Gå til sidens hovedinnhold

Tre kandidater fra Ofoten vil representere Høyre på tinget

Tre ofotinger vil representere Nordland på Stortinget etter neste stortingsvalg.

To fra Narvik og en fra Evenes kommune ønsker å stille til valg på Stortinget.

Nordland Høyres nominasjonsprosess er godt i gang. Etter å ha bedt om innspill på mulige kandidater, har nå de som ble spilt inn svart på om de ønsker å stille til valg neste høst.

– Jeg er fornøyd med at vi nå sitter med ei liste med sterke navn, med ulik erfaring og god geografisk fordeling, uttaler Kai Henriksen, leder av nominasjonskomiteen, i en pressemelding.

Over sommeren er det lokalforeningene i Høyre som får muligheten til å gi sin mening om hvordan lista skal se ut.

Deretter vil alle medlemmer av fylkeslaget få muligheten til å prioritere hvem de ønsker å se på toppen av lista, i en rådgivende uravstemning.

– Vi ønsker en mest mulig åpen og bred prosess, slik at vi har et godt grunnlag når vi skal levere vår innstilling senest 20. oktober, uttaler Henriksen i pressemeldinga.

Nordland Høyres kandidater

  • Thomas Abildgaard Lehre (Alstahaug)
  • Matz Abrahamsen (Andøy)
  • Lena Arntzen (Hadsel)
  • Mette Bjørnvik (Meløy)
  • Margunn Ebbesen (Brønnøy)
  • Isabella Emilie P Storli (Nordland Unge Høyre)
  • Jonny Finstad (Vestvågøy)
  • Kristian Gonzales Utland (Rana)
  • Alexander Hammersgård (Meløy)
  • Eivind Holst (Vågan)
  • Vidar Iversen (Vefsn)
  • Jardar Jensen (Evenes)
  • Susan Berg Kristiansen (Værøy)
  • Johann Martin Krüger (Nordland Unge Høyre)
  • Odd Langvatn (Vefsn)
  • Andrea Larssen (Brønnøy)
  • Malin LynghaugJohansen (Vefsn)
  • Sondre Martinsen (Hemnes)
  • Jone Måsøy (Brønnøy)
  • Beate Bø Nilsen (Sortland)
  • Christine Klippenvåg Nordgård (Bodø)
  • Lars Filip Paulsen (Hamarøy)
  • Marte Præsteng (Hemnes)
  • Trine Remman (Narvik)
  • Paul Rosenmeyer (Narvik)
  • Trine Sivertsen Hjortdahl (Dønna)
  • Petter Solheim (Øksnes)
  • Morten Støver (Bodø)
  • Susanne Sørmo Larssen (Rana)
  • Bård Ludvig Thorheim (Bodø)
  • Nicole Natalie V. Furnes (Bodø)
  • Lars Vestnes (Bodø)
  • Roar Wessel-Olsen (Sortland)
  • Geir Wilhelm Wold (Sortland)
  • Markus Johansen Øren (Hemnes)

Kommentarer til denne saken