Markus Holmer Danielsen fra Bjerkvik gikk inn til en sterk tredjeplass

Tredjeplass: Sterk prestasjon av Markus Holmer Danielsen under søndagens renn i Bardu.

Tredjeplass: Sterk prestasjon av Markus Holmer Danielsen under søndagens renn i Bardu. Foto:

Av

Markus Holmer Danielsen fra Bjerkvik gikk inn til en sterk tredjeplass i 19-20 årsklassen i Bardu søndag.

DEL

Holmer Danielsen var en av flere lokale som stilte til start i årets siste skirenn.

Christian Hansen fra Ballangen ski klarte også en tredjeplass, det i klassen G-12 år.

Isak Simonsen fra Ankenes Skiklubb i havnet 14-årsklassen også han på tredjeplass. I jentenes 15-årsklasse fikk Charlene Ødegaard Bakke tredje beste tid. Vegard Johnsen startet ikke.

Resultatliste Romjulsrennet, 30.12.2018:

G 10 år (1km)

OK,Henrik Martinsen, Kvaløysletta Skilag, 05:22, OK,Ola Foshaug Bones, Bardu IL, 06:35, OK,Erling Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 05:47, OK,Sebastian Ernstsen Rydningen, Senja Ski, 06:28, OK,Harald Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 05:39, OK,Marius Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag, 07:05, OK,Noah Eide Mogaard, Bardu IL, 05:35, OK,Leonard Rafaelsen, Kvaløysletta Skilag, 05:28, OK,Lukas Melkersen Normark, Narvik SK, 05:36, 

J 10 år (1km)

OK,Nora Helene Rege, Senja Ski, 06:04, OK,Ella Sørensen, Salangen IF Ski, 05:54, OK,Nathalie Elea Kroken, Bardu IL, 06:10, OK,Thea Amalie Skoglund Olsen, Fjell Skilag, 05:12, OK,Mali Kristine Simonsen, Ankenes SK, 05:56, OK,Mari Bjørkli Olsen, Senja Ski, 05:52, OK,Siril Vars-Larsstuen, Bardu IL, 05:27, OK,Amine Rydningen, Nordreisa IL, 04:55, OK,Ingrid Elvine Boberg Alstad, Bardu IL, 05:55, OK,Mille Josefine Johansen, Senja Ski, 06:14, 

G 9 år (1km)

OK,Johan Ramsland, Narvik SK, 08:41, OK,Aksel Endregaard, Bardu IL, 05:52, OK,Henrik Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 05:27, OK,Kolbjørn Aasvang Bjørnsen, Bardu IL, 05:45, OK,Sigve Storjord Tovås, Fjell Skilag, 06:22, OK,Ådne Fossberg, Bardu IL, 05:11, 

J 9 år (1km)

OK,Selma Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 06:21, OK,Ylva Hansen Sandberg, Bardu IL, 06:21, OK,Elisa Knudsen Larsen, Alsvåg IL, 07:30, OK,Ellen Anna Tobiassen, Fjell Skilag, 07:19, OK,Guro Nicolaisen, Senja Ski, 06:12, 

G 8 år (1km)

OK,Erik W Antonsen, Andørja Sportsklubb - ski, 06:51, OK,Magne Erntsen Møller, Kvaløysletta Skilag, 07:46, OK,Kristian Ims, Fjell Skilag, 05:35, OK,Peder Kornelius Kristoffersen, Ballangen Ski, 08:46, OK,Nilas Olsen Fløystad, Fjell Skilag, 09:59, OK,Jesper Fredriksen, Sørreisa IL, 07:16, 

J 8 år (1km)

OK,Lea Elisabeth Melkersen Normark, Narvik SK, 07:00, 

G 12 år (2km)

1,Peder Kristian Heimdal, Bardu IL, 07:41, 2,Kolin Kåressønn Johannessen, Lyngen/Karnes IL, 07:43, 3,Christen Anders Hansen, Ballangen Ski, 08:13, 4,Sivert Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 08:18, 5,August Leander Fjelltun, Medkila Skilag, 08:26, 6,Thor Bjerke Bakken, Øverbygd IL, 08:29, 7,Theodor Engen, Bardu IL, 09:05, 8,Marius Aleksander Netland Andersen, Bardu IL, 09:35, 

G 11 år (2km)

1,Birk Helgeland, Kvaløysletta Skilag, 08:03, 2,Brage Berglund, Nordreisa IL, 09:03, 3,Jørgen Fuglem, Bardu IL, 09:20, 4,Tinus Heimdal, Bardu IL, 10:05, 5,Daniel Helgesen, Medkila Skilag, 10:29, 6,Tord Sollie Engen, Bardu IL, 10:42, 7,Eivind Ernstsen Møller, Kvaløysletta Skilag, 10:52, 

J 12 år (2km)

1,Tora Heimdal, Bardu IL, 08:30, 2,Yngvild Stenvold Simonsen, Bardu IL, 08:46, 3,Mari Valentine Skjønsfjell, Nordreisa IL, 09:01, 4,Mari Othelie Boberg Alstad, Bardu IL, 09:05, 5,Andrea Løveng Monkan, Ankenes SK, 09:46, 6,Helena Marie Johannessen, Ankenes SK, 09:49, 

J 11 år (2km)

1,Tiril Hansen Sandberg, Bardu IL, 09:42, 2,Victoria Haukebøe, Fjell Skilag, 09:48, 3,Johanne Ims, Fjell Skilag, 09:59, 3,Martine Engevik Skildheim, Kvaløysletta Skilag, 09:59, 5,Louise Marie Aud Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 10:49, 6,Ida Marie Segtnan-Sivertsen, Bardu IL, 11:00, 7,Karoline Brox, Tromsø SK Langrenn, 11:18, 8,Elise Andrea Gyltnes, Fjell Skilag, 13:29, 

G 14 år (3km)

1,Sigurd Hansen, Medkila Skilag, 09:11, 2,Elias Thorstensen Brennvik, Kvaløysletta Skilag, 09:21, 3,Isak Simonsen, Ankenes SK, 09:39, 4,Hermod Ingemann Bangstad, Nordreisa IL, 09:49, 5,Endre Negård, Salangen IF Ski, 09:52, 6,Georg Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 10:14, 7,Sebastian-Mikal Molund Enoksen, Fjell Skilag, 10:25, 8,Ottar Andersen Sagerup, Kvaløysletta Skilag, 10:31, 9,Erik Gundersen Kvernmo, Bardu IL, 11:10, 9,Arne-Oskar Woldseth Søreng, Mellembygd IL, 11:10, 11,Simen Vars-Larsstuen, Bardu IL, 11:38, 

G 13 år (3km)

1,Jonas Malmo Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 09:50, 2,Simon Kornelius Johansen, Senja Ski, 10:04, 3,Aron Stangeland Johansen, Kvaløysletta Skilag, 10:36, 4,Torgeir Bjørnsund, Bardu IL, 10:37, 5,Olav Ernstsen Møller, Kvaløysletta Skilag, 10:52, 6,Snorre Skogstad, Kvaløysletta Skilag, 11:01, 7,Nikolai Carlos Ricardo Kroken, Bardu IL, 11:13, 8,Hans Eirik Brox, Tromsø SK Langrenn, 11:29, 9,Johannes Fuglem, Bardu IL, 11:32, 10,Kristian Sørensen, Salangen IF Ski, 11:42, 11,Marius Johan Brandvoll, Bardu IL, 11:55, 12,John Håvard Knudsen-Larsen, Alsvåg IL, 13:15, 13,Even Sellevoll, Senja Ski, 13:39, 

J 14 år (3km)

1,Tuva Mathea Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 09:24, 2,Ellinor Marie Ness, TUIL Ski Tromsdalen, 09:46, 3,Runa Myrslett Bakke, Nordreisa IL, 10:05, 4,Karoline Oddny Wara, Nordreisa IL, 10:16, 5,Silje Vatne, Tromsø SK Langrenn, 10:20, 6,Live Austlid Føyen, Kvaløysletta Skilag, 10:34, 7,Friederike von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 10:42, 8,Sunniva Maria Haukebøe, Fjell Skilag, 11:31, 9,Hedda Andersen, Kvaløysletta Skilag, 11:35, 10,Madeleine Øvrevoll, Fjell Skilag, 12:17, 

J 13 år (3km)

1,Charlotte Marie Yvonne Briet Olsen, Kvaløysletta Skilag, 10:21, 2,Erle Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 10:33, 3,Anlaug Elise Thomasjord, Kvaløysletta Skilag, 10:51, 4,Sol Eirin Norum Birkeland, Senja Ski, 10:58, 5,Ingrid Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 11:02, 6,Astrid Elida Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 11:26, 7,Eline Andrea Vaeng Bernhardsen, Tromsø SK Langrenn, 11:29, 8,Benedikte Vaeng, Medkila Skilag, 11:58, 9,Frida Mathea Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 12:09, 10,Solveig Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 12:44, 11,Sofie Simonsen, Ankenes SK, 12:54, 12,Marina Helgesen, Medkila Skilag, 12:55, 13,Frida Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag, 13:16, 14,Aslaug Marie Henriksen, Nordreisa IL, 13:26, 15,Ragnhild Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 20:33, 

FH (5 km)

1,Håvard Tangen Jacobsen, Unglyn IL, 33:12, 

K 18 år (5km)

1,Herborg Skjelle, Medkila Skilag, 15:39, 2,Ida Storjord Tovås, Fjell Skilag, 15:42, 3,Vilje Marie Gulbrandsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 16:19, 4,Oda In Isaksen, Lyngen/Karnes IL, 17:06, 5,Sigrid Bjørnhaug Hammer, Kvaløysletta Skilag, 17:32, 6,Andrine Erika Elvenes, Sortland og Omegn SK, 18:23, 

K18 FH (5km)

1,Vilde Nilsen, Kvaløysletta Skilag, 16:10, 

K 17 år (5km)

1,Ingeborg Hansen, Medkila Skilag, 15:19, 2,Dina Andersen, Kvaløysletta Skilag, 15:34, 3,Marlene Undheim, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 16:10, 4,Eline Henny Hansen, Ballangen Ski, 16:25, 5,Ariane Daleng, Salangen IF Ski, 17:11, 

Kvinner veteran (5km)

1,Heidi Rognli Heimdal, Bardu IL, 16:51, 

G 16 år (5km)

1,Robert Skog Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 13:17, 2,Johan Lien Nordeng, Alsvåg IL, 13:35, 3,Henning Berg Frantzen, Salangen IF Ski, 14:19, 4,Vetle Arder Skildheim, Tromsø SK Langrenn, 14:20, 5,Per Anders Lind, Ballangen Ski, 14:40, 6,Adrian Rydningen, Nordreisa IL, 14:49, 7,Daniel Sellevoll, Senja Ski, 14:51, 8,Sivert Nordeng, Alsvåg IL, 14:57, 8,Hågen Heimdal, Bardu IL, 14:57, 10,Oskar Andreas Johannessen, Ankenes SK, 14:59, 11,Ivar Hognestad Fredheim, Salangen IF Ski, 15:21, 12,Tobias Sørslett Samuelsen, Ballangen Ski, 15:42, 

G 15 år (5km)

1,Noah Christoffer Nielsen Nylund, Medkila Skilag, 14:05, 2,Andreas Skjelle, Medkila Skilag, 14:55, 3,Henry Skjønsfjell, Nordreisa IL, 16:26, 3,Jonas Fuglem, Bardu IL, 16:26, 5,Julian André Mikkelsen Lorentsen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 16:31, 6,Ulrik Johan Fagerfjord, Kvaløysletta Skilag, 16:41, 7,Jonas Fagervik, TUIL Ski Tromsdalen, 16:44, 8,Jonas Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 17:05, 8,Torgrim Sagerup, Salangen IF Ski, 17:05, 10,Elias Nikolai Veseth Høgbakk, Nordreisa IL, 17:07, 11,Anders Bergland, Nordreisa IL, 17:13, 12,William Lorentsen, TUIL Ski Tromsdalen, 19:00, 13,Odin-Aleksander Sjøgren-Steien, Bardu IL, 22:08, 

J 16 år (5km)

1,Ingeborg Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 15:51, 2,Tone Lise Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 16:02, 3,Vilde Sagerup-Nordkild, Kvaløysletta Skilag, 16:34, 4,Katrine Storjord Tovås, Fjell Skilag, 16:41, 5,Anna Sofie Andreassen, Fjell Skilag, 17:38, 6,Ina Anette Larsen Nylund, Bjerkvik IF, 17:49, 7,Sigrid Kvandal Solberg, Ballangen Ski, 18:14, 8,Tuva Katrine Pettersen, Melbo IL, 18:16, 9,Bertine Strand Tøllefsen, Medkila Skilag, 19:04, 10,Martine Undheim, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 19:28, 11,Ella Ellingsen Mortensen, KS Ski Lofoten, 19:49, 12,Inga Jonette Kristoffersen, Ballangen Ski, 24:06, 

J 15 år (5km)

1,Astri Reithe Lunde, Røyken UIL, 17:34, 2,Erle Nymo Melseth, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 17:59, 3,Charlene Renee Ødegaard Bakke, Ballangen Ski, 19:11, 4,Maria Elise Moeng Sagen, Bardu IL, 19:13, 5,Hanna Elisabeth Aspenes, Øverbygd IL, 19:20, 

Menn senior (15km)

1,Erik Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 38:29, 2,Eirik Mikkelsen, Medkila Skilag, 38:44, 3,Torgeir Sulen Hovland, Kvaløysletta Skilag, 38:46, 4,Edvin Kristoffer Frost, Tromsø SK Langrenn, 40:41, 5,Sivert Moen, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 40:48, 6,Mikkel Arntsen, Sortland og Omegn SK, 40:50, 7,Arnt Gunnar Winther, KS Ski Lofoten, 41:02, 8,Maximilian von Selchow Bie, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 41:18, 9,Sigurd Arne Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 41:26, 10,Sondre Halvor Lange, Sortland og Omegn SK, 42:41, 11,Simon Fredrik Gundersen, Medkila Skilag, 43:57, 12,Einar Mikal Andreassen, Fjell Skilag, 44:44, DNF,August Nordeng, Sortland og Omegn SK, 00:00, 

M 19/20 år (15km)

1,Erik Nicolaisen, Senja Ski, 41:44, 2,Arthur Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 42:03, 3,Markus Danielsen Holmer, Bjerkvik IF, 42:20, 4,Simen Nordmo Lundamo, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 42:28, 5,Sigve Bornø Novstad, Medkila Skilag, 42:45, 6,Kristian Vatne, Tromsø SK Langrenn, 42:50, 7,Teodor Kruse Sørensen, Tromsø SK Langrenn, 42:58, 8,Oddmund Lie Pettersen, Kongsberg IF, 44:18, 9,Krister Klaussen, Kvaløysletta Skilag, 44:43, 10,Lars Nikolai Jenssen, Salangen IF Ski, 44:47, 11,Jakob Brones Engen, Kvaløysletta Skilag, 45:07, 12,Carl-Fredrik Astad, Tromsø SK Langrenn, 45:29, 13,Tobias Overvik, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 45:56, 14,Kristian Løftingsmo, Medkila Skilag, 47:01, 

M 18 år (10km)

1,Sivert Østberg-Tømmervik, Medkila Skilag, 27:09, 2,Jakob Sørlie Pettersen, Melbo IL, 27:41, 3,John Ivar Karlsen, Melbo IL, 27:42, 4,Johannes Andberg Stenersen, Kvaløysletta Skilag, 27:58, 5,Trym Pettersen, Tromsø SK Langrenn, 29:14, 6,Bastian Holst, Melbo IL, 29:26, 7,Marcus Andre Åshovd, Fjell Skilag, 29:55, 8,Kristian Norum Birkeland, Senja Ski, 31:30, 

M 17 år (10km)

1,Toralf Rydningen Martinsen, Øverbygd IL, 28:37, 2,Victor Majbäck, Jukkasjärvi IF, 29:27, 3,Erik Mathisen, Tromsø SK Langrenn, 29:32, 4,Jakob Fredrik Degerstrøm Hanssen, Tromsø SK Langrenn, 29:38, 5,Ådne Svendsen, Bardu IL, 30:30, 6,Marius Brattli Guldberg, Storsteinnes IL, 30:32, 7,Lars-Kristian Astad, Tromsø SK Langrenn, 30:59, 8,Sverre Hanssen, Fjell Skilag, 33:48, 9,Andreas Markussen, Melbo IL, 35:42, 10,Sevat Heimdal, Bardu IL, 47:49, 

Menn veteran (10km)

1,Karl-Gunnar Skjønsfjell, Nordreisa IL, 28:19, 2,Kenneth Daleng, Salangen IF Ski, 28:54, 3,Frank Robert Kristiansen, Tromsø SK Langrenn, 29:29, 4,John Eirik Karlsen, Melbo IL, 30:20, 5,Jon Kristian Netland Andersen, Bardu IL, 31:42, 6,Arild Nikolaisen, Bardu IL, 33:54, 7,Tor Håkon Netland Andersen, Bardu IL, 34:31, 8,Kay Ole Gyltnes, Fjell Skilag, 35:04, 9,Håkon Brynjulfsen, Senja Ski, 35:45, 10,Lennarth Kvernmo, Bardu IL, 35:57, 11,Eidar Viktor Tøllefsen, Andørja Sportsklubb - ski, 35:59, 

Kvinner senior (10km)

1,Silje Theodorsen, Kvaløysletta Skilag, 30:19, 2,Marthe Karlsen, Melbo IL, 30:38, 3,Johanne Heimdal, Bardu IL, 30:44, 4,Anette Kjellbergvik, Kvaløysletta Skilag, 32:21, 5,Ingvild Engenes Hansen, Tromsø SK Langrenn, 33:34, 6,Line Elise Heimdal, Bardu IL, 33:38, 

K 19/20 år (10km)

1,Julie Waltenberg, Lyngen/Karnes IL, 30:45, 2,Hanne Kristine Kroken, Kvaløysletta Skilag, 31:35, 3,Moa Majbäck, Jukkasjärvi IF, 32:39, 4,Sara Pedersen, Tromsø SK Langrenn, 33:21, 5,Andrine Daleng, Salangen IF Ski, 34:16, 6,Amalie Storjord Tovås, Fjell Skilag, 34:42, 7,Lisa Amalie Valnes, Bardufoss og Omegn Idrettsfore, 35:28, 8,Anna Lovise Høgbakk, Nordreisa IL, 36:19, 9,Oda Johanne Andreassen, Fjell Skilag, 37:35, 10,Marte Agersborg Skånhaug, Fjell Skilag, 38:22,

Send inn tekst og bilder «

Del din sportsopplevelse med oss - som rapporter fra kamper og arrangementer!

Artikkeltags