Per Anders og Eline fra Ballangen på pallen – sykdomsplagede Vegard på femte. Sjekk hvordan det gikk i KM på ski

Per Anders Lind havnet på pallen under KM på ski.

Per Anders Lind havnet på pallen under KM på ski.

Av

Det ble to pallplasseringer og flere nesten-medaljer til lokale løpere under kretsmesterskap på ski på Silsand.

DEL

To unge skiløpere fra Ballangen havnet på seierspallen under KM på ski del 1, individuelle øvelser på Silsand. Per Anders Lind og Eline Hansen ble nummer tre i henholdsvis 16 år gutter og 17 år jenter. Flere andre lokale utøvere var nær pallen.

En til nå mye sykdomsplaget Vegard Johnsen fra Ankenes SK gikk inn til femteplass i seniorklassen.

Resultatliste KM ski individuelt klassisk, Silsand:

G 12 år (2 kilometer)

1, Kolin Kåressønn Johannessen, Lyngen/Karnes IL, 08:40, 2, Emil Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 08:42, 3, Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 08:53, 4, Andreas Sagnes-Jørgensen, Ballangen Ski, 08:59, 5, Christen Anders Hansen, Ballangen Ski, 09:08, 6, Steinar Osdal, Medkila Skilag, 09:20, 7, Øyvind Lauritzen Rognli, Kvaløysletta Skilag, 09:21, 8, Eskil Skillingstad, If Kilkameratene, 09:22, 9, Sivert Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 09:24, 10, Bjørn-Anders Eriksen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:33, 11, Theo Isaksen, Nordreisa IL, 09:47, 12, Vebjørn Beck Løvland, Lyngen/Karnes IL, 09:52, 13, Noa Gulbrandsen, Nordreisa IL, 09:54, 14, Birk Jørgensen, If Kilkameratene, 10:00, 15, Andreas Lindgård Grønstrand, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:01, 16, Emil Aron Hellefossmo, Medkila Skilag, 10:07, 17, Marius Oppervoll Isaksen, Manndalen Ungdoms og IL, 10:08, 18, Johan Olai Nørgård, Nordreisa IL, 10:12, 19, Aksel Oliver Johansen, Nordreisa IL, 10:21, 20, Theodor Engen, Bardu IL, 10:35, 21, Vidar jr. Bjørnås, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:45, 22, Håkon Rokstad Sørensen, IL Pioner Ski, 11:45, 22, Martin Skog Kristiansen, Kvaløysletta Skilag, 11:45, 24, Peder Kjosnes, IL Pioner Ski, 16:03,

G 11 år (2 kilometer)

1, Birk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 08:50, 2, Håkon Romsaas, Tromsø SK Langrenn, 09:00, 3, Celius Kristoffersen, Tromsø SK Langrenn, 09:05, 4, Teodor Nymo Gangsei, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:47, 4, Ørjan Børve, Salangen IF Ski, 09:47, 6, Iver Skjellberg, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:01, 7, Markus Kroer Myrvoll, TUIL Ski Tromsdalen, 10:32, 8, Øystein Robinsønn Norheim, Senja Ski, 10:35, 9, Daniel Helgesen, Medkila Skilag, 10:37, 10, Brage Berglund, Nordreisa IL, 10:51, 11, Birk Hilberg Oltmanns, Kvaløysletta Skilag, 10:55, 12, Karl-Henrik Borgersen, If Kilkameratene, 10:58, 13, Jørgen Fuglem, Bardu IL, 11:08, 14, Herman Elias Steinmo, Senja Ski, 11:16, 15, Leif-Andreas Borgersen, If Kilkameratene, 11:27, 16, Eskil de Smedt Torbergsen, TUIL Ski Tromsdalen, 11:32, 17, Tinus Heimdal, Bardu IL, 11:45, 18, Eivind Ernstsen Møller, Kvaløysletta Skilag, 12:17, 19, Håkon Angel Moldes-Jørgensen, Kvaløysletta Skilag, 12:31, 20, Fredrik Horn, Senja Ski, 13:14,

J 12 år (2 kilometer)

1, Vilde Christine Karlsen, Senja Ski, 09:25, 2, Anja Tråsdahl Lunde, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:38, 3, Erle Marie Hanssen, Nordreisa IL, 09:40, 4, Ariana Abazi Nyborg, Tromsø SK Langrenn, 09:44, 5, Tora Heimdal, Bardu IL, 09:49, 6, Anna Hennie Olaussen, Nordreisa IL, 10:00, 7, Karmen Angermo Birkely, TUIL Ski Tromsdalen, 10:03, 8, Mia Brustad-Olsen, Tromsø SK Langrenn, 10:04, 9, Yngvild Stenvold Simonsen, Bardu IL, 10:11, 10, Ingrid Helberg Westgaard, Tromsø SK Langrenn, 10:12, 11, Andrea Løveng Monkan, Ankenes SK, 10:20, 12, Ida Elvestad Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 10:23, 13, Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 10:47, 14, Mari Othelie Boberg Alstad, Bardu IL, 10:55, 15, Andrea Sofie Kristoffersen, Ballangen Ski, 11:14, 16, Helena Marie Johannessen, Ankenes SK, 11:23, 17, Jonette Celia Evensen, Bardu IL, 11:25, 18, Tuva Linnea Selnes, Ballangen Ski, 11:42, 19, Sigrid Berger Vanem, Ankenes SK, 11:57,

J 11 år (2 kilometer)

1, Sigri Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 09:51, 2, Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 10:47, 3, Åshild Giske Alstad, Bardu IL, 10:54, 4, Victoria Haukebøe, Fjell Skilag, 10:59, 5, Mathilde Nitteberg, Senja Ski, 11:17, 6, Johanne Ims, Fjell Skilag, 11:23, 7, Louise Marie Aud Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 11:57, 8, Elise Andrea Gyltnes, Fjell Skilag, 13:48, 9, Ida Marie Segtnan-Sivertsen, Bardu IL, 14:27,

G 14 år (3 kilometer)

1, Ask Jørgensen, Medkila Skilag, 10:03, 2, Sigurd Hansen, Medkila Skilag, 10:30, 3, Helge Ims, Fjell Skilag, 10:55, 4, Elias Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 10:56, 5, Isak Simonsen, Ankenes SK, 11:18, 6, Hermod Ingemann Bangstad, Nordreisa IL, 11:28, 7, Georg Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 11:51, 8, Endre Negård, Salangen IF Ski, 11:53, 8, David Aleksander Mathisen, Ballangen Ski, 11:53, 10, Sebastian-Mikal Molund Enoksen, Fjell Skilag, 12:19, 11, Ludvig Hjort-Larsen, Tromsø SK Langrenn, 12:24, 12, Theo Arctander Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 12:25, 13, Samuel Andersen, Nordreisa IL, 12:56, 14, Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 12:58, 15, Simon Johannessen, Senja Ski, 13:15, 16, Simon Adrian Rydningen, Bardu IL, 13:19, 16, Audun Ferdinand Glesaaen, Tromsø SK Langrenn, 13:19, 18, Erik Gundersen Kvernmo, Bardu IL, 13:27, 19, Oskar Elias Johansen, Nordreisa IL, 13:38, 20, Hans Eirik Brox, Tromsø SK Langrenn, 13:47, 21, Simen Vars-Larsstuen, Bardu IL, 13:57,

G 13 år (3 kilometer)

1, Jonas Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 11:18, 2, Noah Marius Olsen, Tromsø SK Langrenn, 11:35, 3, Simon Kornelius Johansen, Senja Ski, 12:03, 4, Aron Stangeland Johansen, Kvaløysletta Skilag, 12:09, 5, Isak Andreas Nyheim, Bardu IL, 12:15, 6, Olav Ernstsen Møller, Kvaløysletta Skilag, 12:17, 7, Anton Nikolai Arntsen, Ballangen Ski, 12:22, 8, Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 12:23, 9, Torgeir Bjørnsund, Bardu IL, 12:41, 10, Sebastian Brattli, IL Pioner Ski, 12:55, 11, Brage Skille, Tromsø SK Langrenn, 12:56, 12, Aksel Wold-Hansen, Tromsø SK Langrenn, 13:01, 13, Kristian Erik Mathisen, Senja Ski, 13:09, 14, Sigve Eirik Benonisen, Nordreisa IL, 13:10, 15, Håvard Berger Vanem, Ankenes SK, 13:13, 16, Jakob Elia Stellmacher, Senja Ski, 13:17, 17, Johannes Dybwad Kristensen, Tromsø SK Langrenn, 13:22, 18, Johannes Fuglem, Bardu IL, 13:23, 19, Nikolai Carlos Ricardo Kroken, Bardu IL, 13:55, 20, Henning Kristoffer Fjellå, Medkila Skilag, 14:02, 21, Even Sellevoll, Senja Ski, 14:08, 22, Kristian Sørensen, Salangen IF Ski, 14:11, 23, Brynjar Sagerup, Salangen IF Ski, 14:37, 24, Marius Johan Brandvoll, Bardu IL, 14:45,

J 14 år (3 kilometer)

1, Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 11:24, 2, Silje Vatne, Tromsø SK Langrenn, 11:37, 3, Karoline Oddny Wara, Nordreisa IL, 12:11, 4, Runa Myrslett Bakke, Nordreisa IL, 12:19, 5, Stine Storaa, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 12:33, 6, Elise Hjelset Andersen, Tromsø SK Langrenn, 12:34, 7, Friederike von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 12:40, 8, Live Austlid Føyen, Kvaløysletta Skilag, 12:45, 9, Sunniva Maria Haukebøe, Fjell Skilag, 12:49, 10, Hilma Hansen Tuoremaa, Manndalen Ungdoms og IL, 13:11, 11, Madeleine Øvrevoll, Fjell Skilag, 13:47, 12, Mali Sofie Hanssen, Nordreisa IL, 13:55,

J 13 år (3 kilometer)

1, Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 12:12, 2, Sol Eirin Norum Birkeland, Senja Ski, 12:29, 3, Charlotte Marie Yvonne Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 12:31, 4, Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 12:34, 5, Sofie Simonsen, Ankenes SK, 13:01, 6, Isabella Holand-Roth, Fjell Skilag, 13:10, 6, Ingrid Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 13:10, 8, Frida Mathea Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 13:11, 9, Benedikte Vaeng, Medkila Skilag, 13:40, 10, Frida Nicolaisen, Senja Ski, 14:07, 11, Eline Andrea Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 14:12, 12, Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 14:13, 13, Marina Helgesen, Medkila Skilag, 14:25, 14, Solveig Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 14:52, 15, Frida Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag, 15:08, 16, Johanne Mathea Jakobsen, Senja Ski, 17:36, 17, Ragnhild Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 19:55,

G 16 år (5 kilometer)

1, Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 15:13, 2, Adrian Rydningen, Nordreisa IL, 15:35, 3, Per Anders Lind, Ballangen Ski, 16:01, 4, Vetle Arder Skildheim, Tromsø SK Langrenn, 16:17, 5, Henning Berg Frantzen, Salangen IF Ski, 16:19, 6, Daniel Sellevoll, Senja Ski, 16:22, 7, Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 16:44, 7, Tobias Sørslett Samuelsen, Ballangen Ski, 16:44, 9, William Lundberg, Tromsø SK Langrenn, 16:57, 10, Isak Lyngedal, Tromsø SK Langrenn, 17:17, 11, Hågen Heimdal, Bardu IL, 17:27, 12, Niklas Ånesen, Nordreisa IL, 17:29, 13, Aleksander Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 18:13, 14, Mathias Strøm, Tromsø SK Langrenn, 18:41, 15, Mathias Johnsgård, Senja Ski, 19:39,

G 15 år (5 kilometer)

1, Noah Christoffer Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 15:53, 2, Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 16:29, 3, Brage Oscar Wintervoll, IL Pioner Ski, 16:51, 4, Sindre Egilson Korsæth, Tromsø SK Langrenn, 16:55, 5, Jonas Fuglem, Bardu IL, 17:27, 6, Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 17:54, 7, Rolf-Martin Andersen Johansen, Nordreisa IL, 18:05, 8, Anders Bergland, Nordreisa IL, 18:10, 9, Jonas Fagervik, TUIL Ski Tromsdalen, 18:28, 10, Isak Bakken Jørgensen, TUIL Ski Tromsdalen, 18:37, 11, Henry Skjønsfjell, Nordreisa IL, 18:48, 12, Julian André Mikkelsen Lorentsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 19:00, 13, Ulrik Johan Fagerfjord, Kvaløysletta Skilag, 19:11, 14, Jonas Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 19:23, 15, Magnus Indrebø, Nordreisa IL, 19:30, 16, Torgrim Sagerup, Salangen IF Ski, 19:38, 17, Petter Birkelund-Jensen, TUIL Ski Tromsdalen, 20:09, 18, William Lorentsen, TUIL Ski Tromsdalen, 21:56,

J 16 år (5 kilometer)

1, Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 18:05, 2, Ingeborg Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 18:18, 3, Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 19:12, 4, Vilde Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 19:36, 5, Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 20:00, 6, Bertine Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 20:51, 7, Sarah Michelle Lambertsen, Medkila Skilag, 21:14, 8, Regine Angermo Birkely, TUIL Ski Tromsdalen, 24:05,

J 15 år (5 kilometer)

1, Nora Mikkelsen, Medkila Skilag, 18:23, 2, Astri Reithe Lunde, Røyken UIL, 19:31, 3, Erle Nymo Melseth, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 20:04, 4, Charlene Renee Ødegaard Bakke, Ballangen Ski, 20:14, 5, Ine Skille, Tromsø SK Langrenn, 21:02, 6, Hanna Elisabeth Aspenes, Øverbygd IL, 22:02, 7, Maria Elise Moeng Sagen, Bardu IL, 22:15, 8, Kaya Rokstad Sørensen, IL Pioner Ski, 22:42, 9, Mia Kroer Myrvoll, TUIL Ski Tromsdalen, 22:57, 10, Aurora Nemine Bjørnsund, Bardu IL, 23:17, 11, Constance Talseth, Salangen IF Ski, 23:41, 12, Marie Lauritzen Rognli, Kvaløysletta Skilag, 24:15,

M 18 år (2x5 kilometer)

1, Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL, 30:34, 2, Sivert Østberg-Tømmervik, Medkila Skilag, 31:52, 3, Marcus Andre Åshovd, Fjell Skilag, 32:13, 4, Trym Pettersen, Tromsø SK Langrenn, 32:59, 5, Kristian Norum Birkeland, Senja Ski, 35:31,

M 17 år (2x5 kilometer)

1, Sevat Heimdal, Bardu IL, 31:35, 2, Toralf Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 32:16, 3, Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 32:51, 4, Marius Brattli Guldberg, Storsteinnes IL, 33:12, 5, Victor Majbäck, Jukkasjärvi IF, 33:16, 6, Nils-Håkon Nørgård, Nordreisa IL, 33:25, 7, Gard Hansa Wintervoll, IL Pioner Ski, 33:49, 8, Lars-Kristian Astad, Tromsø SK Langrenn, 35:22, 9, Ådne Svendsen, Bardu IL, 36:12, 10, Andreas Nordgård, Medkila Skilag, 36:26, 11, Tony Kristiansen, IL Pioner Ski, 43:17,

Menn veteran (2x5 kilometer)

1, Toralf Heimdal, Dølaski, 31:35, 2, Øyvind Lyngedal, Tromsø SK Langrenn, 32:39, 3, Frank Robert Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 33:44, 4, Hans-Erik Børve, Salangen IF Ski, 37:02, 5, Håkon Arild Melseth, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 37:25, 6, Roger Simonsen, Bardu IL, 37:41, 7, Bård-Gunnar Hansen, Manndalen Ungdoms og IL, 39:07, 8, Halvor Lunde, Røyken UIL, 39:51, 9, Kay Ole Gyltnes, Fjell Skilag, 40:26, 10, Bård Osdal, Medkila Skilag, 40:45, 11, Hans Thomas Brox, Tromsø SK Langrenn, 40:54, 12, Lennarth Kvernmo, Bardu IL, 41:21, 13, Egil Bjørnhaug Hammer, Kvaløysletta Skilag, 43:10,

Menn senior (3x5 kilometer)

1, Torgeir Sulen Hovland, Kvaløysletta Skilag, 42:46, 2, Bjørn-Thomas Nygaard, Burfjord IL, 44:24, 3, Eirik Mikkelsen, Medkila Skilag, 44:39, 4, Aslak Ole Rognerud Eira, Nordreisa IL, 44:43, 5, Vegard Solheim-Johnsen, Ankenes SK, 46:12, 6, Sondre Halvor Lange, Sortland og Omegn SK, 47:01, 7, André Lenningsvik, Korgen IL, 47:28, 8, Sivert Moen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 47:53, 9, Eirik Dagssønn Haugsnes, IL Pioner Ski, 48:09, 9, Sigurd Arne Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 48:09, 11, Einar Mikal Andreassen, Fjell Skilag, 49:08, 12, Sindre A. Winther Torbergsen, Medkila Skilag, 51:01, 13, Johannes Bjørnhaug Hammer, Kvaløysletta Skilag, 51:41, 14, Ruben Bjørkli Olsen, Senja Ski, 52:13, 15, Markus Johnsgård, Senja Ski, 57:10,

M 19/20 år (3x5 kilometer)

1, Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 45:58, 2, Sigve Bornø Novstad, Medkila Skilag, 47:00, 3, Kristian Vatne, Tromsø SK Langrenn, 47:14, 4, Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 47:25, 5, Erik Nicolaisen, Senja Ski, 47:37, 6, Tobias Nikolai Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 48:13, 7, Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 48:17, 8, Krister Klaussen, Kvaløysletta Skilag, 48:45, 9, Mathias Rasmussen, Nordreisa IL, 49:11, 10, Simen Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 49:42, 11, Lars Nikolai Jenssen, Salangen IF Ski, 50:41, 12, Lars Fredheim Hodne, Sandnes IL, 50:45, 13, Kristian Løftingsmo, Medkila Skilag, 50:47, 14, Carl-Fredrik Astad, Tromsø SK Langrenn, 51:08, 15, Preben Nystu, Nordreisa IL, 52:23, DNF, Edvard Berg Frantzen, Salangen IF Ski, 00:00,

K 18 år (2x5 kilometer)

1, Ida Storjord Tovås, Fjell Skilag, 35:57, 2, Herborg Skjelle, Medkila Skilag, 36:20, 3, Vilje Marie Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 36:51, 4, Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag, 37:39, 5, Edvarda Iselvmo, Mellembygd IL, 38:16, 6, Idunn Strand, Kvaløysletta Skilag, 39:20, 7, Oda In Isaksen, Lyngen/Karnes IL, 39:25, 8, Alva Sletten, Øverbygd IL, 40:33, 9, Kaja Elise Rasmussen, Bjerkvik IF, 42:54, 10, Sigrid Bjørnhaug Hammer, Kvaløysletta Skilag, 43:29,

K 17 år (2x5 kilometer)

1, Ingeborg Hansen, Medkila Skilag, 36:05, 2, Juni Magdele Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 37:30, 3, Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 38:40, 4, Marlene Undheim, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 39:40, 5, Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 40:45,

Kvinner veteran (2x5 kilometer)

1, Gunhild Eva Eliassen, Nordreisa IL, 35:45, 2, Line Elise Heimdal, Bardu IL, 37:20,

K 19/20 år (2x5 kilometer)

1, Ingrid Andréa Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 33:07, 2, Julie Waltenberg, Lyngen/Karnes IL, 35:06, 3, Moa Majbäck, Jukkasjärvi IF, 35:08, 4, Sara Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 37:30, 5, Andrine Daleng, Salangen IF Ski, 38:28, 6, Amalie Storjord Tovås, Fjell Skilag, 39:43, 7, Linn Elise Winther Torbergsen, Medkila Skilag, 40:42, 8, Oda Johanne Andreassen, Fjell Skilag, 43:21,

Kvinner senior (2x5 kilometer)

1, Anna Svendsen, Tromsø SK Langrenn, 31:29, 2, Johanne Heimdal, Bardu IL, 33:43, 3, Maja Majbäck, Jukkasjärvi IF, 33:59, 4, Synne Arnesen, Tromsø SK Langrenn, 34:12, 5, Hilde Espnes, Senja Ski, 36:09, DNF, Anette Kjellbergvik, Kvaløysletta Skilag, 00:00,

Send inn tekst og bilder «

Del din sportsopplevelse med oss - som rapporter fra kamper og arrangementer!

Artikkeltags