Gå til sidens hovedinnhold

Martine fra Bjerkvik knuste konkurrentene. Slik gikk det i skiskytteråpningen

Martine Skog fra Bjerkvik vant sin klasse under den lokale åpningen av skiskyttersesongen i Målselv lørdag.

Bjerkvik IF skiskyttergruppa hadde flere unge utøvere - samt et par seniorer - på plass da skiskyttersesongen åpnet lørdag, i Målselv. I 13-14-årsklassen for jenter var Martine Skog suveren.

Resultater

Mini B Jenter (1,1+0,6+Mål)

Oda Josefine Skog, Bjerkvik IF, 10:23(0), Oda Marie Leiråmo, Målselvs Skiskyttere, 10:51(0)

Mini B Gutter (1,1+0,6+Mål)

,Peder Kornelius Kristoffersen, Bjerkvik IF, 12:18(2), Petter Nordgård Sollid, Tromsø Skiskytterlag, 11:37(2)

Mini A Jenter (1,1+0,6+0,6)

1,Astrid Helene Leiråmo, Målselvs Skiskyttere, 11:58(3), 2,Mina Nymo Gangsei, Målselvs Skiskyttere, 13:25(4), 3,Mia Josefine Dolgan Vaktskjold, Tromsø Skiskytterlag, 15:04(4), 4,Sofia Wergeland Songstad, Tromsø Skiskytterlag, 16:36(4), 5,Synne Nordgård Sollid, Tromsø Skiskytterlag, 19:17(4)

Mini A Gutter (1,1+0,6+0,6)

1,Iver Eriksen Berglund, Målselvs Skiskyttere, 11:43(2), 2,Håkon Moen Karlstad, Målselvs Skiskyttere, 12:14(3), 3,Hermann Strøm Bjørvik, Skjervøy IK, 12:58(4), 4,Iver Dehli, Tromsø Skiskytterlag, 13:30(3), 5,Nils Even Eriksen, Nordreisa IL, 14:00(3), 6,Daniel Skrøvseth, Tromsø Skiskytterlag, 16:52(4), 7,Emilian Gudmundsen Sliper, Tromsø Skiskytterlag, 17:45(8), 8,Mikkel Holmsæter, Målselvs Skiskyttere, 17:52(9)

J13-14 (1,3+0,8+0,8)

1,Martine Sofie Skog, Bjerkvik IF, 11:58(3), 2,Emilie Fredriksen, Målselvs Skiskyttere, 13:04(2), 3,Stella Heim, Tromsø Skiskytterlag, 13:43(3), 4,Anja Tråsdahl Lunde, Målselvs Skiskyttere, 13:57(3), 5,Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 13:58(4), 6,Andrea Sofie Kristoffersen, Bjerkvik IF, 15:20(4), 7,Elin Sofie Vinje Kilvær, Tromsø Skiskytterlag, 18:19(9), 8,Therese Haakseth, Tromsø Skiskytterlag, 20:10(7)

G13-14 (1,3+0,8+0,8)

1,Emil Skjellberg, Målselvs Skiskyttere, 11:04(2), 2,Andreas Lindgård Grønstrand, Målselvs Skiskyttere, 12:09(3), 3,Magnus Wassbakk, Tromsø Skiskytterlag, 12:41(6), 4,Bjørn-Anders Eriksen, Målselvs Skiskyttere, 12:50(4), 5,Iver Skjellberg, Målselvs Skiskyttere, 12:59(3), 6,Teodor Nymo Gangsei, Målselvs Skiskyttere, 13:27(4), 7,Jacob Øverås, Tromsø Skiskytterlag, 14:11(9), 8,Jørgen Fuglem, Bardu IL, 14:37(5), 9,Sebastian Norman, Målselvs Skiskyttere, 15:01(5), 10,Mathias Kristiansen Foshaug, Bjerkvik IF, 15:09(4), 11,Fredrik Wergeland Songstad, Tromsø Skiskytterlag, 17:48(7)

Les også

Skiskyting uten gevær og med pilkast på ballonger

LES OGSÅ:

G15-16 (2,0+1,5+1,5)

1,Peter Nystu, Nordreisa IL, 17:30(4), 2,Ivar Eldor Finbakken, Målselvs Skiskyttere, 18:24(4), 3,David Rubach Uglehus, Tromsø Skiskytterlag, 18:34(5), 4,Marius Eriksen Lund, Målselvs Skiskyttere, 19:18(9), 5,Johannes Fuglem, Bardu IL, 19:19(6), 6,Nikolai Carlos Ricardo Kroken, Bardu IL, 20:39(6), 7,Sander Friid Grandhagen, Bardu IL, 21:58(6), 8,Casper Marinius Jensen Jakobsen, Bjerkvik IF, 25:14(7),

J15-16 (1,3+1,3+1,3)

1,Kaja Vollstad, Tromsø Skiskytterlag, 16:12(4), 2,Ane Eriksen Berglund, Målselvs Skiskyttere, 17:52(1), 3,Eli Huglen, Tromsø Skiskytterlag, 18:16(6), 4,Mali Sofie Hanssen, Nordreisa IL, 18:30(1), 5,Elise Berntsen Løvland, Laksvatn Skiskytterlag, 18:40(3), 6,Frida Mathea Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 19:23(8), DNF,Carmen Aamo, Nordreisa IL, 00:00(5)

M Senior (3,3+3,3+3,3)

1,Alexander OS, Ishavslaget, 28:05(2), 2,Robin Johan Benonisen, Tromsø Skiskytterlag, 32:57(2), 3,Rune Skog, Bjerkvik IF, 33:37(0), 4,Sven Johan Tollstadius, Bjerkvik IF, 35:09(1)

M20-22 (3,3+3,3+3,3)

1,Eirik Silsand Gerhardsen, Tromsø Skiskytterlag, 27:16(0), 2,Jørgen Brones Stenersen, Målselvs Skiskyttere, 30:16(4), 3,Håkon Nordmo, Målselvs Skiskyttere, 32:50(5), 4,Gard Edvard Myhr, Tromsø Skiskytterlag, 35:10(5), 5,Ole Feten, Ål Skiskyttarlag, 38:34(1), 6,Markus Elias Breivik, Tromsø Skiskytterlag, 41:15(2)

M17-19 (2,5+2,5+2,5)

1,Sivert Silsand Gerhardsen, Tromsø Skiskytterlag, 23:30(2), 2,Truls August Krogh, Nordkyn IL, 25:10(3), 3,Vetle Lynum, Tromsø Skiskytterlag, 26:10(4), 4,Vegard Brones Stenersen, Målselvs Skiskyttere, 26:30(4), 5,Daniel Rubach Uglehus, Tromsø Skiskytterlag, 26:39(5), 6,Jonas Fuglem, Bardu IL, 27:18(8), 7,Trym Eirik Wilhelmsen, Målselvs Skiskyttere, 28:14(4), 8,Ola Huglen, Tromsø Skiskytterlag, 28:27(9), 9,Henning Strand, Tromsø Skiskytterlag, 28:30(5), 10,Andreas Gamst, Hammerfest Skiklubb, 28:44(5), 11,Erik Gulstad, Tromsø Skiskytterlag, 28:52(4)

K20-22 (2,5+2,5+2,5)

1,Emma Krogh Pedersen, Nordkyn IL, 27:15(0), 2,Amalie Kristine Triumf, Nordreisa IL, 28:28(5), 3,Anna Elise Rikardsen Jaatun, Nordreisa IL, 32:59(3), 4,Sofia Heim, Tromsø Skiskytterlag, 33:31(2)

K17-19 (2,0+2,0+2,0)

1,Astrid Pettersen, Tromsø Skiskytterlag, 23:07(5), 2,Marita Steffensen, Båtsfjord Sportsklubb, 23:40(2), 3,Nora Sofie Breivik, Tromsø Skiskytterlag, 23:59(1), 4,Astrid Nordstrand Fiksen, Bossekop UL, 24:02(5), 5,Borghild Skjellberg, Målselvs Skiskyttere, 24:11(4), 6,Perle Nystu, Nordreisa IL, 24:20(5), 7,Anneli Aamo, Nordreisa IL, 24:37(3), 8,Anette Jørgensen, Hammerfest Skiklubb, 28:15(6), 9,Johanne Berntsen, Målselvs Skiskyttere, 29:01(4), 10,Anna Jacobsen-Gaski, Bardu IL, 43:20(6)

Kommentarer til denne saken