8. januar skrev Fremover at Narvik kommune ikke har midler til å holde bassenget i Bjerkvik åpent for offentlig bading. Både politikere, Bjerkvik svømmeklubb og folk i Bjerkvik reagerte sterkt på at bassenget måtte stenges. Men nå kan folk begynne å glede seg igjen, for bassenget skal åpnes for offentlig svømming.

– Vi blir å beholde tilbudet om offentlig svømming i Bjerkvik. Når vi får åpnet skal vi diskutere denne uka. I 2018 var det åpent to kvelder i uka, tirsdager og fredager. Hvordan det blir nå skal vi se på og hvilket tilbud vi kan gi i løpet av uka, forteller kommunalsjef Lars Norman Andersen.

Les også: – Bjerkvik svømmeklubb tar ikke ansvar for at eiendomssjefen i Narvik velger å legge ned offentlig bad-tilbudet

Narvik kommune ønsker å videreføre interessen for svømming og mener derfor det er viktig at tilbudet består.

– Nå er det både skolesvømming og klubbsvømming, men vi ønsker jo at familier skal kunne bruke bassenget. Å kunne svømme er viktig, og det er en sunn interesse, sier kommunalsjefen.

Les også: