Flere lokale løpere havnet på seierspallen under helgens kretsrenn i langrenn på Finnsnes.

Suveren

Mari Haraldstad fra Ankenes skiklubb var suveren i 13-årsklassen.

I 14-årsklassen for jenter gikk Thea Valnes Bratland fra Ballangen inn til bronse.

Skiskytter Martine Skog fra Bjerkvik ble igjen kun slått av Mia Brustad Olsen fra Tromsø.

I gutter 12 år fikk Ballangen ski vinneren – Emil Valnes Bratland.

Anton Arntsen i guttenes 16-årsklasse sikret Ballangen nok en pallplass, som tredjemann.

Lise Danielsen Holmer fra Bjerkvik gikk fortest av de to deltakerne i damenes veteranklasse. Tidligere Narvik-svømmer Elise Utne, nå Bardu IL, vant kvinneklassen.

Alle resultater kretsrenn ski, Pioner:

J 8 år (1 km):

Antonsen Evelyn Johanne (Andørja Sportsklubb) Fullført, Nilsen Emma Adelene (IL Pioner Ski) Fullført, Løkse-Pettersen Synne (IL Pioner Ski) Fullført

J 9 år (1 km):

Østvik Løkse Aria (Salangen IF Ski) Fullført, Rønning-Vaeng Iben (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) Fullført, Østvik Sarah (Salangen IF Ski) Fullført, Nitteberg Hanna Brynjulfsen (Senja Ski) Fullført, Sørensen Mathea (Salangen IF Ski) Fullført, Heiskel Marie Sørgård (Øverbygd IL) Fullført, Vars Siren Lykke (Kvaløysletta Skilag) Fullført, Aanensen-Mo Frøya Gudrun (Kirkenes & Omegn Skiklubb / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) Fullført, Martinsen Gudrun Sørgård (Øverbygd IL) Fullført

J 10 år (1 km):

Leiråmo Oda Marie (Målselv IL) Fullført, Alterskjær-Sørgård Tiril (Øverbygd IL) Fullført, Valnes Ada Olea Dahlkvist (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) Fullført

J 11 år (2 km):

1 Nitteberg Martine (Senja Ski) 10:38

J 12 år (2 km):

1 Gangsei Mina Nymo (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 9:51, 2 Nicolaisen Guro (Senja Ski) 10:40

J 13 år (3 km):

1 Haraldstad Mari Sofie (Ankenes SK) 11:05, 2 Rydningen Amine (Nordreisa IL) 11:38, 3 Svedin Maria Elise (Nordreisa IL) 11:49, 4 Rønning-Vaeng Aleksandra (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 11:50, 4 Johansen Mille Josefine (Senja Ski) 11:50, 6 Leiråmo Astrid Helene (Målselv IL) 12:08, 7 Olsen Mari Bjørkli (Senja Ski) 12:16, 8 Alstad Ingrid Elvine Boberg (Bardu IL) 13:08, 9 Sørensen Ella (Salangen IF Ski) 13:29, 10 Vars-Larsstuen Siril (Kvaløysletta Skilag) 15:20

J 14 år (3 km):

1 Andersen Sigri Hjelset (Tromsø SK Langrenn) 10:56, 2 Lundamo Mari Nordmo (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 11:18, 3 Bratland Thea Sofie Valnes (Ballangen Ski) 11:21, 4 Skildheim Martine Engevik (Kvaløysletta Skilag) 11:28, 5 Nitteberg Mathilde (Senja Ski) 12:25, 6 Olsen Louise Marie Aud Briet (Kvaløysletta Skilag) 12:42, 7 Eriksen Bianca Vanessa (Manndalen Ungdoms og IL) 13:55, 8 Sandberg Tiril Hansen (Bardu IL) 0:00

J 15 år (2 3 km):

1 Brustad-Olsen Mia (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 18:28, 2 Skog Martine Sofie (Bjerkvik IF) 18:48, 3 Evensen Jonette Celia (Bardu IL) 19:08, 4 Birkely Karmen Angermo (Tromsø SK Langrenn) 19:54, 5 Alstad Mari Othelie Boberg (Bardu IL) 20:19, 6 Kudasova Sofiia (Tromsø SK Langrenn) 21:07, 7 Brox Karoline (Tromsø SK Langrenn) 21:40, 8 Kristoffersen Andrea Sofie (Ballangen Ski) 22:24, 9 Monkan Andrea Løveng (Ankenes SK) 22:29, 10 Vanem Sigrid Berger (Ankenes SK) 22:43, 11 Heimdal Tora (Bardu IL) 23:44

J 16 år (2 3 km):

1 Bernhardsen Astrid Elida Vaeng (Tromsø SK Langrenn) 18:08, 2 Sagerup-Nordkild Erle (Kvaløysletta Skilag) 18:14, 3 Vaeng Benedikte Langaune (Medkila Skilag) 19:12, 4 Bernhardsen Eline Andrea Vaeng (Tromsø SK Langrenn) 19:21, 5 Holmer Mona Danielsen (Bjerkvik IF) 20:08

Kvinner senior (3 x 3km):

1 Utne Elise (Bardu IL) 33:24, 2 Gulbrandsen Vilje Marie (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 33:38, 3 Heimdal Line Elise (Bardu IL) 33:44, 4 Amundsen Berit (Bardu IL) 34:36, 5 Daleng Andrine (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 36:30

Kvinner veteran (2 3 km):

1 Holmer Lise Danielsen (Bjerkvik IF) 21:12, 2 Sørgård Liv-Iris (Øverbygd IL) 21:28

G 8 år (1 km):

Korneliussen-Eriksen Alexander (Tromsø SK Langrenn) Fullført, Rydeng Erlend Moen (Målselv IL) Fullført, Alterskjær-Sørgård Tinus (Øverbygd IL) Fullført, Bratland Odin Elias Valnes (Ballangen Ski) Fullført

G 9 år (1 km):

Frihetsli Konrad (Øverbygd IL) Fullført, Reinholtsen Henrik (IL Pioner Ski) Fullført, Nygaard Eldar (Senja Ski) Fullført, Arnesen Henrik (IL Pioner Ski) Fullført, Isaksen Even André Rasmussen (Salangen IF Ski) Fullført, Angell Carl Herman Sletten (IL Pioner Ski) Fullført

G 10 år (1 km):

Torbergsen Eljar De Smedt (Tuil Ski Tromsdalen) Fullført, Løkse-Pettersen William (IL Pioner Ski) Fullført, Isaksen Ulrik Nikolai (Nordreisa IL) Fullført, Vaeng Eivinn Olin (IL Pioner Ski) Fullført

G 16 år (2 3 km):

1 Benonisen Sigve Eirik (Nordreisa IL) 15:43, 2 Skogstad Jonas Malmo (Kvaløysletta Skilag) 16:10, 3 Arntsen Anton Nikolai (Ballangen Ski) 16:41, 4 Brattli Sebastian (Senja Ski) 16:57, 5 Fuglem Johannes (Bardu IL) 17:05, 6 Johansen Simon Kornelius (Senja Ski) 17:08, 7 Kristensen Johannes Dybwad (Tromsø SK Langrenn) 17:34, 8 Vanem Håvard Berger (Ankenes SK) 18:31, 8 Skille Brage (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 18:31, 10 Fjellå Henning Kristoffer (Medkila Skilag) 18:33

M 17 år (3 x 3km):

1 Sagerup Ottar Andersen (Kvaløysletta Skilag) 28:57, 2 Negård Endre (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 31:02, 3 Movinkel Lars Hanstad (Bardu IL) 31:04, 4 Vars-Larsstuen Simen (Kvaløysletta Skilag) 34:30

M 18 år (3 x 3km):

1 Wintervoll Brage Oscar (IL Pioner Ski) 27:46

FH M senior stående (2 3 km):

1 Pettersen Sondre Martin (Pioner Ski, IL / IL Pioner Ski) 26:56

G 11 år (2 km):

1 Haugsnes Trym Harjo (Senja Ski) 9:05, 2 Rønning-Vaeng Oscar (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 10:52, 3 Angell Gad William Sletten (IL Pioner Ski) 12:36, 4 Walle Antonsen Erik (Andørja Sportsklubb) 13:20, 5 Jacobsen Nathaniel (IL Pioner Ski) 15:04, 6 Ismail Abdurahman Beshir (IL Pioner Ski) 18:42

G 12 år (2 km):

1 Bratland Emil Matheo Valnes (Ballangen Ski) 9:08, 2 Skildheim Henrik Engevik (Kvaløysletta Skilag) 9:13, 3 Korneliussen-Eriksen William (Tromsø SK Langrenn) 11:39, 4 Heiskel Jørgen Sørgård (Øverbygd IL) 13:29, 5 Frihetsli Magnus Wallevik (Øverbygd IL) 14:15

G 13 år (3 km):

1 Haugsnes Gard Harjo (Senja Ski) 9:46, 2 Karlstad Håkon Moen (Målselv IL) 10:27, 3 Mathisen Karl Fredrik (Senja Ski) 11:20, 4 Fakstad Mathias (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 11:23, 5 Olaussen Georg Andreas (Nordreisa IL) 11:30, 6 Gulbrandsen Harald (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 14:09

G 14 år (3 km):

1 Øverås Jacob (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 9:18, 2 Romsaas Håkon (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 9:31, 3 Skjellberg Iver (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 9:52, 4 Wintervoll Birk Henning (IL Pioner Ski) 10:19, 5 Fuglem Jørgen (Bardu IL) 10:32, 6 Gangsei Teodor Nymo (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 10:58, 7 Hjort-Larsen Erlend Olai (Kvaløysletta Skilag) 11:02, 8 Korneliussen-Eriksen Philip Andre (Tromsø SK Langrenn) 12:07, 9 Torbergsen Eskil De Smedt (Tuil Ski Tromsdalen) 12:12

G 15 år (2 3 km):

1 Heimdal Peder Kristian (Bardu IL) 17:06, 2 Gulbrandsen Noa (Nordreisa IL) 17:28, 3 Isaksen Theo (Nordreisa IL) 18:14, 3 Osdal Steinar (Medkila Skilag) 18:14, 5 Johansen Aksel Oliver (Nordreisa IL) 18:34, 6 Hansen Christen Anders (Ballangen Ski) 18:35

Menn veteran (3 x 3km):

1 Haugsnes Eirik Dagssønn (Tromsø Randoneeklubb) 27:47, 2 Heimdal Toralf (Dølaski) 28:34, 3 Daleng Kenneth (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 29:57, 4 Skog Rune (Bjerkvik IF) 32:13, 5 Børve Hans-Erik (Salangen IF Ski) 32:54, 6 Brox Hans Thomas (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 34:18