen, If Kilkameratene, 07:59, 6,Ådne Øverås Fossberg, Bardu IL, 08:15, 7,Håkon Andreas Larsen Loso, Tromsø SK Langrenn, 08:18, 8,Sigve Storjord Tovås, Fjell Skilag, 08:26, 9,Sondre Håvard Holand-Fagerheim, Fjell Skilag, 08:39, 10,Aksel Endregaard, Bardu IL, 08:43, 11,Henrik Steene, Tromsø SK Langrenn, 08:55, 12,William Korneliussen-Eriksen, Tromsø SK Langrenn, 09:13, 13,Adrian Vassbotn, Nordreisa IL, 09:24, 14,Henrik August Refsnes Jordahl, TUIL Ski Tromsdalen, 11:49,

G 11 år (2 km)

1,Trym Harjo Haugsnes, Senja Ski, 07:24, 2,Kristian Ims, Fjell Skilag, 08:00, 3,Mikkel Evensen, Bardu IL, 08:37, 4,Per Eivind Vylka Ravna, Tromsø SK Langrenn, 08:46, 5,Oscar Rønning-Vaeng, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:59, 6,Peder Jostein Midttun, Bardu IL, 09:07, 7,Peder Kornelius Kristoffersen, Ballangen Ski, 10:07,

J 12 år (2 km)

1,Lykke Olsen Rørvik, Tromsø SK Langrenn, 07:21, 2,Mina Nymo Gangsei, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:15, 3,Ylva Jakobsen Steiro, Medkila Skilag, 08:25, 4,Guro Nicolaisen, Senja Ski, 08:49, 5,Selma Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 08:54, 6,Ellen Anna Tobiassen, Fjell Skilag, 09:07, 7,Caroline Mikalsen Marskar, Medkila Skilag, 09:25,

J 11 år (2 km)

1,Martine Nitteberg, Senja Ski, 08:38, 2,Ingrid Kvitvær Sommerseth, Narvik SK, 09:05, 3,Lea Elisabeth Melkersen Normark, Narvik SK, 09:11, 4,Sanna Olufsen Vesterheim, Fjell Skilag, 09:16, 5,Isabell Kristiansen Foshaug, Ankenes SK, 09:31,

G 14 år (3 km)

1,Håkon Romsaas, Tromsø SK Langrenn, 07:56, 2,Jacob Øverås, Tromsø SK Langrenn, 08:00, 3,Jo Olsen Rørvik, Tromsø SK Langrenn, 08:26, 4,Viljar Sønvisen-Valnes, Tromsø SK Langrenn, 08:44, 5,Jørgen Fuglem, Bardu IL, 09:00, 6,Birk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 09:06, 7,Leif-Andreas Borgersen, If Kilkameratene, 09:24, 8,Teodor Nymo Gangsei, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:30, 9,Erlend Olai Hjort-Larsen, Kvaløysletta Skilag, 09:44, 10,Karl-Henrik Borgersen, If Kilkameratene, 09:49, 11,Markus Kroer Myrvoll, TUIL Ski Tromsdalen, 09:55, 12,Philip Andre Korneliussen-Eriksen, Tromsø SK Langrenn, 10:19, 13,Sander Høegh-Sørensen, TUIL Ski Tromsdalen, 11:00, 14,Mathias Kristiansen Foshaug, Ankenes SK, 11:10, 15,Elias Kongsli Wassbakk, TUIL Ski Tromsdalen, 11:26,

G 13 år (3 km)

1,Gard Harjo Haugsnes, Senja Ski, 08:36, 2,Håkon Moen Karlstad, Målselv IL, 08:52, 3,Magnus Somying Olsen, Tromsø SK Langrenn, 09:04, 4,Karl Fredrik Mathisen, Senja Ski, 09:14, 5,Julius Evensen, Bardu IL, 09:17, 6,Georg Andreas Olaussen, Nordreisa IL, 09:31, 7,Mathias Fakstad, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:45, 7,Emilian Salo-Larsen, Nordreisa IL, 09:45, 9,Henrik Martinsen, Kvaløysletta Skilag, 09:46, 10,Hermann Strøm Bjørvik, Skjervøy IK, 10:03, 11,Magnus Kvitvær Sommerseth, Narvik SK, 10:39, 12,Isak Seppola Saltvik, Narvik SK, 11:08, 13,Erling Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 11:09, 14,Vegard Oliver Fjellå, Medkila Skilag, 11:21,

J 14 år (3 km)

1,Sigri Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 09:20, 2,Martine Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 09:37, 3,Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 09:38, 4,Mari Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:58, 5,Louise Marie Aud Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 10:40, 5,Mathilde Nitteberg, Senja Ski, 10:40, 7,Johanne Ims, Fjell Skilag, 10:55, 8,Bianca Vanessa Eriksen, Manndalen Ungdoms og IL, 11:10,

J 13 år (3 km)

1,Mari Sofie Haraldstad, Ankenes SK, 09:49, 2,Mille Josefine Johansen, Senja Ski, 09:54, 3,Amine Rydningen, Nordreisa IL, 09:57, 4,Astrid Helene Leiråmo, Målselv IL, 10:22, 5,Maria Elise Svedin, Nordreisa IL, 10:26, 6,Aleksandra Rønning-Vaeng, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:35, 7,Vilde Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 10:42, 8,Nora Hennie Skog, Bjerkvik IF, 10:45, 9,Mari Bjørkli Olsen, Senja Ski, 10:54, 10,Ingrid Elvine Boberg Alstad, Bardu IL, 10:58, 11,Thea Amalie Skoglund Olsen, Fjell Skilag, 11:10, 12,Ella Josefine Solgård, TUIL Ski Tromsdalen, 11:35,

G 16 år (5 km)

1,Sigve Eirik Benonisen, Nordreisa IL, 13:43, 2,Noah Marius Olsen, Tromsø SK Langrenn, 13:57, 3,Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 14:22, 4,Anton Nikolai Arntsen, Ballangen Ski, 14:37, 5,Sebastian Brattli, Senja Ski, 14:55, 6,Simon Kornelius Johansen, Senja Ski, 15:11, 7,Nikolai Carlos Ricardo Kroken, Bardu IL, 15:14, 8,Johannes Fuglem, Bardu IL, 15:21, 9,Eivind Bokalrud Fredly, KS Ski Lofoten, 15:34, 10,Johannes Dybwad Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 15:41, 11,David Rubach Uglehus, Kvaløysletta Skilag, 15:50, 12,Aleksander Nordgård, Medkila Skilag, 15:58, 13,Håvard Berger Vanem, Ankenes SK, 16:17, 14,Jakob Elia Stellmacher, Senja Ski, 16:45, 15,Henning Kristoffer Fjellå, Medkila Skilag, 16:54, 16,August Foshaug, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 18:39,

G 15 år (5 km)

1,Magnus Wassbakk, Tromsø SK Langrenn, 15:15, 2,Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 15:32, 3,Noa Gulbrandsen, Nordreisa IL, 15:36, 4,Andreas Lindgård Grønstrand, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 15:46, 5,Theo Isaksen, Nordreisa IL, 15:55, 6,Steinar Osdal, Medkila Skilag, 16:03, 7,Aksel Oliver Johansen, Nordreisa IL, 16:04, 8,Bjørn-Anders Eriksen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 16:26, 9,Emil Aron Hellefossmo, Medkila Skilag, 16:27, 10,Per Johan Flakken Bille, Ankenes SK, 17:46, 11,Theodor Engen, Bardu IL, 22:37,

J 16 år (5 km)

1,Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 15:55, 2,Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 16:20, 3,Benedikte Langaune Vaeng, Medkila Skilag, 17:10, 4,Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 17:11, 5,Eline Andrea Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 17:40, 6,Mona Danielsen Holmer, Bjerkvik IF, 17:52, 7,Frida Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag, 19:48, 8,Solveig Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 21:19, 9,Marina Helgesen, Medkila Skilag, 22:18, DNF,Charlotte Marie Yvonne Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 00:00,

J 15 år (5 km)

1,Mia Brustad-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 16:24, 2,Martine Sofie Skog, Bjerkvik IF, 16:50, 3,Jonette Celia Evensen, Bardu IL, 16:54, 4,Mari Othelie Boberg Alstad, Bardu IL, 17:42, 5,Ida Linnéa Svedin, Nordreisa IL, 18:52, 6,Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 19:05, 7,Anna Hennie Olaussen, Nordreisa IL, 19:24, 8,Stella Heim, Tromsø SK Langrenn, 19:47, 9,Hanna Mathea Hansen, Manndalen Ungdoms og IL, 19:49, 10,Andrea Sofie Kristoffersen, Ballangen Ski, 19:59, 11,Andrea Løveng Monkan, Ankenes SK, 20:16, 12,Sigrid Berger Vanem, Ankenes SK, 20:19,

FH (5 km)

1,Ragnhild Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 29:43,

Kvinner Veteran (5 km)

1,Line Elise Heimdal, Bardu IL, 17:31,

M 18 år (2x5 km)

1,Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 28:04, 2,Sindre Egilson Korsæth, Tromsø SK Langrenn, 28:17, 3,Brage Oscar Wintervoll, IL Pioner Ski, 29:05, 4,Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 30:10, 5,Jonas Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 31:03, 6,Jonas Fuglem, Bardu IL, 31:54, DNF,Anders Bergland, Nordreisa IL, 00:00,

M 17 år (2x5 km)

1,Hermod Ingemann Bangstad, Nordreisa IL, 28:46, 2,Ivar Eldor Finbakken, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 30:32, 3,Helge Ims, Fjell Skilag, 31:09, 4,Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 31:10, 5,Vegard Bråthen, Alsvåg IL, 31:23, 6,Lars Hanstad Movinkel, Bardu IL, 33:25, 7,Simen Vars-Larsstuen, Kvaløysletta Skilag, 37:24, DNF,Elias Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 00:00,

Kvinner senior (2x5 km)

1,Ingrid Mathisen, Fauske IL Langrenn, 29:49, 2,Ingrid Andréa Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 29:59, 3,Synne Arnesen, Tromsø SK Langrenn, 30:16, 4,Anette Kjellbergvik, Kvaløysletta Skilag, 30:59, 5,Julie Waltenberg, Lyngen/Karnes IL, 31:01, 6,Kristine Nes, Surnadal IL, 31:50, 7,Ida Storjord Tovås, Fjell Skilag, 32:11, 8,Silje Storaa, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 34:45,

K 19/20 år (2x5 km)

1,Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 31:44, 2,Ingeborg Hansen, Medkila Skilag, 32:10, 3,Vilde Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 34:29, 4,Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 34:49, 5,Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 35:27, 6,Bertine Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 36:02,

K 18 år (2x5 km)

1,Astri Reithe Lunde, Røyken UIL, 33:08, 2,Nora Mikkelsen, Medkila Skilag, 36:08,

K 17 år (2x5 km)

1,Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 31:02, 2,Ellinor Marie Ness, TUIL Ski Tromsdalen, 32:33, 3,Sunniva Maria Haukebøe, Fjell Skilag, 36:42, 4,Alida Hildonen, Tromsø SK Langrenn, 36:53, 5,Elise Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 37:00, 6,Runa Myrslett Bakke, Nordreisa IL, 38:37,

Menn Veteran (2x5 km)

1,Bjørn Heimdal, Dølaski, 29:58, 2,Kenneth Daleng, Salangen IF Ski, 30:59, 3,Ronny André Jakobsen, Medkila Skilag, 31:35, 4,Frode Bolli Strøm, Narvik SK, 33:46, 5,Hans-Erik Børve, Salangen IF Ski, 34:18, 5,Erik Steene, Tromsø SK Langrenn, 34:18, 7,Kjetil Greiner Solberg, Ballangen Ski, 36:16,

Menn senior (3x5 km)

1,Mikkel Arntsen, Sortland og Omegn SK, 38:56, 2,Maximilian von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 39:07, 3,Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 39:33, 4,Erik Nicolaisen, Senja Ski, 39:40, 5,Edvin Kristoffer Frost, Tromsø SK Langrenn, 39:57, 6,Vebjørn Moen, Tverlandet IL, 40:14, 7,Nikolai Solem Eiterjord, Innstranda IL, 40:19, 8,Håkon Mikalsen, Nordreisa IL, 40:36, 9,Alexander Os, Fauske IL Langrenn, 40:49, 10,Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 40:55, 11,Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 41:27, 12,Bjørn-Thomas Nygaard, Burfjord IL, 41:59, 13,Sigve Bornø Novstad, Medkila Skilag, 43:06, 14,Sigurd Aarthun, Åga IL, 43:35, 15,Sondre Halvor Lange, Sortland og Omegn SK, 43:52, 16,Daniel Carløy Skjønsfjell, Nordreisa IL, 44:00, 17,Petter Grahn Wangberg, Fauske IL Langrenn, 44:03, 18,Sigurd Arne Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 44:07, 19,Christian Tvedt Bugge, Kvaløysletta Skilag, 45:29, 20,Kristian Magnus Gundersen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 48:53,

M 19/20 år (3x5 km)

1,Vetle Arder Skildheim, Tromsø SK Langrenn, 40:34, 2,Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL, 41:53, 3,Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 42:48, 4,Toralf Rydningen Martinsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 43:07, 5,Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK Langrenn, 44:03, 6,Tony André Höfler Kristiansen, IL Pioner Ski, 46:12, 7,Sivert Nordeng, Alsvåg IL, 49:29,