Ballangen kunne ikke arrangere sin skifestival denne helgen. Tromsø overtok lørdagens kretsmesterskap. Flere lokale utøvere gjorde det bra i mesterskapet.

Resultater fristil

J 11 år - 3km F:1 Solberg Selma Kvandal (Ballangen Ski) 10:48.3, 2 Kaasen Margrethe (Burfjord IL) 12:20.4, 3 Wold-Hansen Siri (Tromsø SK Langrenn) 13:26.4

J 12 år - 3km F:1 Haraldstad Mari Sofie (Ankenes Skiklubb / Ankenes SK) 8:41.0, 2 Johansen Mille Josefine (Senja Ski) 9:05.9, 3 Rydningen Amine (Nordreisa IL) 9:32.1, 4 Olsen Mari Bjørkli (Senja Ski) 9:37.5, 5 Sørensen Ella (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 9:39.8, 6 Solgård Ella Josefine (TUIL Tromsdalen Ski / Tuil Ski Tromsdalen) 10:06.9, 7 Nyborg Ennea Abazi (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 10:16.3, 8 Farstad Therese (Burfjord IL) 10:24.6, 9 Vars-Larsstuen Siril (Bardu IL) 10:28.2

G 11 år - 3km F:1 Skildheim Henrik Engevik (Kvaløysletta Skilag) 9:41.2, 2 Fossberg Ådne Øverås (Bardu IL) 10:33.8, 3 Tovås Sigve Storjord (Fjell Skilag) 10:38.4, 4 Vassbotn Adrian (Nordreisa IL) 11:00.5, 5 Steene Henrik (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:13.1, 6 Benonisen Sondre Olav (Nordreisa IL) 11:15.0, 7 Rognli Sigurd Lauritzen (Kvaløysletta Skilag) 12:51.7

G 12 år - 3km F:1 Haugsnes Gard Harjo (Senja Ski) 8:08.4, 2 Mathisen Karl Fredrik (Senja Ski) 8:30.7, 3 Martinsen Henrik (Kvaløysletta Skilag) 9:02.5, 4 Olsen Magnus Somying (Tromsø SK Langrenn) 9:14.9, 5 Normark Lukas Melkersen (Narvik SK) 9:29.7, 6 Salo-Larsen Emilian (Nordreisa IL) 9:44.1, 7 Holand-Roth Sverre Johan (Fjell Skilag) 10:00.1, 8 Sagerup Erling Andersen (Kvaløysletta Skilag) 10:45.2, 9 Granlund Georg Wiesener (TUIL Tromsdalen Ski / Tuil Ski Tromsdalen) 11:07.1

J 13 år - 4km F:1 Sandberg Tiril Hansen (Bardu IL) 11:43.6, 2 Andersen Sigri Hjelset (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:50.0, 3 Lundamo Mari Nordmo (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 12:16.5, 4 Skildheim Martine Engevik (Kvaløysletta Skilag) 12:49.3, 5 Haukebøe Victoria (Fjell Skilag) 13:01.2, 6 Olsen Louise Marie Aud Briet (Kvaløysletta Skilag) 13:18.8, 7 Nitteberg Mathilde (Senja Ski) 13:42.0, 8 Eriksen Bianca Vanessa (Manndalen UIL / Manndalen Ungdoms og IL) 14:41.5

J 14 år - 4km F:1 Brustad-Olsen Mia (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:06.8, 2 Nyborg Ariana Abazi (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:34.8, 3 Birkely Karmen Angermo (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:47.8, 4 Brox Karoline (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 12:02.3, 5 Kudasova Sofiia (Tromsø SK Langrenn) 12:18.0, 6 Heimdal Tora (Bardu IL) 12:29.3, 7 Svedin Ida Linnéa (Nordreisa IL) 13:36.4

J 15 år - 6km F:1 Sagerup-Nordkild Erle (Kvaløysletta Skilag) 15:44.4, 2 Bernhardsen Astrid Elida Vaeng (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 16:14.1, 3 Vaeng Benedikte Langaune (Medkila Skilag) 16:34.0, 4 Holmer Mona Danielsen (Bjerkvik IF) 16:34.8, 5 Thomasjord Anlaug Elise (Kvaløysletta Skilag) 16:35.0, 6 Holand-Roth Isabella (Fjell Skilag) 17:50.3, 7 Høgbakk Frida Mathea Veseth (Nordreisa IL) 17:59.6, 8 Tøllefsen Solveig Strand (Medkila SL / Medkila Skilag) 19:51.2

FH åpen klasse - 4km F:1 Solberg Ragnhild Kvandal (Ballangen Ski) 18:11.4

G 13 år - 4km F:1 Romsaas Håkon (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 10:14.0, 2 Øverås Jacob (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 10:21.5, 3 Sønvisen-Valnes Viljar (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 11:38.1, 4 Helgeland Birk (Kvaløysletta Skilag) 12:00.0, 5 Fuglem Jørgen (Bardu IL) 12:07.8, 6 Bugge-Olsen Trym (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 12:52.7, 7 Oltmanns Birk Hilberg (Kvaløysletta Skilag) 13:07.0, 8 Hjort-Larsen Erlend Olai (Kvaløysletta Skilag) 14:08.6, 9 Witczak Viktor (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 15:44.2

G 14 år - 4km F:1 Gulbrandsen Noa (Nordreisa IL) 11:01.6, 2 Heimdal Peder Kristian (Bardu IL) 11:14.4, 3 Isaksen Theo (Nordreisa IL) 11:33.6, 4 Johansen Aksel Oliver (Nordreisa IL) 12:02.0, 5 Hansen Christen Anders (Ballangen Ski) 12:11.5, 6 Kristiansen Martin Skog (Kvaløysletta Skilag) 13:17.4

J 16 år - 8km F:1 Gulbrandsen Tuva Mathea (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 22:34.0, 2 Ness Ellinor Marie (TUIL Tromsdalen Ski / Tuil Ski Tromsdalen) 22:46.9, 3 Andersen Elise Hjelset (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 25:36.1, 4 Finjord Ida (Alta IF) 25:57.6, 5 Haukebøe Sunniva Maria (Fjell Skilag) 27:03.4, 6 Hildonen Alida (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 27:04.8

K 17 år - 8km F:1 Skille Ine (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 31:21.7, 2 Aspenes Hanna Elisabeth (Øverbygd IL) 33:50.4, 3 Rognli Marie Lauritzen (Kvaløysletta Skilag) 39:18.1

K 18 år - 8km F:1 Pedersen Tone Lise (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 25:10.1, 2 Tøllefsen Bertine Strand (Medkila SL / Medkila Skilag) 27:21.9, 3 Sagerup-Nordkild Vilde (Kvaløysletta Skilag) 27:39.2, 4 Tovås Katrine Storjord (Fjell Skilag) 29:39.9, 5 Solberg Sigrid Kvandal (Ballangen Ski) 31:12.1

G 15 år - 8km F:1 Olsen Noah Marius (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 21:24.9, 2 Reite Emil (Hammerfest Skiklubb / Hammerfest SK) 22:05.9, 3 Brattli Sebastian (Senja Ski) 22:13.7, 4 Skogstad Jonas Malmo (Kvaløysletta Skilag) 22:42.2, 5 Benonisen Sigve Eirik (Nordreisa IL) 23:06.6, 6 Arntsen Anton Nikolai (Ballangen Ski) 23:22.2, 7 Skogstad Snorre (Kvaløysletta Skilag) 23:31.8, 8 Johansen Simon Kornelius (Senja Ski) 24:11.9, 9 Fuglem Johannes (Bardu IL) 24:37.2, 10 Kroken Nikolai Carlos Ricardo (Bardu IL) 24:43.8, 11 Nyheim Isak Andreas (Bardu IL) 25:23.3, 12 Stellmacher Jakob Elia (Senja Ski) 27:14.4, 13 Sørensen Kristian (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 30:35.0

G 16 år - 8km F:1 Jørgensen Ask (Medkila SL / If Kilkameratene) 21:03.6, 2 Martinsen Georg Rydningen (Øverbygd IL) 21:27.1, 3 Brennvik Elias Thorstensen (Kvaløysletta Skilag) 22:06.5, 4 Ims Helge (Fjell Skilag) 23:05.9, 5 Simonsen Isak (Ankenes Skiklubb / Ankenes SK) 23:07.3, 6 Bakken Odd Harald Rasmussen (Tverrelvdalen IL) 23:14.4, 7 Negård Endre (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 23:16.0, 8 Sagerup Ottar Andersen (Kvaløysletta Skilag) 23:56.0, 9 Bangstad Hermod Ingemann (Nordreisa IL) 23:59.1, 10 Brox Hans Eirik (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 25:12.9, 11 Walderhaug-Johnsen Adrian (Kvaløysletta Skilag) 25:25.9, 12 Vars-Larsstuen Simen (Bardu IL) 0:00.0

K 19/20 år - 11km F:1 Gulbrandsen Vilje Marie (Bardufoss og Omegn IF / Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 34:39.9, 2 Tovås Ida Storjord (Fjell Skilag) 36:35.5, 3 Strand Idunn (Kvaløysletta Skilag) 38:14.3, 4 Hansen Eline Henny (Ballangen Ski) 38:36.7, 5 Nilsen Kirsten Helsvig (Alta IF) 39:53.1, 6 Daleng Ariane (Salangen IF-Ski / Salangen IF Ski) 42:35.4

M 17 år - 11km F:1 Skjelle Andreas (Medkila SL / Medkila Skilag) 29:41.3, 2 Lorentsen Julian André Mikkelsen (Bardufoss og Omegn Idrettsfore) 30:27.6, 3 Høgbakk Elias Nikolai Veseth (Nordreisa IL) 32:19.4, 4 Finjord Simen (Alta IF) 32:41.2, 5 Pedersen Jonas (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 33:17.0, 6 Korsæth Sindre Egilson (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 39:02.9, 7 Fuglem Jonas (Bardu IL) 0:00.0

M 18 år - 11km F:1 Kristiansen Robert Skog (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 29:28.8, 2 Skildheim Vetle Arder (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 31:21.0, 3 Ånesen Niklas (Nordreisa IL) 31:54.7, 4 Johannessen Oskar Andreas (Ankenes Skiklubb / Ankenes SK) 32:11.7, 5 Fredheim Ivar Hognestad (Salangen IF Ski) 0:00.0

M 19/20 år - 17km F:1 Guldberg Marius Brattli (Storsteinnes IL) 44:59.0, 2 Hanssen Jakob Fredrik Degerstrøm (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 47:26.0, 3 Mathisen Erik (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 47:58.6, 4 Østberg-Tømmervik Sivert (Medkila SL / Medkila Skilag) 49:12.2, 5 Stenersen Johannes Andberg (Kvaløysletta Skilag) 50:27.9, 6 Astad Lars-Kristian (Tromsø Skiklubb Langrenn / Tromsø SK Langrenn) 51:10.2, 7 Åshovd Marcus Andre (Fjell Skilag) 55:51.3, 8 Pettersen Jakob Sørlie (Melbo IL) 0:00.0